Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#510537 Πεθαίνει κάποιος ξαφνικά χωρίς διαθήκη. Έχει γυναίκα και παιδί (ενήλικο). Τι δικαιούται ο καθένας από κληρονομικής πλευράς;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#510697
Γιώργης έγραψε:1/4 της κληρονομιάς η γυναίκα και 3/4 το παιδί.
Ευχαριστώ, έτσι υποπτευόμουνα και ήθελα επιβεβαίωση.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511217 Διαβαζοντας κατι σε αλλο φορουμ καποιος ειπε την κουκουβαγια και ειδικα την "Athene noctua"σαν το εθνικο πουλι της Ελλαδας.Μηπως καποιος εδω μεσα ξερει καποιο αλλο;
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511239 Ωωωω να και η πηγη των λεγομενων του... :s_wink

Ευχαριστω πολυ....... :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#511867 SOS

θελω 2 κωδικους cosmote deals 4 you και δεν εχω τροπο να βρω
μπορει να μου στειλει καποιος; ;;;;

πρωτα με ΠΜ να επιβεβαιωσω
και σας πληρωνω το κοστος με μεταφορα paypal
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#515267 ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για μεταφορα ψυγειου απο Αθηνα --> Σαλονικη?
(ειτε κανονικα μεσω μεταφορικων επιλογων ειτε συνδυαστικα με καποιο καβατζωμα απο μεταφορες φορτιων)
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#515282 Δεν ξέρω αν αυτο που θα σου προτείνω είναι το πιο οικονομικό αλλά αν το βάλεις σε παλέττα το κόστος είναι 25+ΦΠΑ. (Θα πρέπει να το συσκευασίες καλά, να το τυλίξεις με strech film κλτ για να μεταφερθεί με ασφάλεια)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#515285 στην συσκευασια που θα του κανεις προσπαθησε να βρεις αυτες τις χαρτοναινιες χοντρες συσκευασιες που εχουν τα καινουρια ψυγεια ,απο καποιο μαγαζι λευκων συσκευων.Στρετς φιλμ ,οντουλε χαρτια κλπ ,δεν θα το προστατεψουν σε τυχον ακουμπηματα στην μεταφορα(σιγουρακι)
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#515302
egobrain έγραψε:ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για μεταφορα ψυγειου απο Αθηνα --> Σαλονικη?
(ειτε κανονικα μεσω μεταφορικων επιλογων ειτε συνδυαστικα με καποιο καβατζωμα απο μεταφορες φορτιων)

Του βαζεις ροδακια... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#515305
egobrain έγραψε:ποιος ειναι ο πιο οικονομικος τροπος για μεταφορα ψυγειου απο Αθηνα --> Σαλονικη?
(ειτε κανονικα μεσω μεταφορικων επιλογων ειτε συνδυαστικα με καποιο καβατζωμα απο μεταφορες φορτιων)
Προσοχή στο πισω μερος με το πλεγμα των μικρων σωληνων. Λιγο να το τραυματισεις το ειπε το ποίημα

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#515317 σε παλετα και συσκευασια όπως του κατασκευαστου… εστειλα στο νησι ετσι καινουριο και ο προμηθευτης το πηγε στο πρακτορειο του νησιου πισω από τα ΚΤΕΛ και αυτος μετα στο σπιτι εκει. Εμεις βγαλαμε τη συσκευασια και ηταν όλα Ο.Κ. (φυσικα την φυλαξαμε τη συσκευασια γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα χρειαστεί για κατι άλλο ογκωδες
Άβαταρ μέλους
By markvag
#515353
saxon_747 έγραψε:Δεν ξέρω αν αυτο που θα σου προτείνω είναι το πιο οικονομικό αλλά αν το βάλεις σε παλέττα το κόστος είναι 25+ΦΠΑ. (Θα πρέπει να το συσκευασίες καλά, να το τυλίξεις με strech film κλτ για να μεταφερθεί με ασφάλεια)


Όχι μόνο strech film, αλλά το strech film να είναι πάνω από αρκετό padding (bubble wrap, φελιζόλ, χαρτί και γενικά ότι μαλακό βρεθεί) και πολύ μα πολύ καλό δέσιμο με τσέρκι ή σχοινί πάνω στην παλέτα.

Γενικά η τσιγγουνιά στα υλίκά συσκευασίας οδηγεί συχνά σε αρκετά μεγαλύτερα κόστη από ζημιές, κτλ... :rtfm: