Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#544212 Σε υλικά συσκευασίας. Βγαινει σε συσκευασία ρολου . Αν ήσουν κοντά θα σου εδινα ...

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#544259
Dimitris_P έγραψε:Δεν έχω καταλάβει ποιό εννοείς




Εικόνα


Νάυλον Ζελατίνα / Μεμβράνη Περιτύλιξης / Συσκευασίας (Στρετς Φιλμ) – 45 εκ. x 200 μετρα
6.45 € (8.00 € συμπ. ΦΠΑ)

Προσφέρει αδιαβροχοποίηση (υγρασία, νερό)
προστασία από σκόνες
προστασία από χτυπήματα κατά την αποστολή
προστασία από φθορά λόγω συνθηκών μεταφοράς
προστασία από δυσμενείς καιρικές συνθήκες
ευκολία στη χρήση λόγω μικρού πλάτους
σε πολύ χαμηλό κόστος
Διατάσεις: 45 cm x 200 m
Άβαταρ μέλους
By markvag
#544372
gianik έγραψε:

Νάυλον Ζελατίνα / Μεμβράνη Περιτύλιξης / Συσκευασίας (Στρετς Φιλμ)


Τέτοιο έχω στη δουλειά μερικά κιλά, ποπ έλα σου τυλίγω όλο το αμάξι άμα θες... :s_wink :lol:

Να δουλέψει και λίγο ο προμηθευτής... :shifty: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#544475 Το ποστ του Μαρκου με εκανε να θυμηθω για το ναυλον που τυλιγουν βαλιτσες στο αεροδρομιο.Μηπως αυτο σου κανει αλλα δεν ξερω αν μπορει να διατεθει αν δεν εχεις να παρουσιασεις βαλιτσα.... :)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#544479
popolaros έγραψε:https://www.ebay.co.uk/itm/Carpet-Stair-Floor-Protection-Protector-Film-pick-your-size-thickness-RW-/252471308598


κατι τετοιο θελω αλλα οχι να παρω 15 τετραγωνικα...


:lol: πέρνα μια βόλτα από τον Δία να σου δώσει ή να σου πει που θα βρείς. Κάτι τέτοια βγάζαμε κι εμείς στο εργοστάσιο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#544493
DAP έγραψε:Το ποστ του Μαρκου με εκανε να θυμηθω για το ναυλον που τυλιγουν βαλιτσες στο αεροδρομιο.Μηπως αυτο σου κανει αλλα δεν ξερω αν μπορει να διατεθει αν δεν εχεις να παρουσιασεις βαλιτσα.... :)


Του δίνω και χωρίς βαλίτσα μωρέ... Ένα πενηντάρικο θ' αφήσει και θα τον αφήσω να κόψει 1-2 μέτρα... :svivhaha: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#545282
dimviii έγραψε:
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:εχει κανεις καμια ακρη σε αυτην την επιχειρηση TERRANEO MYKENE HELLAS,για καλη εκπτωση σε αγορα γλαστρων?

ειναι εργοστασιο κεραμοποιιας στο Κουτσοποδι,στο 6ο χλμ παλιας εθνικης Αργους Κορινθου

Εχω παθει λαλα με αυτο το κοσμημα. :inlove:

https://www.esteras.com/english/product ... -monachou/

Βιλλ? :rtfm:

Δεν τους ξέρω αλλά έχω ένα καλό ψυχίατρο να σε στείλω .Ακου έπαθε λαλά με γλάστρες. :lol: :lol:


Βιλλ,εχω παθει λαλα με ελιες μεγαλες σε γλαστρα. :inlove:
Εχω παραγγειλει μια σε αγγειοπλαστη στο Μενιδι,αλλα θελω να παρω μια πολυ μεγαλη (85 υψος χ 85 διαμετρο) για να βαλω μεσα ακομα πιο μεγαλη ελια(περιμετρο κορμου 50 εκατοστα)
Δεν μπορουν ολοι οι αγγειοπλαστες να ''χτισουν'' τοσο μεγαλη διαμετρο γλαστρας.Σε οσους πηγα σταματανε στο φ 60-65
Αν δεν βρω ακρΙα ,στο επομενο ταξιδι στη Κρητη θα παω στο Θραψανο,ενα χωριο κοντα στο Καστελλι που εχω πελατη,οπου εκει ειναι το κεντρο της αγγειοπλαστικης στην Ελλαδα.Ολο το χωριο ασχολειτε με αυτο το επαγγελμα,και οι τιμες στην πηγη ειναι χαμηλες.(-70% απο τα μαγαζια) και θα την κανω παραγγελια εκει.
Αλλα εγω ,θελω αυτο το σχεδιο που εβαλα πριν στο λινκ.Ακριβως αυτο,με αυτο το χρωμα(τερακοτα) :inlove: :inlove: :inlove:
Θα την κανω παραγγελια,και θα την φερω απο την Κρητη σε παλετα με μεταφορικη.
Οπως καταλαβαινεις η κατασταση ειναι ΠΟΛΥ σοβαρη,και δεν χωρανε αστοχιες σε σχεδια/χρωματα/διαστασεις/παχος τοιχωματος γλαστρας κλπ.
Την βρηκα σε φυτωριο χθες στη Παρο,ιδια μαρκα(esteras) Κατεβαινω την βλεπω,δακρυσα προς στιγμη,συνερχομαι και παω να ρωτησω τιμη.

380 ευρω μου ειπε. :(
Ειδα ομως τι μαρκα ειναι,οποτε τωρα ο δρομος μου ειναι πιο ευκολος.Ξερω τι και που να ψαξω. :s_yes
Αυτο το σχεδιο ειναι ολοιδιο με αυτες τις μεγαλες γλαστρες που υπαρχουν στις 4 πυλες του Ελ Βενιζελος.
Καθε πυλη εχει μια στα αριστερα και μια στα δεξια :inlove:

Εικόνα

εψαχνα να βρω αυτο το σχεδιο και δεν μπορουσα.Ειχα φαει το ιντερνετ ολοκληρο.Πουθενα.
Λεω θα ειναι τιποτα εισαγωγη απο εξωτερικο,για αυτο δεν μπορω να τις βρω.Οτι σχεδιο ''Μοναχου'' εβρισκα,δεν ηταν οπως αυτη.
Τωρα που την βρηκα ειναι πολυ ακριβη. :(
Βιλλ αμα περασεις απο εκει,κανε καμια ερωτηση εαν δινουν λιανικη. :help:


εχουμε νεα. :yahoo:
Σημερα αγορασα τη γλαστρα των ονειρων μου :inlove: .μετα το 380 που μου ειπαν στη Ναξο,στα Μεγαρα για την ακριβως ιδια γλαστρα/διαμετρο/μαρκα/χρωμα μου ειπαν 240.
Σημερα αγοραστηκε στα 80.Δυσκολο και γυφτικο παζαρι(αρχισε απο τα 180 ευρω),αλλα ειχαμε αποτελεσμα.Ναι πηγα στο εργοστασιο λιγο εξω απο το Αργος .
Ποσα θελουν να βγαλουν απο μια γλαστρα ρε φουστη μου!
εδω η διασταση που αγορασα,κοιταχτε τιμη στο εξωτερικο. :dizzy: :lipsealed: :omg:
https://www.gardenzzz.com/terraneo-medi ... ta-p23101/
Για ελια περιμενω απαντηση για τιμη.
Πηγα σε φυτωριο μεγαλο στο Καμαρι Κορινθιας.ειδα πολλες,ξεχωρισα τρεις που μου εκαναν.
Για να δουμε τι θα μου πουνε.

εντιτ να ευχαριστησω τον Βασιλη που προθυμοποιηθηκε να βοηθησει,αλλα μιας και ειχα κενο το μεσημερι στο Κιατο,λεω δεν πεταγομαι μπας και....και εκατσε.
Ευχαριστω Βιλλ! :s_wink :s_wink
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#545727 Σήμερα το βράδυ αλλάζει η ώρα?
Δεν είδα πουθενά στο νετ καμία σχετική ανακοίνωση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#546066
melos86 έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
mousatos έγραψε:Στέλνεις Mail εκεί που έκανες την αγορά κόμιστρου. Λογικά θα σου απαντήσουν και θα βάλουν τα λεφτά πίσω στην κάρτα.


προσπαθώ να πάρω τηλ αλλά τπτ
https://athenacard.gr/jsp/smartafc/gene ... ontact.jsp

Πιστεύω (θέλω να) πως αφού αρνήθηκε η συναλλαγή θα αποδεσμευτούν από τη Revolut μετά από κάποιες ημέρες. Συμπέρασμα: Χρησιμοποιείτε ελληνικές κάρτες για ελληνικές υπηρεσίες :dizzy: (έγινε κανονικά με ελληνική)

Στο μετρο της Νεας Υορκης που μου ετυχε ακριβως το ιδιο πραγμα με τη Revolut τα χρηματα αποδεσμευτηκαν μετα απο 10-12 μερες αυτοματα! :)


Επανήλθαν :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#547222 Λοιπόν έχω απορία για μεσιτικό γραφείο και θέλω τη βοήθεια σας.

Ψάχνω που λέτε σπίτι να νοικιάσω. Βρίσκω κάποιο που μου αρέσει στο σπιτογατο.

Όλα καλά όλα ανθηρα αλλά ο μεσίτης ζητά για σπίτι με ενοίκιο ~350ε μεσιτια από μένα ένα ολόκληρο ενοίκιο.
Μου αναφέρει ότι θα πάρει και μισό ενοίκιο προμήθεια από την ιδιοκτήτη.
Μόνο σε μένα φαίνεται κάτι τέτοιο παράλογο; ούτε ζήτησα από αυτόν να μου βρει σπίτι ούτε τίποτα, μόνο να μου δείξει αυτό που έχει στο ίντερνετ.


.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#547223 Η αμοιβη ισχυει για την περιπτωση που το νοικιασεις.
Για την υποδειξη δε νομιζω να ειναι τοσο μαλακες να χρεωσουν κατι....