Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#446647 ΟΚ για το περιεχόμενο της COSMOTE, πάντως η NOVA, για το +50%, σου προσφέρει VDSL + δορυφορικό + HD + cinema pack + υπηρεσίες on demand + όλα τα κανάλια στην τιμή χωρίς έξτρα κόστος (εντάξει, όχι τις τσόντες :shifty: )
Άβαταρ μέλους
By xenos
#446649 Εχει πεσει δραματικα η ποιοτητα του προγραμματος του κοσμοτε τβ. Εμενα τωρα ληγει κ πραγματικα δεν ξερω τι να κανω...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#446651 Η Νova στα 35€ μου έδωσε προσφορά για Family Pack + VDSL. Τα υπόλοιπα είναι έξτρα. Με τα υπόλοιπα θέλεις κάνα 50άρι το μήνα και μπορεί και να μην φτάνει...
Είπαμε, είμαστε σε φάση που "τιμωρούμε" τις εταιρείες τηλεπικοινωνιών, εγώ εδώ και καιρό δεν βάζω ούτε... κάρτα στο προσωπικό νούμερο! :lol:
Τα ίδια και το κορίτσι, θα την βγάζουμε φίνα με τα εταιρικά και με τα 23€ στην Vodafone για το σπίτι! :s_biggrin

Ό,τι περισσεύει, θα τα τρώμε στο Βαρούλκο! :s_dance :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#446655
Deleted User 1 έγραψε:Εκτός από τα αθλητικά, πάντα το υπόλοιπο πρόγραμμα ήταν λίγο μούφα.

+1
Τα αθλητικά είναι το δέλεαρ στις συνδρομητικές. Τα υπόλοιπα είναι τα ορεκτικά για να γλιτώσεις τη γκρίνια από τη γυναίκα.
Όταν υπάρχει kodi, netflix και πόσα άλλα αντίστοιχα είναι πεταμένα λεφτά να πληρώνεις nova/ote για να βλέπεις ταινίες/σειρές/ντοκιμαντέρ.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#446656 Εγω παντως κολλησα με κατι σειρες στο καναλι του φαγητού.. (450 νουμερο)

Με έναν τυπα που βαζει καμερες για να δει τι δεν παει καλα σε διαφορα εστιατόρια-επιχειρήσεις κλπ, με το πως να κανετε το εστιατοριο σας πιο κερδοφορο κλπ...

:lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#446662 Οταν ο χρονος ειναι ελαχιστος και καθεσαι μια ωρα το βραδυ να ξεκουραστεις, βλεπεις ενα greys, ενα masterchef, καμια ταινια. Ενω απο την αλλη αντε κατεβαζε, βρες υποτιτλους, βρες φλασακι, το παιζει; Μερικες φορες οχι.

Αλλα τωρα τελευταια το κοσμοτε δεν εχει τπτ.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#446663
xenos έγραψε:Οταν ο χρονος ειναι ελαχιστος και καθεσαι μια ωρα το βραδυ να ξεκουραστεις, βλεπεις ενα greys, ενα masterchef, καμια ταινια. Ενω απο την αλλη αντε κατεβαζε, βρες υποτιτλους, βρες φλασακι, το παιζει; Μερικες φορες οχι.

Αλλα τωρα τελευταια το κοσμοτε δεν εχει τπτ.

η μόνη λύση είναι on demand για την περίπτωσή σου και για όλους βασικά, δεν είναι κατάσταση να στήνεσαι να δεις κάτι που προβάλλεται την τάδε ώρα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#446670 Αν βάλεις έναν εξωτερικό δίσκο, μπορείς να γράψεις ότι θέλεις και να το δεις αργότερα. Πάντως και οι ταινίες (με κόστος) που βάζει τον τελευταίο καιρό ο οτε είναι χάλια. Απλά είχα πάρει πακέτο καλή προσφορά και η ελληνική τηλεόραση είναι λίγο δράμα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#446673 Τα περισσότερα κανάλια είναι κοινά πάντως και στις δύο πλατφόρμες. Κάτι μικροδιαφορές έχουν σε καλές αποκλειστικότητες πχ Game of Thrones στη Nova. Κατά τα άλλα τα αθλητικά πουλάνε. Τα υπόλοιπα είναι για να γεμίσει το μπουκέτο.

Κατ΄εμέ όποιος δε βλέπει αθλητικά ψιλοτσάμπα τα πληρώνει.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#446675
Deleted User 1 έγραψε:Κατ΄εμέ όποιος δε βλέπει αθλητικά ψιλοτσάμπα τα πληρώνει.

για αυτό κι εγώ τα έκοψα

και δεν με πείραζε που είχε ταινίες που είχα δει, με πείραζε που τις έβαζε ξανά και ξανά και ξανά..

έλεορ δηλαδή

επίσης στη νόβα η ποιότητα σήματος είναι λίγο χάλι.. :hmmm:

και από κει και πέρα είχα για παράδειγμα τη δυνατότητα να δω game of thrones σε hd τη δευτέρα στις 10 ας πούμε,που δεν ήμουν σπίτι είχα μάθημα..

μετά έπρεπε να περιμένω να τω κάποια άλλη μέρα που πάλι δεν μπορούσα σε standard definition..

το stream είναι ψιλοχάλι..

ε ρε φίλε και που το είχα και το πλέρωνα 1000φορές να κατέβαζα ένα rip σε 720 ή 1080 (ποιοτικά σαφώς καλύτερα) και να το δω όταν μπορώ με την ησυχία μου

με το netflix από την άλλη είμαι φοβερά ικανοποιημένος (ας αφήσουμε το περιεχόμενο στην άκρη, ας μιλήσουμε για την υπηρεσία) , παίζει παντού (εφαρμογές από τα κινητά μέχρι τις κονσόλες και τις smart tv βεβαίως) , κατεβάζεις offline, δεν έχεις περιορισμό εγκατάστασης σε συγκεκριμένες συσκευές, η ποιότητα είναι φανταστική

για μένα μόνο τέτοιες υπηρεσίες θα τσουλήσουν μελλοντικά, η συνδρομητική τηλεόραση αν δεν βλέπεις μπάλα όπως λες δεν έχει νόημα

πληρώνω δηλαδή μια συνδρομή με ποιότητα εικόνας πολύ χειρότερη της digea που για να δω σε άλλο δωμάτιο πρέπει να πηγαίνω βόλτα τον αποκωδικοποιητή από το μπαλκόνι..
Άβαταρ μέλους
By xenos
#446677 Πήρα τώρα τηλ. Μου είπαν:

25ε για full pack (από 22 που δίνω τώρα)
26.3 για adsl (~13-14 Mbps), όπως τώρα
34 για να μου το κάνουν vdsl με ταχύτητα >29 μου είπαν

Δλδ τώρα δίνω ~22+26 = 48ε.
Για τα ίδια: 25+26 = 51ε.
Για vdsl 30άρα: 34+25=59ε.

:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#446694 Κάνε φορητοτητα αλλού και να δεις πόσο φτηνότερα θα στο δώσουν