Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#390235 Κάτι που μου ήρθε τώρα είναι να πέφτουν και φώτο από τις ζημιές όταν και εφόσον υπάρχουν. Δηλαδή έπεσε η εξάτμιση από το σαράβαλο τσουπ φώτο της πεσμένης εξατμισης.

< >
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#390236 Φωτογραφίες δεν υπάρχουν...
Υπάρχουν ίσως απλά από τα αμάξια αλλά δεν θέλω να βάλω κάποια.

Αν βγει όπως το σκέφτομαι θα είναι out of the box και σίγουρα με πολύ καλύτερη ποιότητα από το demo που είδατε.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#390241 Τότε το να είσαι απλά εσύ μπροστά από κάμερα είναι πιθανό να καταντήσει βαρετό εκτός κι αν έχεις παρά πολύ καλό κείμενο.
Θα πρέπει να το εμπλουτίσεις κάπως με πλάνα σε διαφορετικά μέρη εκτός κι εντός αυτοκινήτου ή cutscenes με άλλα video που θα δένουν με το κείμενο και θα δίνουν μια έξτρα νότα χιουμοριστική ή μη.

Βέβαια γράφουμε τώρα ιδέες αλλά όλα εξαρτώνται από τον χρόνο και την διάθεση σου.

< >
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#390246 Πολύ καλά κάνεις και γράφεις ιδέες!
Άλλωστε αυτό είναι που ζητάω!

Θα ξεκινήσω με το πρώτο επεισόδιο και εκεί βλέπουμε τι πρέπει να αλλάξω και τι να αφήσω ως έχει.
Αυτά που έχω στο μυαλό μου μέχρι στιγμής:
Πίσω κάθισμα, να εξιστορώ τις ιστορίες μου.
Μερικά άσχετα παύλα σχετικά πλάνα στην αρχή.
Πολύ χιούμορ.
Και άλλο ύφος, ντύσιμο ανάλογα το αυτοκίνητο κτλ.

Αυτές είναι ιδέες τώρα, μια το βράδυ, ξημερώματα δευτέρας :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#390259 Θάνο, δεν ξέρω πώς τραβούσες το trailer, αλλά κάτι πρέπει να κάνεις με το μικρόφωνο...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#390267
Bayern7 έγραψε:+1 δεν ακουγόταν τπτ. Κράμπα στα αυτιά πάθαμε. :lipsealed:

έχουν δίκιο οι προλαλήσαντες :lol:
σαν να κλείνει πχ η βάση στήριξης της κάμερας το μικρόφωνο... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#390281 Ωραία ιδέα και καλό μήνα.

Να προσέξεις στις αναφορές σου να μην δώσεις νομικό έρεισμα σε κανένα περίεργο τύπο που θα νομίζει ότι θίγεις τα συμφέροντα του να σε μπλέξει σε καταστάσεις, αν αναφέρεις ονόματα και καταστάσεις με αποδείξεις προχώρα άφοβα, αλλιώς συγκαλυμένα και με πολύ χιούμορ, η γλώσα μας έχει τεράστιες δυνατότητες να πείς πράγματα που δεν θίγουν.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#390338 Θάνο, καλή ιδέα αλλά θέλει λίγο ψάξιμο για να βγει καλό αποτέλεσμα.

Δες λίγο vloggers να πάρεις ιδέες και σκέψου πως μπορείς να τραβάς πλάνα που θα μιλάς σε διαφορετικές τοποθεσίες τα οποία θα τα μονταρεις μαζί με κανένα καλό κομμάτι.

Επίσης δε ξέρω τι πλάνο έχεις, το κάνεις για σένα ή ψάχνεις subscriptions, views κλπ?

< >
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#390347 Καλησπέρα κύριοι!
Καλό μήνα!


Ας τα πάρουμε ένα ένα.
Φυσικά και δεν θα πω ονόματα!
Θα αναφέρω μέσα από μεγάλη δόση χιούμορ και αυτοσαρκασμού όλα όσα στραβά μου έχουν τύχει
Σε αυτά θα αναφέρω καθαρά τα περιστατικά και ρίχνοντας το φταίξιμο περισσότερο σε εμένα.
Δεν θα στοχοποιήσω κανέναν μηχανικό, κανέναν μαντρά.
Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν θα ανεβάσω και καμία φωτογραφία από γερανούς, συνεργεία κτλ.
Θα αναφέρω απλά τα στραβά και τα αστεία ίσως και τα καλά του κάθε αυτοκινήτου.

Ο ήχος ήταν χάλια λόγο του εξοπλισμού που χρησιμοποίησα για το demo.
Βασικά ήταν αυτός: Εικόνα

Τα επόμενα βίντεο θα γίνουν με μια Canon 7D με εξωτερικό μικρόφωνο, φτάνει να λύσω το πρόβλημα του auto focus στο βίντεο. (η 7άρα δεν έχει συνεχόμενο auto focus σε video mode και πρέπει να δω τι πατέντα θα κάνω)

Ο λόγος που τα κάνω είναι καθαρά για να περνάει η ώρα.
Αν παραταύτα έρθουν τα views και οι subscribers δεν θα πω όχι.

Ας βγει το πρώτο επεισόδιο στον αέρα, να δούμε τα καλά και τα άσχημα και το βλέπουμε.
Ένα βήμα κάθε φορά!
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#390353 Τι άλλο εξοπλισμό για να τραβάς βίντεο έχεις? Καμία actioncam έχεις?
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#390411
Nikos! έγραψε:Τι άλλο εξοπλισμό για να τραβάς βίντεο έχεις? Καμία actioncam έχεις?


Έχω ακομα μια Canon 550D αλλά στο βίντεο κάνει ότι και η 7άρα.
Από action κτλ δεν έχω κάτι.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#390413 Γιατι θα πρεπει να βγαζεις το προσωπο σου δημοσια απλα και μονο για να κανεις το χομπυ σου;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#390415 Άμα του αρέσει γιατι όχι ; τόσος κοσος το κάνει στο youtube
Άβαταρ μέλους
By mirage
#390417
italakias έγραψε:Γιατι θα πρεπει να βγαζεις το προσωπο σου δημοσια απλα και μονο για να κανεις το χομπυ σου;

ΛελΕικόνα

< >