Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#369050 Ρε παιδιά Κυριακή είναι, για όνομα.. Καφενείο, ΜΑΛΠΟΡΙΑ, μεζες.....
Εδώ ο κουπεας προσπαθεί από τις 11 το πρωί να γράψει για την γκαρσονα που έβαλε παραπάνω ελιά στο πιάτο (=anal prompt) και δεν σταυρωνει Χριστό στο πληκτρολόγιο. :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Morx
#369057
g8777 έγραψε:Εδώ ο κουπεας προσπαθεί από τις 11 το πρωί να γράψει για την γκαρσονα που έβαλε παραπάνω ελιά στο πιάτο (=anal prompt) και δεν σταυρωνει Χριστό στο πληκτρολόγιο. :s_drinks

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ειχα κανει unsub απο εκεινο το τοπικ, μπαινω με 1000 να διαβασω!!!
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#369082
italakias έγραψε:[
,βρασε και ενα κοτοπουλο τουμπανο απο τις ορμονες, :
[/quote]

Μεγαλη Πετυχεσα!!! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#369138
drdino έγραψε:2017 και μαγείρεμα σε χάλκινα


Την καραμέλα μου την ετοιμάζω σε μπακιρένια (χαλκό δηλαδή) καζάνια. Και το 3057 θα είναι καλύτερη αυτή η επιλογή από οποιαδήποτε άλλη.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#369221
Giuseppe Busso έγραψε:
drdino έγραψε:2017 και μαγείρεμα σε χάλκινα


Την καραμέλα μου την ετοιμάζω σε μπακιρένια (χαλκό δηλαδή) καζάνια. Και το 3057 θα είναι καλύτερη αυτή η επιλογή από οποιαδήποτε άλλη.

100% χαλκό ή εσωτερικό με επίστρωση κασσιτερου ή ατσαλιού;

@ιταλακια: να τα πάρουν στην ΔΕΗ να βγάζουν τσάμπα ρεύμα τότε αφού δημιουργούν καλύτερη θερμότητα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#369228
drdino έγραψε:2017 και μαγείρεμα σε χάλκινα

Επαγγέλματα που χάνονται. Γανωματής, διανομέας πάγου, σύντομα και συλλέκτης night soil. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#369255
Zorz έγραψε: συλλέκτης night soil. :metalo:


:hmmm: Μιλάς με γρίφους γέροντα... :hmmm:

edit: Άσ'το... μην το αναλύσεις, το βρήκα... :ninja: :s_wink
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#369288 Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου κοιλοδοκο αλουμινίου 1.5Χ2.5εκ μήκους περίπου 1 μέτρου; Οι προμηθευτές μας δυστυχώς δουλεύουν κατά παραγγελία και από 6μ και πάνω.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#369805 viewtopic.php?f=9&t=22&p=369803#p369803


:help: :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#369890
panos2171 έγραψε:Υπάρχει περίπτωση να βρω κάπου κοιλοδοκο αλουμινίου 1.5Χ2.5εκ μήκους περίπου 1 μέτρου; Οι προμηθευτές μας δυστυχώς δουλεύουν κατά παραγγελία και από 6μ και πάνω.


Τi πάχος τοίχωμα να έχει ? 15Χ25X ? Χ1000mm
Eκτός και αν εννοείς ατόφιο τετράγωνο 15Χ25mm γιατί ο κοιλοδοκός είναι τετράγωνη σωλήνα.

Μανουσαρίδης, 210 27 15 650, τα τηλέφωνα τα σηκώνουν οι Γιάννης, Νίκη, Τέλης, κόβουν τα πάντα από 1εκ, αν έχουν αυτό που ψάχνεις, έχουν αλουμίνια, χαλκό, μπρούτζο, βιομηχανικά πλαστικά.

https://www.google.gr/search?q=%CE%BC%C ... 8AfuoIqYBw
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#370099
markvag έγραψε: :hmmm: Μιλάς με γρίφους γέροντα... :hmmm:

edit: Άσ'το... μην το αναλύσεις, το βρήκα... :ninja: :s_wink


He-Se μέσα... :ninja: Επίσης, αφορμή για το θέμα του επόμενου "Περίεργα του κόσμου τούτου" :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#370117
Zorz έγραψε: αφορμή για το θέμα του επόμενου "Περίεργα του κόσμου τούτου" :iconcool:


Εγώ με τίποτα :ninja: :lipsealed: , είσαι ευπρόσδεκτος όμως... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By nass
#371980 Ερώτηση: έχουν εξαφανιστεί από τη συνοικία μου οι κάδοι ανακύκλωσης για χαρτί. Ακούω και διαβάζω ότι είναι ΟΚ να ρίχνουμε το χαρτί στους μπλέ κάδους ανακύκλωσης. Ισχύει ? Εχω πολύ πράμα!