Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#607444 Έχω την εντύπωση ότι σε φώτο από τρακάρισμα σε άλλο θέμα ο του συνοδηγού ήταν γαλάζιος

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#607467
bill33 έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι σε φώτο από τρακάρισμα σε άλλο θέμα ο του συνοδηγού ήταν γαλάζιος

< G (5S) >


ναι εχω δει και εγω καπου ενα ανοιχτο γαλαζιο.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#607522 Μετα απο αυτο η ερωτηση μου διαγραφεται μιας και απαντηθηκε......
Ευχαριστω παιδες......
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#609257 Υπάρχουν κάτι μικρά μεταλλικά φιαλίδια με συμπιεσμένο διοξείδιο του άνθρακα που νομίζω χρησιμοποιούνται για να βάζεις ανθρακικό σε ποτά, σε τρόμπες ποδηλάτων σε αεροπίστολα αλλά και σε σωσίβια. Εδώ και καιρό όμως βλέπω πολλά τέτοια πεταμένα στο δρόμο και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε γιατί. Αδικαιολόγητα πολλά, είμαι σίγουρος ότι δεν κουβαλάνε όλοι τέτοιες τρόμπες ποδηλάτου ούτε παθαίνουν τόσα πολλά σκασμένα λάστιχα ούτε παίζουν με αεροβόλα σε δρόμους του κεντρικού Λονδίνου.
Εντελώς τυχαία η απορία μου λύθηκε. Αυτά τα φιαλίδια περιέχουν μονοξείδιο του αζώτου (αέριο του γέλιου που χρησιμοποιείται για μείωση του πόνου σε ιατρικές πράξεις ή σαν τμήμα μεθόδου βελτίωσης κιντήρων, το γνωστό νίτρο) και κυκλοφορεί ως νέο "ναρκωτικό" που προκαλεί ευφορία με το όνομα hippy crack. Συνδυάζεται συνήθως με αλκοόλ.
Τρόπος χρήσης: το φιαλίδιο συνδέεται έτσι ώστε να φουσκώσει ένα μπαλόνι και από εκεί εισπνέεται σε δόσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#609261 Yeap. Άμα δείτε σε πάρτι κόσμο να κυκλοφορεί με μπαλόνια ανά χείρας, τώρα ξέρετε γιατί.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#609672
sknipper έγραψε:
bill33 έγραψε:They talk funny too?
Άλλα αυτά τα μπαλόνια, μιλάς για το ήλιο, που μιλάς σαν Ντόναλντ Ντάκ.


Σωστά, με το νίτρο μιλάς σαν Ντόναλντ Whack.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#615528 Τι θα κανατε εσεις αν στην πολυκατοικια σας υπαρχει ενας (κατά δηλωσην του) ανεργος που αδυνατεί να πληρωσει τα κοινόχρηστα γυρω στα δυο και βαλε χρονια;


Εμεις αποφασισαμε* να αφαιρεθεί το χρεος από το αποθεματικο αλλα πολύ φοβάμαι μηπως γινει συστημα και από αλλους και τοτε χαιρετα μας τον πλατανο…….



* Μεταξυ της νομικης οδου και της ανθρωπιας διαλέξαμε τη δευτερη…….
Άβαταρ μέλους
By g8777
#615539 Κοιτας ποιον εχεις απεναντι σου. :iconcool:

Και επειτα κοιτας ποιους εχεις γυρω σου. :iconcool:

Ο κανονας βεβαια λεει οτι καλο ειναι ΜΗΝ ανοιξεις τετοιες παρτιδες. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#615541 αποδεδειγμένα άνεργος?
να μην δώσει ούτε δεκάρα για κοινόχρηστα εδώ και 2+ χρόνια?
πόσα μέλη στην οικογένεια?
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#615546 Αν ειναι ιδιοκτήτης, χαμένα λεφτά. Αν είναι ενοικιαστής προσφευγεται στον ιδιοκτήτη.

Στην πολυκατοικία μου σε άνεργο ιδιοκτήτη διαμερίσματος του τα "χαρίσαμε" τα χρέη περίπου 2 ετών. Χωρίς δουλειά αυτός και η γυναίκα του και με φαγητό από συσσίτιο εκκλησίας ήταν, ενώ πούλησε ένα παλιό Corsa που είχε για να καλύψει χρέος της ΔΕΗ.
Έχει λίγους μήνες που πληρώνει τα τρέχοντα αφού δουλεύει σαν οδηγός σε αρτοποιείο της γειτονιάς και η γυναίκα του part time σε supermarket.
Χωρίς λεφτά αυτός έβαψε τις δύο εισόδους της οικοδομής και η γυναίκα του καθαρίζει τους κοινόχρηστους χώρους, σκάλες κλπ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#615550
cosneo έγραψε:Αν ειναι ιδιοκτήτης, χαμένα λεφτά. Αν είναι ενοικιαστής προσφευγεται στον ιδιοκτήτη.

Στην πολυκατοικία μου σε άνεργο ιδιοκτήτη διαμερίσματος του τα "χαρίσαμε" τα χρέη περίπου 2 ετών. Χωρίς δουλειά αυτός και η γυναίκα του και με φαγητό από συσσίτιο εκκλησίας ήταν, ενώ πούλησε ένα παλιό Corsa που είχε για να καλύψει χρέος της ΔΕΗ.
Έχει λίγους μήνες που πληρώνει τα τρέχοντα αφού δουλεύει σαν οδηγός σε αρτοποιείο της γειτονιάς και η γυναίκα του part time σε supermarket.
Χωρίς λεφτά αυτός έβαψε τις δύο εισόδους της οικοδομής και η γυναίκα του καθαρίζει τους κοινόχρηστους χώρους, σκάλες κλπ.


Απο τα συμφραζομενα καταλαβα οτι μιλαμε για ιδιοκτητη. :hmmm: