Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#547224 Πες του οτι εσυ δινεις 150 ευρω .....
Θα σε παρει πισω τηλεφωνο...
Άβαταρ μέλους
By alexm
#547225
Morx έγραψε:Η αμοιβη ισχυει για την περιπτωση που το νοικιασεις.
Για την υποδειξη δε νομιζω να ειναι τοσο μαλακες να χρεωσουν κατι....
Μιλάμε πάντα για το να το νοικιάσω.
Τότε πληρώνω εγώ 1 ενοίκιο μεσιτια και ο ιδιοκτήτης μισό.

Μόνο σε μένα φαίνεται υπερβολικό;

.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#547234 Ειναι κλασσικα νταβατζιλικια αυτα. Το θεμα ειναι αν μπορείς να το αποφύγει ς (χλωμο).
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#547253 Αυτές είναι τιμές προ κρίσης. Πες του 100-150 αν θέλει, εφόσον βέβαια κλείσεις το σπίτι, αλλιώς πήγαινε δες το μόνος σου, αν ξέρεις πού είναι. ΠΡΟΣΕΧΕ μη σου ζητήσει λεφτά για να στο δείξει, ακόμα κι αν δεν το κλείσεις. Υπάρχουν τέτοια λαμόγια
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#547717 ποιος μπορει να μου βρει τον ογκο σε λιτρα σε κολουρο κωνο με ακτινα μικρη 20 εκατοστα,ακτινα μεγαλη 32 εκατοστα,και υψος 63 εκατοστα?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#547719
drdino έγραψε:136,17l


ευχαριστω!! :inlove:
5 τσουβαλια χωμα θελει η γλαστρα για να γεμισει. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#547721 ευχαριστω Μιραγκε!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#548211 μια ερωτηση ξερει κανεις αν ενα ρολοι της δεη μπορει να λειτουργησει χωρις τον αριθμητη μεσα? δηλαδη να λειπει ολο το συστημα εκτως απο τον μικρο τροχο ?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#548320
dimviii έγραψε:εχουμε νεα. :yahoo:
Σημερα αγορασα τη γλαστρα των ονειρων μου :inlove: .μετα το 380 που μου ειπαν στη Ναξο,στα Μεγαρα για την ακριβως ιδια γλαστρα/διαμετρο/μαρκα/χρωμα μου ειπαν 240.
Σημερα αγοραστηκε στα 80.Δυσκολο και γυφτικο παζαρι(αρχισε απο τα 180 ευρω),αλλα ειχαμε αποτελεσμα.Ναι πηγα στο εργοστασιο λιγο εξω απο το Αργος .
Ποσα θελουν να βγαλουν απο μια γλαστρα ρε φουστη μου!
εδω η διασταση που αγορασα,κοιταχτε τιμη στο εξωτερικο. :dizzy: :lipsealed: :omg:
https://www.gardenzzz.com/terraneo-medi ... ta-p23101/
Για ελια περιμενω απαντηση για τιμη.
Πηγα σε φυτωριο μεγαλο στο Καμαρι Κορινθιας.ειδα πολλες,ξεχωρισα τρεις που μου εκαναν.
Για να δουμε τι θα μου πουνε.

εντιτ να ευχαριστησω τον Βασιλη που προθυμοποιηθηκε να βοηθησει,αλλα μιας και ειχα κενο το μεσημερι στο Κιατο,λεω δεν πεταγομαι μπας και....και εκατσε.
Ευχαριστω Βιλλ! :s_wink :s_wink


εχω παθει Geakitida :(
Ειμαι στη Κρητη για δουλεια,και λεω δεν περναω απο Θραψανο να δω τα αγγειοπλαστεια...
Πηγα μεσα,μιλησα με καποιους αγγειοπλαστες,ειδα κατι χειροποιητα κοσμηματα :inlove: δεν μπορεσα να αντισταθω,και παραγγειλα να μου φτιαξουν,μια γλαστρα φ85 εκατοστα χ 80 υψος . :tomato: χρωμα τερακοτα,και σχεδιο αντιγραφη οπως αυτη που πηρα απο το Αργος.
Θα την φερω με μεταφορικη σε παλετα στην Αθηνα.Κανα 30αρι η μεταφορικη(δεν εχω ρωτησει ακομα) και 60 ευρω η γλαστρα.
60 ευρω ΜΟΝΟ :s_omg

οπως περναγα απο Χερσονησο,ειχα ξαναπαει σε ενα κυριουλη που εχει φυτα/γλαστρες,λεω δεν σταματαω μηπως εχει φερει τιποτα καινουριο?
Ειχε φερει καμια 10αρια ελιες σαν και αυτες που ψαχνω.Ρωταω τιμη,θα στην αφησω 150 μου λεει :s_omg
Περιμετρο κορμου γυρω στα 60 εκατοστα,υψος γυρω στο 1,20 μετρα :inlove:
Υποψιν οτι στα φυτωρια που εχω ρωτησει ζητανε απο 300-500...ναι αυτοι με τα εκατονταδες δεντρα,οι παραγωγοι ζητανε 2-3 φορες επανω.
Στο επομενο ταξιδι που θα ειναι ετοιμη η γλαστρα,μαλλον θα φορτωσω και την ελια απο τον συμπαθεστατο κυριουλη στη Χερσονησο,εαν δεν εχω βρει κατι καλυτερο/φθηνοτερο(δυσκολο..)
Το προβλημα ειναι οτι γλαστρα και ελια δεν χωρανε σε μια παλετα. :(
δεν χωραει η φ85 εκατοστα γλαστρα και μια γλαστρα 130 λιτρων με την ελια σε παλετα 120 εκατοστα χ100 εκατοστα.
Σκεφτομαι να φυτεψω την ελια που θα αγορασω μεσα στη γλαστρα και να τη μεταφερω,αλλα σκιαζομαι στη μεταφορα μην εχουμε τιποτα λιγουρες. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#548323
DAP έγραψε:Ντιμακο μενεις σε οροφο; :s_laughat


αχνα αμα βγαλει, θα την στειλω δαρμενη και κλαμενη στη μανα της. :rtfm:

απο εδω τη παραγγειλα,ειναι οι μοναδικοι στο θραψανο που ψηνουν σε καμινι με ξυλα(εχει σημασια στο χρωμα που παιρνει ο πηλος :inlove: ) ολοι οι αλλοι ψηνουν σε καμινι με υγραεριο.
Εικόνα

https://www.minos-ceramics.gr/el/
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#548325 Δημητρηηηηηη! Δικος σου :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
By dimviii
#548330
Νίκος Παππάς έγραψε:Δημητρηηηηηη! Δικος σου :lol: :lol:



αυτος ειναι δικος μου :rtfm: