Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#368786
popolaros έγραψε:το θεμα ειναι οτι υπαρχουν σε ενα ημερολογιακο χρονο :

δωρο γενεθλιων
δωρο εορτης
δωρο επετειου
δωρο χριστουγεννων
δωρο πασχα


στα διαλα να πουμε :rant: :rant: :rant:


Αν αγκομαχας ηδη, αστο... Δεν το χεις η δε σου βγαινει.

Τα δωρα δινονται γιατι θες, οχι γιατι πρεπει ...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#368801
markvag έγραψε:
popolaros έγραψε:το θεμα ειναι οτι υπαρχουν σε ενα ημερολογιακο χρονο :

δωρο γενεθλιων
δωρο εορτης
δωρο επετειου
δωρο χριστουγεννων
δωρο πασχα


στα διαλα να πουμε :rant: :rant: :rant:



Εντάξει, το δεξί χέρι επανήλθε σύντομα! :s_yes

Εγώ στα είπα, πάρε μονόπετρο και ξενοιάζεις για λίγο καιρό από δώρα και αηδίες! :rtfm:


Στην γιορτή της είχα αποφασίσει να της πάρω δαχτυλιδάκι (τελικά μας πήρα βέρες :oops: ). Πάω σε ένα κοσμηματοπωλείο στη Γλυφάδα, βλέπω ένα μονόπετρο που μου άρεσε, ρωτάω τιμή, μου λέει ο τύπος €1800, με βλέπει που χλωμιάζω και μου λέει το επικό

Να ξέρεις όμως, όσο πιο ακριβό είναι, τόσο πιο πολύ θα σε αγαπάει


:lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#368831
Χρήστος Λάππας έγραψε:Να ξέρεις όμως, όσο πιο ακριβό είναι, τόσο πιο πολύ θα σε αγαπάει


Εμετικός ο τύπος! :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#368837
REALZEUS έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Να ξέρεις όμως, όσο πιο ακριβό είναι, τόσο πιο πολύ θα σε αγαπάει


Εμετικός ο τύπος! :thumbsdown:

Να πουλήσει ήθελε :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#368845
Χρήστος Λάππας έγραψε:
Να ξέρεις όμως, όσο πιο ακριβό είναι, τόσο πιο πολύ θα σε αγαπάει


:lol:


Tέτοιες |λογοκρισία| λένε και στις γυναίκες και ξηλωνόμαστε χωρίς λόγο! :rant: :rant: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#368851
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν είναι ανάγκη να είναι κάτι ακριβό. Και δεν είναι ανάγκη να τη μάθεις και στα ακριβά. Επίσης να μη φανερώνεις ποτέ τα οικονομικά σου όλα και να παρουσιάζεις τεχνητές δυσκολίες. Και να φαίνεται ότι στερήθηκες για να της πάρεις κάτι που ήξερες ότι θα την ευχαριστήσει και αφού την ευχαριστήσει, θα είσαι και εσύ ευχαριστημένος. Like a boss vol2....


+100000
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#368859
Χρήστος Λάππας έγραψε:Στην γιορτή της είχα αποφασίσει να της πάρω δαχτυλιδάκι (τελικά μας πήρα βέρες :oops: ). Πάω σε ένα κοσμηματοπωλείο στη Γλυφάδα, βλέπω ένα μονόπετρο που μου άρεσε, ρωτάω τιμή, μου λέει ο τύπος €1800, με βλέπει που χλωμιάζω και μου λέει το επικό

Να ξέρεις όμως, όσο πιο ακριβό είναι, τόσο πιο πολύ θα σε αγαπάει


:lol:

Ούτε λουράκι για το ρολόι δε θα έπαιρνα από εκεί.
REALZEUS έγραψε:Εμετικός ο τύπος! :thumbsdown:

Και λίγα λες.

markvag έγραψε:Tέτοιες |λογοκρισία| λένε και στις γυναίκες και ξηλωνόμαστε χωρίς λόγο! :rant: :rant: :lol: :lol:

