Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#558635
JimClark έγραψε:Είπαμε , αν απο Καυκά χρειαστείτε κάτι βαρβάτο ή βοήθεια / συμβουλή, ακόμα κ pm εδώ είμαι!


:inlove: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#558636
Νίκος Παππάς έγραψε:Αγορασα αυτην την λαμπα την Μαυρη Παρασκευη απο τον Καυκα στα 35€.



Κατάμαυρη ηταν αυτη η Παρασκευη... οχι απλά μαύρη. Σχεδόν οσο 3 xiaomi. Πως και ξέφυγες απο το μαντρι εσυ? :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#558652
corsair έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Αγορασα αυτην την λαμπα την Μαυρη Παρασκευη απο τον Καυκα στα 35€.



Κατάμαυρη ηταν αυτη η Παρασκευη... οχι απλά μαύρη. Σχεδόν οσο 3 xiaomi. Πως και ξέφυγες απο το μαντρι εσυ? :lol:

:lol: :lol:
Χαζευα κατι αλλο και επεσα τυχαια πανω της. Τσεκαρα τιμες στο Σκρουτζ και ειδα κοστος οσο της προσφορας , οποτε ειπα να μπω :s_blush Στο σχολασμα την εκανα δικια μου :lol:

Που να περιμενω τωρα ενα μηνα ξερω γω να ερθει :oops:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#567846 Μια ταινία LED που έχω στην κουζίνα, την οποία για καλή (IP67 νομίζω), έχει αρχίσει εδώ και πολύ καιρό να καίει λαμπάκι-λαμπάκι κι έχει φτάσει σε σημείο σχεδόν μισό μέτρο να είναι καμμένο. Πού μπορώ να βρω καλή και ποιοτική ταινία να αντικαταστήσω το καμμένο μέρος; Από μαγαζί τύπου ledoκάτι το'χα πάρει. Να κοιτάξω Καύκα;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#567850 Γιατί όχι. :lol:

Αν ξέρεις τα αρχικα βάττ βολτ και απόχρωση μπορείς να κρατήσεις υπάρχουσα καλωδίωση . Επίσης ip67 ίσως υπερβολή εκτός αν είναι όντως απαραίτητο από ατμούς μαγειρέματος υγρασίας και τα λοιπα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#567873 Δεν τα θυμάμαι. Η πλάκα είναι ότι η λωρίδα πάνω από την εστία είναι μια χαρά. Έχω 2 λωρίδες δλδ. Θα βάλω pic
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#567967 Από δεξιά στη φωτό ξεκινάει η προβληματική λωρίδα που η μισή της απόσταση είναι μισοκαμμενη. Δεξιά(δεν φαίνεται εδώ) είναι μια άλλη πιο μικρή απροβληματιστη που τρώει και όλους τους υδρατμούςΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#567971 4άρα λογικά (4000Κ), σε ip65 τότε.

αν όντως θελήσεις να προχωρήσεις σε αντικατάσταση, επειδή βλέπω και κανάλι, μέτρα το πάχος του καναλιού γιατί μερικές στεγανές ταινίες είναι χοντροκομμένες.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#569548 Να προειδοποιήσω εδώ όποιον πιστεύει αφελώς όπως εγώ οτι η ένωση waterproof coated led strips ειναι παιχνιδάκι , να ετοιμάζεται για μεγάλη απογοήτευση
Προσπαθώ πόση ωρα να κάνω μια γάμμα σε 4πινο led και η αφαίρεση του πλαστικού χωρίς να κόψεις το κύκλωμα και τόσο καθαρά ώστε να κάνει επαφή ειναι ΜΑΝΙΚΙ
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#574969 Πήρα ένα πίνακα και θέλω να τον φωτίσω ώστε να αναδειχθεί.
Είμαι ανάμεσα σε κάτι σαν σποτ από την πάνω μεριά του , δεν έχω βρει όμως κάτι καλό να προεξέχει αρκετά για να περνάει το πάχος της κορνίζας, η να φτιάξω στο ταβάνι εμπρος του.

Εμπειρίες και προτάσεις για συγκεκριμένα φωτιστικά, καλοδεχούμενες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#574971 Ισως καποιο απο αυτα;

https://www.skroutz.gr/c/1185/wall_ligh ... E%BA%CE%B1

Αν και θα ηταν καλυτερο κατ' εμε να τον φωτισεις απο αποσταση με καποιο σποτ, αν φυσικα γινεται.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#574988
JimClark έγραψε:Είπαμε , αν απο Καυκά χρειαστείτε κάτι βαρβάτο ή βοήθεια / συμβουλή, ακόμα κ pm εδώ είμαι!


Τώρα το είδα. Γενικά χρειάζομαι αυστηρώς μαύρα καλώδια 12Χ1, 4Χ1 και 1.5, LIYCY 1mm 2-3-4κλωνα και μαύρα σπιράλ καλωδίων τα οποία δεν βλέπω να κυκλοφορούν στο εμπόριο. Αν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν σου στέλνω ακριβώς τι θέλω σε μέτρα γιατί όποτε έχω πάει εκεί είτε έχουν μόνο λευκά κάποια από αυτά είτε καθόλου.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#575014
KiloMeater έγραψε:Πήρα ένα πίνακα και θέλω να τον φωτίσω ώστε να αναδειχθεί.
Είμαι ανάμεσα σε κάτι σαν σποτ από την πάνω μεριά του , δεν έχω βρει όμως κάτι καλό να προεξέχει αρκετά για να περνάει το πάχος της κορνίζας, η να φτιάξω στο ταβάνι εμπρος του.

Εμπειρίες και προτάσεις για συγκεκριμένα φωτιστικά, καλοδεχούμενες.


Aναλογα το καδρο και τον πινακα.
Ανεβασε καμια φωτο να παρουμε ιδεα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#575021
panos2171 έγραψε:
JimClark έγραψε:Είπαμε , αν απο Καυκά χρειαστείτε κάτι βαρβάτο ή βοήθεια / συμβουλή, ακόμα κ pm εδώ είμαι!


Τώρα το είδα. Γενικά χρειάζομαι αυστηρώς μαύρα καλώδια 12Χ1, 4Χ1 και 1.5, LIYCY 1mm 2-3-4κλωνα και μαύρα σπιράλ καλωδίων τα οποία δεν βλέπω να κυκλοφορούν στο εμπόριο. Αν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν σου στέλνω ακριβώς τι θέλω σε μέτρα γιατί όποτε έχω πάει εκεί είτε έχουν μόνο λευκά κάποια από αυτά είτε καθόλου.


Εκτός από το μαύρο θα ήθελα να ξέρω τι είδους καλωδίου; π.χ. 4.1 και 4χ 1.5 έχει σε εύκαμπτο. Μήπως το θες όμως ανθυγρό; Από Δευτέρα πάρε μου ένα τηλ, σου το στέλνω με pm (ή viber) ξερω γω