Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#776232
Dimitris_P έγραψε:Πώς λειτουργεί το θέμα με την κάρτα στο Fuel Pass; Έχω επιλέξει άυλη κάρτα κι εδώ και κάτι μέρες είναι προς αποστολή στο τραπεζικό ίδρυμα. Όταν είναι έτοιμο θα αλλάξει στάτους και θα μου έρθει ενημέρωση με οδηγίες; Έχω επιλέξει Alpha, πρέπει να κάνω κάποια προετοιμασία; (Έχω ήδη λογαριασμό alpha αν αυτό παίζει ρόλο)


Τιποτα δεν πρεπει να κανεις. Οταν εγκριθει η καρτα θα την δεις με τις υπολοιπες καρτες σου στο αππ της Αλφα. Την προσθετεις στο Google Wallet και τη χρησιμοποιεις. Βασικη προυποθεση να υποστηριζει το τηλεφωνο σου NFC!!!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#776234 Ελπιζω να βαλουν το παραδακι στην καρτα που ηδη εχουμε περασμενη απο την προηγουμενη φορα. Θα ειναι φαουλ να βαλουν τον κοσμο να περναει-σβηνει καρτες καθε λιγο (ειπαμε ακολουθει συνεχεια, προσεχως θα γκωσουμε επιδοματα).
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#776242
George_Prix έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Πώς λειτουργεί το θέμα με την κάρτα στο Fuel Pass; Έχω επιλέξει άυλη κάρτα κι εδώ και κάτι μέρες είναι προς αποστολή στο τραπεζικό ίδρυμα. Όταν είναι έτοιμο θα αλλάξει στάτους και θα μου έρθει ενημέρωση με οδηγίες; Έχω επιλέξει Alpha, πρέπει να κάνω κάποια προετοιμασία; (Έχω ήδη λογαριασμό alpha αν αυτό παίζει ρόλο)


Τιποτα δεν πρεπει να κανεις. Οταν εγκριθει η καρτα θα την δεις με τις υπολοιπες καρτες σου στο αππ της Αλφα. Την προσθετεις στο Google Wallet και τη χρησιμοποιεις. Βασικη προυποθεση να υποστηριζει το τηλεφωνο σου NFC!!!


Ναι υποστηρίζει. Στην :inlove: έχω επιλέξει Viva, λογικά θα πρέπει να βάλει το viva wallet app https://play.google.com/store/search?q= ... app&c=apps
Δεν έχει σχετικό λογαριασμό.
Άβαταρ μέλους
By glf
#776249 Δε χρειάζεται να μπει το viva app. Μπορείς να συνδέσεις τα στοιχεία της κάρτας απευθείας στο Google wallet.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#776250 Επαρχια εχουν αναφερθει πολλα περιστατικα ξυλοδαρμων για πληρωμη μεσω NFC . :thumbsdown:

Στο Τρίκλινο στο καφενειο τΜπαλαουρα ο Πανο Αλεστάς εβγαλε κουμπουρα. :lipsealed:

Τι KFC και kacey ρε μπλαρια λετε στον Ελληνα. :s_hang :s_whiteflag

Γαμω το στανιο σας. :roll:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#776271 Γνωρίζουμε πάνω κάτω κόστος αντικατάστασης τελικού εξάτμισης χωρίς να χρειάζεται να λυθεί κάτι από περιφερειακά πέραν των βιδων που τη συγκρατούν;


.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#776272 Εδώ https://www.newsbeast.gr/financial/arth ... i-aitiseis λέει

οι δικαιούχοι λαμβάνουν τα χρήματα τους εντός τριών ημέρων από την υποβολή της αίτησης, είτε στη μορφή άυλης ψηφιακής κάρτας -εφόσον βέβαια διαθέτουν smartphone- είτε στον τραπεζικό τους λογαριασμό.

Σχεδόν μια βδομάδα έχει περάσει και τίποτα στο myalpha :protest:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#776282
panos2171 έγραψε:Γνωρίζουμε πάνω κάτω κόστος αντικατάστασης τελικού εξάτμισης χωρίς να χρειάζεται να λυθεί κάτι από περιφερειακά πέραν των βιδων που τη συγκρατούν;


.


200-300€ νομίζω παίζει κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#776290 Δε το έθεσα σωστά, εγώ να του πάω το τελικό και να το τοποθετήσει, όχι να το φτιάξει ο ίδιος.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#776533
Dimitris_P έγραψε:Πώς λειτουργεί το θέμα με την κάρτα στο Fuel Pass; Έχω επιλέξει άυλη κάρτα κι εδώ και κάτι μέρες είναι προς αποστολή στο τραπεζικό ίδρυμα. Όταν είναι έτοιμο θα αλλάξει στάτους και θα μου έρθει ενημέρωση με οδηγίες; Έχω επιλέξει Alpha, πρέπει να κάνω κάποια προετοιμασία; (Έχω ήδη λογαριασμό alpha αν αυτό παίζει ρόλο)


viewtopic.php?f=9&t=358&p=764695&hilit=Fuel#p764695
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#776690 Στην :inlove: που είχε επιλέξει Viva ήρθε χθες το μήνυμα, σεταρίστηκε, όλα καλά. Εγώ με alpha αναμένω :s_hang