Δε θέλω να παρεξηγηθώ, αλλά θεωρώ μέγιστο κορόιδο αυτόν που πέφτει στη λούμπα. Και θα μου πεις, "στη γυναίκα σου, δεν πήρες μονόπετρο;". Προφανώς και πήρα, λόγο ξενόφερτης μαλ@κίας όταν της ζήτησα να παντρευτούμε. Αλλά της πήρα κάτι σχετικά φθηνό, και τα υπόλοιπα τα έκανα μια εβδομάδα στη Μαγιόρκα. Οι κλώσες οι φίλες της, την τσιγκλούσαν ότι η πέτρα είναι μικρή, και ότι βάση οικονομικής κατάστασης έπρεπε να πάρω κάτι καλύτερο. Ευτυχώς η δικιά μου δε χαμπαριάζει από τέτοια. Αν είχα υποψία ότι θα έπαιζε στράβωμα, ίσως να μην έκανα και τον γάμο..
Τέσπα, ξεφεύγουμε από το θέμα του ποπολάρου


Άβαταρ μέλους
By markvag
#368876
kyr80 έγραψε: Ευτυχώς η δικιά μου δε χαμπαριάζει από τέτοια.


Αν είχα κι εγώ υπόνοια πως η δικιά μου είναι θέλει τέτοια δεν θα είχαμε 2 παιδιά τώρα... :iconcool: :lol: :lol: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#368891 Καλά αυτά πολλές φορές μένουν απωθημένα και βγαίνουν μετά να ξέρετε. Η μουρμουρα στα γεράματα είναι χειρότερη.

Άλλο το δεν ζητάει και άλλο το δεν θέλει ενδομυχα μέσα της.

Όπως και να χει δείξτε στα κορίτσια σας το τι αξίζουν που και που, όταν έχετε την ευκαιρία και ας μην είναι από αυτές που εντυπωσιαζονται με τέτοια πράγματα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#368902 Πάντως από τα δώρα κτλ, το μονόπετρο είναι το μοναδικό που μπορεί να το φορά κάθε μέρα, ακόμη κ με άλλα δαχτυλίδια ή βέρα μαζί... δε χρειάζεται να είναι μεγάλο γιατί μετά θα φαίνεται ψεύτικο, αλλά ένα μέσο μέγεθος πάντα γοητεύει τη γυναίκα... από εκεί κ πέρα η αξία καθορίζονται από την καθαρότητα, αλλά αυτό το ξέρει μόνο αυτός που το φορά κ αυτός που το αγοράζει...

Πολύ όμορφα δαχτυλίδια είναι τα pomelato, κοστίζουν περί τα 1.500€ αλλά είναι πολύ όμορφα κ ιδιαίτερα. Για μια καλή περίσταση... βέβαια υπάρχουν πλέον κ απομιμήσεις με 200€ κ είναι κ καλές...


< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#368934 Και τι ακριβώς δείχνει η καθαρότητα της πέτρας, ή η γενικότερη αξία του δαχτυλιδιού; Και πάμε και στις απομιμήσεις... Μιλάμε για απομίμηση ενός άχρηστου αντικειμένου.

Τέσπα, επειδή βλέπω τη συζήτηση να καταλήγει πάλι στον καταναλωτισμό, το αφήνω.

markvag έγραψε:
kyr80 έγραψε: Ευτυχώς η δικιά μου δε χαμπαριάζει από τέτοια.


Αν είχα κι εγώ υπόνοια πως η δικιά μου είναι θέλει τέτοια δεν θα είχαμε 2 παιδιά τώρα... :iconcool: :lol: :lol: :inlove: :inlove:


Το ξέρω ρε συ. Απλά επειδή σήμερα παντρεύεται φίλος, όπως έγραψα σε άλλο θέμα, έχει 2-3 ημέρες που στην παρέα συζητάμε για μονόπετρα.... Και για να μην κατηγορούμε μόνο τις γυναίκες, αντίστοιχες απόψεις άκουσα και από άντρες για την αξία του ρολογιού, που τους πήραν δώρο στον αρραβώνα :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#368951
dimik έγραψε:
Όπως και να χει δείξτε στα κορίτσια σας το τι αξίζουν που και που, όταν έχετε την ευκαιρία και ας μην είναι από αυτές που εντυπωσιαζονται με τέτοια πράγματα.

