Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#642315 Και πονάει πολύ το τσίμπημά της.
Άμεσο αντίδοτο: λούσιμο της περιοχής με ζεστό (όχι χλιαρό, όχι καυτό) νερό για μερικά λεπτά, όσο πιο γρήγορα γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#642324 Οδηγουσα απο Αλεξ/πολη μέχρι Λάρισα σερι χωρις καμια σταση.
Πριν τα διοδια του Ιασμου, ενοιωθα ενα τσιμπημα και γαργαλημα στο ποδι, ακριβως κατω απο τα κορδονια του παππουτσιου.
Ζουπαγα, προσπαθουσα να το ξυσω γιατι νομιζα μπηκε κανενα τριβολι ξερω'γω... σε καποια φαση σκεφτομουν να κανω κανενα ακροβατικο και να βγαλω το παππουτσι οδηγωντας με το αριστερο ποδι στο γκαζι.
Δε γαμιεται.
Με ενοχλησε καμια 10αρια φορες μετα βρηκα πως να στηριζω το ποδι μου στο πεταλ με τετοια γωνια ωστε αυτο το αγκαθακι που νομιζα ειχε καρφωθει μεσα απο τη γλωσσα του παπουτσιου να μην ενοχλει.
Φτανω σπιτι, ξεφορτωνω μπαγαζια, μιλαω με ενα φιλο στα καπακια για μπυριτσα.
Απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 12μισι το βραδυ... ηταν στο παππουτσι μου μια τετοια |λογοκρισία| !!! :x
Μαλλον πολυυυυ πριν φτασω σπιτι συμφιλιωθηκε με την υπαρξη μου και σταματησε να με τσιμπαει! :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#647990 περιμενω ενα καινουριο ρουτερ απο wind,και σημερα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο απο acs να παω να το παρω απο το καταστημα τους στους Α Αναργυρους.
Δεν περασε κανεις ηταν η πεθερα μου και ο γιος στο σπιτι ολη την ημερα,ουτε χαρτακι βρηκα.Να απαιτησω να το φερουν,ή θα ερθει μετα απο κανα μηνα?

εντιτ ..ψαχνωντας το τηλεφωνο τους,(μιλαγε 5 φορες,τωρα απανταει ο τηλεφωνητης,λεει περιμενετε και δεν το σηκωνουν ποτε)
διαβαζω τα σχολια των πελατων εδω.Εχω φτιαξει ηδη παπαρι,αυριο ειμαι εκει. :inlove:
https://www.google.com/maps/place/ACS+C ... 03!9m1!1b1
Άβαταρ μέλους
By gianik
#647991 Πολλές φορές γράφουν αδυναμία παράδοσης με δική τους όμως υπαιτιοτητα. Έχε υπ όψιν ότι θα έχει αρκετή ουρά εκτός αν έχει εξομαλυνθεί λίγο η κατάσταση.. Προ 10ημερου έξω από acs έβλεπες κ 30 άτομα ουρά..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#647994
gianik έγραψε:Πολλές φορές γράφουν αδυναμία παράδοσης με δική τους όμως υπαιτιοτητα. Έχε υπ όψιν ότι θα έχει αρκετή ουρά εκτός αν έχει εξομαλυνθεί λίγο η κατάσταση.. Προ 10ημερου έξω από acs έβλεπες κ 30 άτομα ουρά..


διαβασε τα σχολια στο λινκ που εβαλα να φριξεις.Τι τριμπουρδελο ειναι αυτο ρε συ!
ειναι και ''πληττομενες'',ενω δεν μπορουν να διαχειριστουν τον ογκο της δουλειας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#648002 Ειδα και την Γενικη. Κατανομη σε κουριερ απο τις 10 το πρωι, αφαντος ο κουριερ :inlove: , τηλεφωνο στο κεντρικο καταστημα της πολης , με παραπεμπουν στο υποκαταστημα. Απειρα τηλεφωνα, καποια το σηκωνει "ααα ξερετε η βαρδια του κουριερ ληγει 8 το βραδυ :dizzy: , περιμενετε" Εννοειται
"αδυναμια παραδοσης"
, εννοειται οτι μετα τις 8 το βραδυ ειχαν κλεισει και τα καταστηματα, εννοειται οτι παλι σημερα τιμηθηκα να βγαλω γραμμη σε καποιο απο τα μπουρδελα τους για να περασω να το παραλαβω απο εκει. :inlove: :inlove: Η πλακα ειναι οτι εξ αρχης αυτο ηθελα να κανω :s_laughat , επεσα στην γκαντεμια και το εδωσαν τον κουριερ γτχμ. :x :s_hang
Άβαταρ μέλους
By markvag
#648025 Παραγγελία για τη δουλειά ένα σούπερ - ντούπερ @@δάτο μικρόφωνο για τηλεδιασκέψεις με πελάτες στην αίθουσα συνεδριάσεων εν καιρώ πανδημίας... Ψάχνουμε, βρίσκουμε (και μάλιστα Κωτσόβολο), έχουμε άνετα 10 μέρες καιρό. Το Κωτσόβολος το έχει ετοιμοπαράδοτο, τέλεια... Πόσο να κάνει πια το courier;;

Παράδοση την επόμενη της παραγγελίας στη Speedex, τέλεια σκέφτεται ο markvag. 3-4 μέρες μετά έλεγχος το tracking number ακόμα Αθήνα είναι... ωχ... ΟΚ, έχουμε καιρό. 2 μέρες μετά, ακόμα Αθήνα... Τηλέφωνο, δεν βγαίνει γραμμή. Το κατάστημα στη Δράμα το κλείνει, το τηλέφωνο στο site το έκλεισα εγώ, μετά από ούτε ξέρω πόση ώρα αναμονή... Την επόμενη μέρα ευτυχώς μετά από μισή μέρα στενών επαφών με τα Γαλλικά της ιχθυόσκαλας που έμαθα στα νιάτα μου, βγάζω γραμμή.

- Κύριε markvag το δέμα σας είναι στο κέντρο διανομής μας στην Ν. Ιωνία Αττικής.
- Ναι, αλλά είναι εκεί 6-7 μέρες και δεν έχει κουνηθεί.
- Ξέρετε έχει πέσει πολύ μεγάλος όγκος και τα δέματα εξυπηρετούνται με σειρά προτεραιότητας.
- Ναι, αλλά εγώ το χρειάζομαι γιατί έχω συνάντηση μέσω skype με μεγάλο πελάτη και το παρήγγειλα 10 μέρες νωρίτερα για να είμαι άνετος.
- Σας καταλαβαίνω, αλλά δεν μπορεί να γίνει κάτι.
- Μπορούμε να κάνουμε κάτι να δοθεί μία προτεραιότητα;
- Λυπάμαι.
- Μπορούμε να ξέρουμε πότε θα έρθει;
- Όχι, δεν μπορώ να γνωρίζω τι όγκος υπάρχει στο κέντρο διανομής...
- Δηλαδή θα το παραλάβω μεταξύ μεθαύριο και κάπου μέχρι το 3022;; :hmmm:
- Ε... τι να σας πω...

Δίνω μία μέρα ακόμα και με την ημερομηνία του meeting, αφού βλέπω πως δεν κινήθηκε τίποτα, πάω να βρω κανένα μικρόφωνο στα καταστήματα ηλεκτρονικών της Δράμας. Σε όλους η ίδια κουβέντα:

- Καλημέρα, έχετε κάποιο μικρόφωνο;
- Καλημέρα, όχι εδώ, αλλά αν θέλετε μπορούμε να το παραγγείλουμε...
- Άσε... :s_shout

Εν τέλει βρήκα ένα της πλάκας (13 ευρώ)... Από το ντιπ κι ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα... Βέβαια έφαγα για πλάκα ένα τρίωρο... Εξάλλου, μεθαύριο το πρωί είναι η συνάντηση, το σωστό μικρόφωνο παραμένει κολλημένο στο κέντρο διανομής της Speedex, κάτι άλλο δεν υπάρχει...

Το βάζουμε στην αίθουσα, χαζοπαίζει, αλλά κάνουμε δουλειά... Έχει πάει 3 το μεσημέρι και μεθαύριο είναι η συνάντηση.

Την επόμενη πρωί πρωί με τη δροσούλα ήρθε το σωστό μικρόφωνο... :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout


BTW, γαμάει, κλάνεις (εκείνες τις ύπουλες που δεν ακούγονται) και μυρίζει την κλανιά ο άλλος μέσω skype...

Μην ρωτήσετε πως το ξέρω... :oops:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#648070
dimik έγραψε:Εγώ απορώ τι κάνει ο ΙΤ σας

< >


Αν εχουν και ειναι σαν καποιους που εχω δει, λεει "αυτο ή αυτο ή αυτο να παρετε"** και οι αγορες το βρισκουν σε καλη τιμη και το παιρνουν. :lol:
Μετα "βαλτο και αμα δεν παιζει πες μου" :lol:


**Δεν βρωμιζει τα χερια του με λεφτα, κατι σαν Βαρδινογιαννη, Μαρινακη, Κοκκαλη κλπ... καθονται στο τραπεζι, παραγγελνουν και τρωνε, μετα σηκωνονται και φευγουν, και ενας φουσκωτος βγαζει ενα πακο και λεει "ποσο ειναι ρε μαστορα?" στον ταβερνιαρη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#648071
mirage έγραψε:Ποιο αγοράσατε;


Αυτό

Πολύ καλός ήχος. Τώρα βέβαια δεν το είδα στον Κωτσόβολο...


dimik έγραψε:Εγώ απορώ τι κάνει ο ΙΤ σας

< >


Αυτό ακριβώς που πρέπει. Βρήκε τι χρειάζεται και μου είπε να το πάρω. Και βρήκα τον καλύτερο συνδυασμό κόστος / παράδοση / αξιοπιστίας προμηθευτή.

Δεν είναι η δουλειά του να κάνει αγορές. Δουλειά του είναι να μου πει τι θέλει! :rtfm: Δουλειά μου είναι να του το φέρω με το καλύτερο κόστος για την εταιρεία. :rtfm:

Προφανώς βέβαια δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα μπας και κόψουμε 5-10 ευρώ από κανένα αμφιβόλου αξιοπιστίας σκουτζομάγαζο... :lol: