Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#501779 1) Έχω ένα obd reader (elm327) με διακόπτη on off που το χρησιμοποιώ ενίοτε με το Torque. Αν το αφήνω πάνω στην obd θα έχω θέμα με τη μπαταρία;

2) Έχω το τηλέφωνο σε βάση στο παρμπρίζ. Τώρα με τις ζέστες υπάρχει θέμα αν το αφήνω όσο οδηγώ; Το έχω αριστερά μου όσο πιο κοντά γίνεται και με βολεύει στη θέαση όταν χρειαστεί.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#501947 Τελικά ομολόγησε ο ένοχος και βρέθηκε η άκρη. Ήταν από εφαρμογή που κάνει τυποποιημένες φάρσες.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#502967 Παιδιά καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται σε αγροτικό αυτοκίνητο(πετρέλαιο) να ανέβει αθήνα για να μεταφέρει είδη νοικοκυριού,έπιπλα κλπ.Υποψιάζομαι πως οχι αλλα δεν ξέρω σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
By BEAMS
#503095
nafpaktos έγραψε:Παιδιά καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται σε αγροτικό αυτοκίνητο(πετρέλαιο) να ανέβει αθήνα για να μεταφέρει είδη νοικοκυριού,έπιπλα κλπ.Υποψιάζομαι πως οχι αλλα δεν ξέρω σίγουρα.

Κενό φορτίου άλλου από αυτό που προορίζεται να μεταφέρει ΚΑΙ EuroV ή Εuro VI μπαίνει χωρίς πρόβλημα. Προγενέστερο άδειο όχι. Όποιας κατηγορίας αγροτικό όμως κι αν είναι φορτωμένο με έπιπλα σε άλλη πόλη παραβιάζει την άδειά του. Αυτά θεωρητικά. Πρακτικά αν φτάσεις στις 3 το πρωί και ξεφορτώσεις δεν θα το πάρει χαμπάρι κανείς.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#506834
egobrain έγραψε:φχαρισταω για τις συμβουλες!
η αληθεια ειναι οτι το μπαλκονι κραταει υγρασια εξαιτιας των κλισεων και μερικης αμελειας :hmmm:

drdino έγραψε:Σιτες έχεις; Κλείνουν όντως καλά;


συνηθως κλεινω με το συρταρωτο προστατευτικο της μπαλκονοπορτας ή, σπανιοτερα, κλεινω προσεκτικα με την κουρτινα.
η οποια, βεβαια, ειναι μακρια αλλα οχι μεχρι το πατωμα. το εχω στο νου μου κι αυτο, ως πιθανο σημειο εισοδου, αλλα ζυγιζοντας το με περιοδους κλειστων ανοιγματων ή της πληθωρικης παρουσιας τους, υπεθεσα/θετω οτι δεν ειναι η κυρια αιτια..


επανερχομαι σε παλιοτερο ψαξιμο:

καλυπτουν τις αναγκες μιας μπαλκονοπορτας (220x150εκ. χοντρικα) οι απλες μαγνητικες σιτες?
εφαρμοζουν καλα?
οι επιλογες με συρταρωτα μονιμα πλαισια (πχ) ειναι αρκετα ακριβοτερες οποτε ψαχνω το επιπεδο απλουστερων εναλλακτικων.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#506940 ναι, δουλεύουν. Απλά δεν βγάζουν και πολλές σεζόν.
Τα βέλκρο πιάστα με συρραπτικό πάνω τους (γιατί θα ξεκολλήσουν). Επίσης αν χρειαστεί να την μικρύνεις, μην την κόψεις αλλά δίπλωσέ τη, γιατί θα χάσεις τη "φόδρα".
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#508046
Scotch έγραψε:Ναι. Ράντζο, προετοιμασία για κατασκήνωση; :shifty:

Γατε. Το ενα το βρηκες
Ειναι μικρουλα ακομα (4) Παμε ομως Ραντζο αυριο για μια μερα.