< >


Αν πρέπει να της δείξω τι αξίζει για εμένα με ένα κωλοκόσμημα ζήτω που καήκαμε... Ή αν περίμενε αυτή να δει τι πιστεύω γι' αυτήν από ένα δαχτυλίδι (ας κάνει και 1εκ.) επίσης ζήτω που καήκαμε... :rtfm:

Προσωπικά πάντως δεν θέλω να μου κάνουν δώρα, δεν περιμένω από κανέναν ένα δώρο για να καταλάβω τι πιστεύει αυτός / αυτή για εμένα. :) Ακόμα το θυμάται η :inlove: όταν για δώρο αραβώνα ήθελε να μου πάρει κάποιο ακριβό ρολόι (>1000 ευρώ :dizzy: ) και επέμεινα για ένα Seiko των 100 ευρώ (ή κάπου εκεί) και αυτό με το ζόρι, για να μην μου πάρει κάτι άλλο τελείως άχρηστο... Τι να το κάνω το Χ πανάκριβο ρολόι;;; Να το έχω να το βλέπω στη ντουλάπα και να τρέμω μη μπει κανένας στο σπίτι να το πάρει;;; Να λείπει...



That said, αν κάποιος θέλει να έχει την αιώνια ευγνωμωσύνη μου είναι ευπρόσδεκτος να μου πάρει ένα ΜΧ-5 ΝΒFL 1,8 με μπλοκέ και 6άρι κιβώτιο. :twisted: :lol: :lol: :lol: :innocent:


kyr80 έγραψε:
Το ξέρω ρε συ. Απλά επειδή σήμερα παντρεύεται φίλος, όπως έγραψα σε άλλο θέμα, έχει 2-3 ημέρες που στην παρέα συζητάμε για μονόπετρα.... Και για να μην κατηγορούμε μόνο τις γυναίκες, αντίστοιχες απόψεις άκουσα και από άντρες για την αξία του ρολογιού, που τους πήραν δώρο στον αρραβώνα :dizzy:



Ναι βρε, το κατάλαβα... Κουβέντα κάνουμε...

Φυσικά ισχύει το ίδιο και για τα δύο φύλα...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#369011 Η κίνηση είναι που μετράει και όχι η αξία το αν θα είναι κόσμημα ή οτιδήποτε άλλο λίγη σημασία έχει και είναι και υποκειμενικό ανάλογα τα γούστα του καθενός.

Το δώρο σε άσχετη στιγμή έχει την έννοια του "ευχαριστώ" και της εκτίμησης προς κάποιον πάρα το οτιδήποτε άλλο.
Τώρα το ότι η μεγάλη πλειοψηφία των γυναικών θέλουν να δείχνουν όμορφες και στυλατες και για αυτό προτιμούν κοσμήματα, τσάντες, ρούχα κλπ είναι άλλη μεγάλη κουβέντα.

< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#369012
dimik έγραψε:Η κίνηση είναι που μετράει και όχι η αξία το αν θα είναι κόσμημα ή οτιδήποτε άλλο λίγη σημασία έχει και είναι και υποκειμενικό ανάλογα τα γούστα του καθενός.

Το δώρο σε άσχετη στιγμή έχει την έννοια του "ευχαριστώ" και της εκτίμησης προς κάποιον πάρα το οτιδήποτε άλλο.
Τώρα το ότι η μεγάλη πλειοψηφία των γυναικών θέλουν να δείχνουν όμορφες και στυλατες και για αυτό προτιμούν κοσμήματα, τσάντες, ρούχα κλπ είναι άλλη μεγάλη κουβέντα.

< >

Ενταξει,η κινηση μετραει οταν αυτο που κανεις δωρο εχεις ξοδεψει καποιο ποσο αρκετο συμφωνα με την τσεπη σου.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#369088
dimik έγραψε:Η κίνηση είναι που μετράει και όχι η αξία το αν θα είναι κόσμημα ή οτιδήποτε άλλο λίγη σημασία έχει και είναι και υποκειμενικό ανάλογα τα γούστα του καθενός.

Το δώρο σε άσχετη στιγμή έχει την έννοια του "ευχαριστώ" και της εκτίμησης προς κάποιον πάρα το οτιδήποτε άλλο.


< >


Ετοιμάζεσαι να κάνεις την κίνηση για το ΜΧ-5 που ανέφερα πιο πάνω;;;; Ως δείγμα της εκτίμησης που μου δείχνεις για τις τόσες ευχάριστες στιγμές που σου προσέφερα στο φόρουμ;;; :inlove: :inlove: :innocent: :innocent: :lol: :lol: