Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#662664 Προχθές έπεσε το μάτι μου στο τρέιλερ του bachelor στο φουμπου του Alpha.
Περαν του ότι έχει κερδίσει βραβείο του cringiest trailer για το μήνα Σεπτέμβριο, παρατήρησα ότι συμμετέχει και μια συμφοιτήτρια μου απ' το μεταπτυχιακό.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#662692 Αυτήν νομίζω ότι μπορείς να την ακολουθείς στο ίνστα ελεύθερα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#663178 Ποιά είναι Γιώργο; (δεν είδα το επεισόδιο αλλά άκουσα ότι είναι κι αυτό trash)
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#664044
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#664045

Ξεκίνησε ξανά και το live streming, μέσω του YouTube αυτήν τη φορά. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#673356 εδω ο κοσμος χανεται και το μουνι χτενιζεται....

καθε φορα που υπαρχουν σοβαρα πραγματα στο τραπεζι, η ελληνικη προπαγανδα κοιταει με καθε τροπο να το κουκουλωσει. μονο κατι καθυστερημενα παπαγαλακια τα διαβαζουν και τα εστερνιζονται.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#673364
popolaros έγραψε:εδω ο κοσμος χανεται και το μουνι χτενιζεται....

καθε φορα που υπαρχουν σοβαρα πραγματα στο τραπεζι, η ελληνικη προπαγανδα κοιταει με καθε τροπο να το κουκουλωσει. μονο κατι καθυστερημενα παπαγαλακια τα διαβαζουν και τα εστερνιζονται.


Ποιος μιλαει :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#676952 Η ΕΡΤ αναβαθμίζει την εικόνα της σε HD

Η δημόσια τηλεόραση με χαρά ανακοινώνει ότι θα εκπέμψει το πρόγραμμα των τηλεοπτικών της καναλιών ΕΡΤ1, ΕΡΤ2 και ΕΡΤ3 και σε ποιότητα υψηλής ευκρίνειας (HD).

Η έναρξη εκπομπής των τριών καναλιών σε Ηigh Definition θα γίνει, στις 5 το πρωί, της προσεχούς Τρίτης, 1η Δεκεμβρίου. Συγκεκριμένα, η ΕΡΤ1 θα εκπέμψει αμέσως τη νέα υψηλής ευκρίνειας εικόνα της σε όλη την επικράτεια, ενώ το ΗD σήμα της ΕΡΤ2 και της ΕΡΤ3 θα γίνει σταδιακά προσβάσιμο σε πλέον του 80% του πληθυσμού της χώρας.

Εξυπακούεται ότι παράλληλα θα συνεχισθεί και η σημερινή εκπομπή των τριών καναλιών σε ποιότητα κανονικής ευκρίνειας (SD), προκειμένου να μη δημιουργηθεί πρόβλημα λήψης στις παλαιότερες τηλεοράσεις, που δεν διαθέτουν την τεχνολογία HD.

Παράλληλα αναβαθμίζεται και ο τρόπος μετάδοσης των αθλητικών προγραμμάτων της ΕΡΤ, στον οποίο τον πρώτο λόγο θα έχει η ΕΡΤ3 και η ΕΡΤ1, αλλά και η διαδικτυακή πλατφόρμα ERTFLIX, στην οποία θα προβάλλεται στο εξής αποκλειστικά το κανάλι ΕΡΤSports.

https://press.ert.gr/%ce%b1%cf%84%ce%b1 ... tis-se-hd/

Άρα από την Τρίτη το πρωί θα έχουμε ΕΡΤ1HD, ΕΡΤ2sd, ΕΡΤ3sd στη μία συχνότητα
και ΕΡΤ1sd, EΡΤ2HD, ΕΡΤ3HD στην δεύτερη συχνότητα (για όσους την πιάνουν).
το ερτ σπορτς καταργείται, πάει μόνο internetικά στο ertflix.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#677027
fokion έγραψε:αρα F1 γιοκ για το γενικό πλυθισμό???

Τα "μεγάλα" αθλητικά γεγονότα (f1, τελικούς cl/europa, roland garros) θα τα δείχνει η ΕΡΤ1HD.
Τα υπόλοιπα (α1 μπάσκετ, cl basket, κάτι πόλο βολευ χαντμπολ) θα τα δείχνει η ΕΡΤ3HD.
Απλά όταν θα πέφτουν μαζί ένας αγώνας μπάσκετ Α1 με έναν αγώνα βολευ ας πούμε, το πιο εμπορικό θα πηγαίνει στην ΕΡΤ3 και τα υπόλοιπα στα ερτσπορτς/ερτσπορτς1 που θα "εκπέμπουν" μέσω ertflix αποκλειστικά.
f1 quals και αγώνας δλδ κανονικά στην ερτ1. Τώρα τα FP δύσκολο μου φαίνεται να τα βάλουν και αυτά στην ερτ1. Θα δούμε.
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#677032
Geo f1 έγραψε:
popolaros έγραψε:εδω ο κοσμος χανεται και το μουνι χτενιζεται....

καθε φορα που υπαρχουν σοβαρα πραγματα στο τραπεζι, η ελληνικη προπαγανδα κοιταει με καθε τροπο να το κουκουλωσει. μονο κατι καθυστερημενα παπαγαλακια τα διαβαζουν και τα εστερνιζονται.


Ποιος μιλαει :yahoo: :yahoo:


Έχεις την κυβέρνηση που σου αξίζει. :)
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#677105 Το υπέροχο κριντζφεστ της Ελληνικής Τηλεόρασης.

Πριν κάνα μήνα είχα πάει σ ένα σπίτι φίλου να αραξουμε και είχαμε ανοίξει την τν. Ξεκίνησε λοιπόν το μπάτσελορ και ελλειψει άλλου προγράμματος το είδαμε.
Αυτό ήταν. Εδώ και δύο βδομάδες έχει γίνει η ένοχη απόλαυση μου. Λίγο ότι έχω πρόσβαση σε σποιλερς, λίγο το ότι είναι αγνή σαπιλα προς κατανάλωση. Για την ακρίβεια αν το bachelor ήταν αυτοκίνητο θα ταν το Nissan Juke πρώτης γενιάς. Η παραγωγή είναι τόσο πρόχειρη και κακή που παίζει να το ξέρει και η ιδια αλλά δεν τη νοιάζει. Είναι τόσο κριντζυ και άσχημο σαν προϊόν που καταλήγει απολαυστικό.

Αυτά είχα να σας πω και συντονιστηκα για τελετή των ρόδων.

(Νομίζω ότι πρέπει να κλείσω την τν!!)

< Note 8 >