Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#451821 @Cosmonaut21, τα πάντα γράφονται, άλλωστε σ' ένα CV τον εαυτό μας θέλουμε να "πουλήσουμε". Ειδικά σε περιπτώσεις νέων ατόμων που εκ των πραγμάτων η προϋπηρεσία είναι ελάχιστη ή μηδενική, είναι λογικό να κυριαρχούν σπουδές ή/και απολυτήριο λυκείου.
Ενδεικτικά να γράψει και ορισμένα μαθήματα της σχολής του, τα πιο σχετικά με τη θέση που κυνηγάει. Τυχόν μετάλλια, διακρίσεις, εθελοντικές δράσεις, whatever κατά το σχολείο ή τις σπουδές πάλι προσδίδουν κάτι παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#451831 Από τα τελευταία δεν έχουμε.Και δυστυχώς βλέπω ότι πολλοί αναγράφουν συνέδρια από τα οποία πάλι δεν υπάρχει κάποιο χαρτί.Ενδιαφέροντα για ένα παιδί που στον ελεύθερο χρόνο του είναι όλο έξω.....
Κάτι ακόμη.Γραμματοσειρά Times New Roman 10 και 20 για τους κυρίως τίτλους;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#451893 Όχι Times New Roman! :protest: Εγώ είτε Tahoma είτε Centry Gothic χρησιμοποιώ, Times new roman είναι η στάνταρ στο word και όταν τη βλέπω σκέφτομαι "αυτός/ή ούτε καν ν' αλλάξει γραμματοσειρά δεν ενδιαφέρθηκε"... :) Προσωπικό κόλλημα αυτό βέβαια...

Επίσης, ας μην κάνει πολύ μικρά γράμματα, τα 10αρια ίσως είναι πολύ μικρά (εξαρτάται τη γραμματοσειρά βέβαια), σκέψου πως λογικά αυτό θα τυπωθεί και ίσως το διαβάσει και κάποιος με μία κάποια ηλικία... ίσως σε 11άρι να είναι καλύτερα... :hmmm: Για τίτλο δεν χρειάζεται τεράστια διαφορά, το 20άρι θα χτυπήσει πιστεύω κάπως... ας το κάνει 14άρι με bold, δεν χρειάζεται κάτι άλλο και τους τίτλους των διαφόρων ενοτήτων ας τους κάνει με απλά bold ίσως 1 νούμερο πιο μεγάλο από το απλό κείμενο.

Εγώ στο δικό μου χρησιμοποιώ century gothic σε 10άρι, τους τίτλους σε 14άρι italics όλους και το όνομά μου και τα προσωπικά στοιχεία στην κεφαλίδα. Επικεφαλίδα του βιογραφικού είναι το όνομά μου σε bold 14 μέγεθος.

Αν κάνω καλά ή όχι δεν ξέρω, ελπίζω απλά να χτυπάει στο μάτι... :lol:

Έχουμε και επαγγελματίες του κλάδου, αυτοί είναι πιο ειδικοί. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#451895
markvag έγραψε:Όχι Times New Roman! :protest:


Verdana 10άρα ή τεφρα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#451916
ArrowsFA1 έγραψε:Europass, μην παιδεύεστε...


Πόσα εκατομμύρια έχουν δει οι HRάδες τέτοια... :lol: Το θέμα είναι να έχουμε και μια τσαχπινιά :innocent: :lol: , όχι να είμαστε ίδιοι με όλους τους άλλους... :lol:

Σοβαρά τώρα, δεν μ' άρεσε... πολύ κλασσικό το βρίσκω...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#451927
ArrowsFA1 έγραψε:Europass, μην παιδεύεστε...
Εξαρτάται από τον κλάδο.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#451930
drdino έγραψε:
ArrowsFA1 έγραψε:Europass, μην παιδεύεστε...
Εξαρτάται από τον κλάδο.
Στους περισσότερους κλάδους ειναι ενα τεραστιο ΟΧΙ το europass

< >
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#451932
markvag έγραψε:Εγώ στο δικό μου χρησιμοποιώ century gothic σε 10άρι, τους τίτλους σε 14άρι italics όλους και το όνομά μου και τα προσωπικά στοιχεία στην κεφαλίδα. Επικεφαλίδα του βιογραφικού είναι το όνομά μου σε bold 14 μέγεθος.

Αν κάνω καλά ή όχι δεν ξέρω, ελπίζω απλά να χτυπάει στο μάτι... :lol:


Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. :)
Λες να βάλει το όνομά του στον τίτλο; :hmmm:
Φωτογραφία;
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#451940
mirage έγραψε:
drdino έγραψε:
ArrowsFA1 έγραψε:Europass, μην παιδεύεστε...
Εξαρτάται από τον κλάδο.
Στους περισσότερους κλάδους ειναι ενα τεραστιο ΟΧΙ το europass

< >


Σε άλλους προαπαιτούμενο...
Φυσικά με το κατάλληλο formatting και όχι τις περιττές ηλιθιότητες που έχει.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#451945 Αν δεν είναι προαπαιτούμενο, μείνετε χιλιόμετρα μακριά από το europass. Θα έλεγα μίλια, αλλά τώρα με το brexit πάνε κι αυτά από τους ευρωπαϊκούς οργανισμούς που το ζητούν.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#451954 Αν ο εν λόγω φοιτητής δεν είναι Γερμανός και εγώ θα έλεγα όχι. Επίσης αν η θέση δεν απαιτεί εμφανίσιμο νέο. :lol:

Έχω δει cv Γερμανού με φουλ Α4 εξώφυλλο τη φωτό του. Και δε δουλεύω σε πρακτορείο μοντέλων.