Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#1661 Ας ανοίξουμε με μια ερώτηση.

Αν αγοράσω κάτι με πιστωτική και το επιστρέψω τα λεφτά μου τα δίνουν ή πάνε στην κάρτα?
Άβαταρ μέλους
By royal_airness
#7579 Μπορεί να μου δώσει κάποιος μια εικόνα ή εκτίμηση έστω, σχετικά με το πόσα αυτοκίνητα εξυπηρετούνται καθημερινά σε ένα πλυντήριο αυτοκινήτων ;

Μιλάμε για έναν μέσο όρο οχημάτων που θα περιλαμβάνει και την αυξημένη κίνηση του Σαββάτου και φυσικά για ένα καλό-προσεγμένο πλυντήριο. Δεν μιλάμε για super exclusive golden car care καταστάσεις που θες 50€ για μέσα/έξω πλύσιμο.

Επίσης, τι λογαριασμό νερού παίζει να πληρώνει μια τέτοια επιχείρηση ; Προσεγγιστικά πάντα ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#9236 ποια ειναι η πραγματικη ισοτιμια ευρω-τουρκολιρας;
(εννοω οταν αλλαζεις εκει, οχι ποσο βγαζει το γκουγκλ)
Άβαταρ μέλους
By italakias
#9283 Αλλο εγραψα εγω,οτι τα βενζιναδικα τους ενδιαφερει πρωτα να πουλησουν καυσιμα και μετα το πλυσιμο.
Ενας βενζινας που εχει καποιους υπαλληλους για μανικες ,τους βαζει να πλενουν κιολας .
Οποτε μπορει να βγαζει τα μεροκαματα τους απο κει και τα εσοδα απο τα καυσιμα .

Γενικοτερα οι δουλειες που εχουν διαφορες εργασιες και δεν περιοριζονται μονο σε μια ,πχ μονο πλυσιμο ή μονο καυσιμο,σου δινουν περιθωρια να τα φερεις με τετοιο τροπο ωστε να βγαλεις περισσοτερα λεφτα.
Το βουλκανιζατερ ας πουμε,ειναι εμποριο και παροχη υπηρεσιων μαζι.

Μια περιοδο πριν καμια 10 χρονια ,ανοιξαν σκορπια λιπαντηρια εδω κι εκει που αλλαζαν μονο λαδια και φιλτρο λαδιου.
Δουλεψαν λιγακι (την εποχη που υπηρχε χρημα για πεταμα στην αγορα)αλλα σιγα σιγα εκλεισαν για διαφορους λογους.