Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#615823 Για να είμαστε σωστοί πάντως, έχουν καλύτερη σχέση με τη μάσα στο βορρά, κυρίως σε ποσότητα, γιατί εντάξει τώρα η αναφορά της πχοιότητας σε σφολιάτες, φύλλα, τυλιχτά, χοντρά/ψιλά και λοιπά βάρβαρα είναι για να γελάει κανείς.

P.S. ο στεφάν, εάν τον έχει πάρει το μάτι μου στη Φιλαδέλφεια όπως νομίζω, κανονικός (μη σου πω λεβέντηc) είναι. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#615828 Τα χω τα κιλάκια μου και με το παραπάνω απλά σύμφωνα με μαρτυρίες :shifty: είναι αρκετά καλά κατανεμημένα και ψιλοσώζεται η κατάσταση. Οπότε μάλλον με πέρασες για άλλον! :s_tongue

Η μάσα είναι θέμα του πόσο μερακλής είσαι. Πρόχειρες στατιστικές που έχω στο νου λένε ότι οι ελαφρώς τσουποτούληδες έχουν περισσότερες πιθανότητες να ναι μερακλήδες (thanks captain obvious) αλλά απ' την άλλη έχω φίλους που είναι σα στειλιάρια και τρώνε 3 φορές όσο εγώ και έχουν ξετρυπώσει ότι φαγάδικο υπάρχει.

gianik έγραψε:Εκλασε ο λεβέντηc κ βγήκε ο Stefan...

.

Μίλησε η ντροπή του αντρικού φύλου... :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By dimik
#615848
gianik έγραψε:μια σοφή παροιμία στο Τατσικιστάν λέει : ποτέ μην εμπιστεύεσαι έναν αδύνατο σε θέματα φαγητού..



τι να μας πει τώρα ο Μάρκος των 52 κιλών μαζί με τα ρούχα...





Dimik , Stefan κλπ .... αυτούς να ακούς.... :metalo:
Τι να λέμε τώρα... για τον μοσχαρίσιο γύρο σε πίτα συνοδεία με γάλα κακάο Αγνό στους -10 που μεγαλώσαμε?

Κι αυτά πριν την έξοδο με την τουαλέτα χλμ μακριά

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615850
Νίκος Παππάς έγραψε:
Η παροιμια απο το χωριο μου λεει : "Ο 'παραπανισια κιλα' δεν νοιαζεται για ποιοτητα μονο για ποσοτητα" :s_tongue :s_tongue


Να και μία φορά που ένας Αθηναίος δείχνει να γνωρίζει από φαγητό... :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#615897
diplomat έγραψε:Δε μου άρεσαν ποτέ τα κακαοκατασκευάσματα που πίναμε μικροί. :s_no


Μη χαλιέσαι, για όλους έχουμε:

Εικόνα

gianik έγραψε:ρε άι από δω , είχατε και κακαο στην καλαμαριά... :lol:

Ως εδώ, διέβης τον Ρουβίκωνα! :twisted:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615969
Zorz έγραψε:
gianik έγραψε:ρε άι από δω , είχατε και κακαο στην καλαμαριά... :lol:

Ως εδώ, διέβης τον Ρουβίκωνα! :twisted:


Δεν ήθελα να το τραβήξω στα άκρα σύντροφε... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#616185 Υπάρχει τρόπος να βγάλεις online πιστοποιητικό Γεννήσεως;
Κοιτάω εδώ

http://www.ermis.gov.gr/portal/page/por ... ry?sid=836

παρολο που λέει online υπηρεσίες, στα βήματα λέει να πας στο ΚΕΠ....;;;;
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#616190 Όχι.
Μόνο από το ειδικό ληξιαρχείο βγαίνει το πιστοποιητικό ονλαιν για γεννημένους στο εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#616196
DAP έγραψε:Τι θα κανατε εσεις αν στην πολυκατοικια σας υπαρχει ενας (κατά δηλωσην του) ανεργος που αδυνατεί να πληρωσει τα κοινόχρηστα γυρω στα δυο και βαλε χρονια;


Εμεις αποφασισαμε* να αφαιρεθεί το χρεος από το αποθεματικο αλλα πολύ φοβάμαι μηπως γινει συστημα και από αλλους και τοτε χαιρετα μας τον πλατανο…….



* Μεταξυ της νομικης οδου και της ανθρωπιας διαλέξαμε τη δευτερη…….


Καλά κάνατε.... :thumbsup:

Να ξέρεις σε άλλες χώρες παίζει πληστηριασμός του ακινήτου για την πληρωμή του χρέους. Βέβαια μιλάμε για άλλα νούμερα κοινοχτήστων. Αν αρχίσουν να σε διπλώνουν οι μήνες δύσκολα ξεχρεώνεις. Α και εννοείτε παίζουν τόκοι κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#619584 εαν χασεις/κλεψουν το διπλωμα οδηγησης,ποσο γρηγορα βγαινει το νεο?
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#619596
dimviii έγραψε:εαν χασεις/κλεψουν το διπλωμα οδηγησης,ποσο γρηγορα βγαινει το νεο?

Λογικά ποικίλει από πόλη σε πόλη αν κρίνω και από τον χρόνο έκδοσης του από τη στιγμή που περνάς τις εξετάσεις μέχρι να το παραλάβεις. Στα Γιάννενα πχ για την έκδοση νέου από απώλεια θέλει 15-20 μέρες.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#619602
dimviii έγραψε:εαν χασεις/κλεψουν το διπλωμα οδηγησης,ποσο γρηγορα βγαινει το νεο?



Ντιμακο αστα να πανε......Εδωσα εξετασεις για την αντικατασταση του διπλωματος την 29η Ιουνιου, ΙΟΥΝΙΟΥ λεω, και μεχρι σημερα ΔΕΝ εχει βγει το καινουργιο........Κυκλοφορω με το παλιο και τη βεβαιωση του εξεταστου!!!!!
Τελευταια νεα μιλουν γι τον Γεναρη.....