Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#537833 Κανά τρισιάγιο σου κάνεις ή είσαι κανένας μοντερνοhipsterάθεος; :x
Άβαταρ μέλους
By xenos
#537834 Ερώτηση: είχαν κόψει ένα δέντρο στην πολυκατοικία πριν μήνες και μου είπαν να πάρω ξύλα για οτ τζάκι αν θέλω. Πήρα κάποια, τα έβαλα στην αποθήκη. Πέρασε και ρός και μας είπαν ότι έχουν σαράκι. Το αγνόησα.
Τις προάλλες πήγα στην αποθήκη και καούγεται χαμηλά ένας θόρυβος σα να τρέχει νερό. Έψαξα, νερό δεν βρήκα. Μου φαίνεται ότι ακούγεται από τα ξύλα. Είναι δυνατόν; :hmmm:
Παίζει να μου κάνουν ζημιά σε κάτι άλλο εκτός ξύλου; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#537863
xenos έγραψε:. Μου φαίνεται ότι ακούγεται από τα ξύλα. Είναι δυνατόν; :hmmm:
Παίζει να μου κάνουν ζημιά σε κάτι άλλο εκτός ξύλου; :hmmm:


εαν σηκωσεις τα ξυλα,θα δεις σκονη απο ξυλο,και μικρες τρυπες στα ξυλα.
Πεταξε τα,γιατι οταν θα τα φερεις μεσα στο σπιτι για να τα καψεις στο τζακι,θα πανε στα επιπλα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#537907
drdino έγραψε:Μήπως σου ήρθε και πιστοποιητικό θανάτου; Νομίζω και στο φόρουμ είχαμε περιστατικό που κάποιος έπρεπε να αποδείξει ότι ζει :lol:


Ναι, ο DAP έμαθε μία μέρα ότι είχε πεθάνει εν αγνοία του... :lol: :lol:

Δεν θυμάμαι τελικά πως απέδειξε ότι δεν πέθανε... :hmmm: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#537914 Απλα πηγα σε ενα ΚΕΠ και εκανα μια υπευθυνη δηλωση προς το ΙΚΑ οτι ειμαι εν ζωη.......Και μεχρι στιγμης δεν μου ζητησαν και να το αποδειξω....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#537916
DAP έγραψε:Απλα πηγα σε ενα ΚΕΠ και εκανα μια υπευθυνη δηλωση προς το ΙΚΑ οτι ειμαι εν ζωη.......Και μεχρι στιγμης δεν μου ζητησαν και να το αποδειξω....... :lol: :lol: :lol: :lol:

Βλακεια εκανες, αν ησουν νεκρος θα μπορουσες να κλεβεις την εφορια. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#537917
DAP έγραψε:Απλα πηγα σε ενα ΚΕΠ και εκανα μια υπευθυνη δηλωση προς το ΙΚΑ οτι ειμαι εν ζωη.......Και μεχρι στιγμης δεν μου ζητησαν και να το αποδειξω....... :lol: :lol: :lol: :lol:


Μόνο;;; Πολύ εύκολα τη γλίτωσες... :lol: :lol:







Να πρέπει να κάνεις υπεύθυνη δήλωση ότι ζεις... :s_rofl :s_rofl :s_rofl Η απόλυτη παράνοια! :s_rofl :s_rofl :s_shout :s_shout Δηλαδή ο υπάλληλος στο ΙΚΑ δεν έβλεπε πως ζούσες, έπρεπε να το βεβαιώσει το ΚΕΠ;;; :s_rofl :s_rofl Μεγαλείο! :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By DAP
#537919 Αμ η ΔΟΥ δεν πιστεψε αυτα που ελεγε το ΙΚΑ.Και δεν με εσβυσε ουτε μια μερα...οι αχρειοι....... :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#537985
DAP έγραψε:Αμ η ΔΟΥ δεν πιστεψε αυτα που ελεγε το ΙΚΑ.Και δεν με εσβυσε ουτε μια μερα...οι αχρειοι....... :lol:


Δηλαδή πλήρωνες κανονικά φόρους όντας νεκρός;;; :lol: :lol:

Τελικά ούτε τότε δεν θα γλιτώσουμε... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#539743
cabala10 έγραψε:Ξερω γω μου λεει οτι εχω να πληρωσω απο το 2012 μεχρι και αρχες 2018
αρα μαλλον εχω πεθανει αρκετο καιρο


Όπως είπε και ο μεγάλος εθνικιστικός μας τρομπαδούρος:

Μήπως είμαι αλλού
στη μεγάλη μου πλάνη
και νομίζω πως ζω, αλλά έχω πεθάνει;



markvag έγραψε:
DAP έγραψε:Αμ η ΔΟΥ δεν πιστεψε αυτα που ελεγε το ΙΚΑ.Και δεν με εσβυσε ουτε μια μερα...οι αχρειοι....... :lol:


Δηλαδή πλήρωνες κανονικά φόρους όντας νεκρός;;; :lol: :lol:

Τελικά ούτε τότε δεν θα γλιτώσουμε... :lol: :lol:


Death and taxes. :rtfm: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#541853 νεο επεισοδιο στην κουνουπιαδα:

τελικα παντα υπαρχει κατι χειροτερο!
απ' οταν ανοιξε ο καιρος, απ' τις αρχες του μηνα, εγινε αποβαση στο διαμερισμα. απο κουνουπια.
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ γινεται ενα χαμος στους περισσοτερους χωρους, πρωτη φορα βλεπω τετοιο πληθυσμο, μιλαμε για 10+ κουνοποσκοτωματα/μερα!

ενα τυπικο βραδυ ξεκιναει διαπιστωνοντας πως εμφανιστηκαν 4-5 κουνουπια στο ταβανι και, αμεσως μετα το κυνηγι με τη ρακετα, ερχονται ενισχυσεις!
σημερα πρωι ας πουμε, απλα 10 λεπτα στο πανε-ελα σε τουαλετα-κουζινα-σαλονι, εκλεισα στο στρογγυλο 10αρι :help:

πρωτοφανης κατασταση!
προλαβαινουν να απαραχθουν εντος (διοτι εμφανιζονται και μικροτερα σε μεγεθος)? εχουν βρει εισοδο απο καπου?
προχθες ψεκασα με εντομοκτονο ολο το σπιτι, στα σημεια που ειναι δυπροσιτα και υποπτα. την επομενη μερα, τα ιδια παλι!

στασιμα νερα προσεχω και δεν εχω, οι γλαστρες μεσα ειναι σε κασπω και δεν αφηνουν περισσεματα. πορτοπαραθυρα ανοιγω ελαχιστα για εξαερισμο. μερες που δεν ανοιξα καθολου, η κατασταση ιδια.
ΤΙ ΣΚΑΤΑ?! :x

ακομα και το αντικουνουπικο υγρο που βανω στο δωματιο για να μπορω να κοιμηθω χωρις τους ηχους πτησης των γαμιδιων, δεν μπορω να το εχω ολο το χρονο, ψαχνω να βρω την πηγη της εξαρσης..

εχει γενικοτερα θεμα η πολη?
παει καπου το μυαλο κανενος απ' την -απελπιστικη :D- περιγραφη?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#541878 ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα τα κουνούπια. Εμείς στο σπίτι έχουμε παντού σίτες, αλλά μέσα στα δύο δευτερόλεπτα που ανοίγεις την μπαλκονόπορτα για να βγεις/μπεις μπαίνουν στρατιές. Και εννοείται πως δεν βγαίνω στον κήπο για να καθίσω. Μεγάλο κρίμα φυσικά, αλλά λύση δεν έχω βρει (με δύο ψεκασμούς το χρόνο).
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#541966 Κάποια φυτά είναι αντικουνουπικά / εντομοαπωθητικά, με λίγες γλάστρες το πρόβλημα αμβλύνεται πολύ.

Καλό διάβασμα

https://www.google.gr/search?q=%CE%B1%C ... e&ie=UTF-8