Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#518333 Η Μοτορ Οιλ που εχει την Κορινθος Παουερ μαζι με την Προτεργια του Μυτιληναιου αγορασε την Nrg...
Στο τελος θα μεινουν 3 - 4...
Άβαταρ μέλους
By babakos
#518404 Μάλλον θα παιχτεί το έργο που είδαμε με τις telecoms εταιρείες πριν μια δεκαετία. Βλέπουμε φως και μπαίνουμε, χωρίς business plan χωρίς μελέτη. Τις συνέπειες τις βιώνει η αγορά , με τα τελευταία δράματα να έρχονται οσονούπω (Forthnet)

Νομίζω οτι με τα δεδομένα που έχει η αγορά μας (μέγεθος, ανταγωνισμός, νομοθεσία, κανονιστικό, macro, φορολογία,στρεβλώσεις ) δεν χωράνε πολλοί παίκτες ούτε στο κομμάτι της ενέργειας. Ελπίζω τουλάχιστον οι 2-3 μεγάλοι σχετικά παίκτες που φαίνεται να διαμορφώνονται να μπορέσουν να επιβιώσουν...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#518415 Ακριβώς. Η αγορά εκτός της ΔΕΗ που ΚΑΛΩΣ πρέπει να συνεχίσει να υπάρχει και να είναι ανταγωνιστική, χωράει άλλους 2-3 παίκτες το πολύ. Προβλέπω να μένουν Βαρδινογιαννέοι, Μυτιληναίος και Τέρνας (δε θυμάμαι ποιος την έχει). Τα παραδοσιακά ονόματα δηλαδή, όπως εν τέλει έγινε και με στα telecoms.

H προσπάθεια της Forthnet πάντως για μπάσιμο-συνέργεια στο ρεύμα είναι ψιλοπαθέτικ. Λογικό στην κατάσταση που βρίσκονται.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#518417 Μπορείτε να συνεχίσετε στο κατάλληλο θέμα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#859588 Έχει ο Κώτσος προσφορά -50% στο 2ο προϊόν
https://www.kotsovolos.gr/pages/p4032855

Κρίμα που δεν βρίσκω κάποιον να ήθελε κάτι για να πάρω το soundbar μισή τιμή :(
Άβαταρ μέλους
By Chris
#859589 Και γιατι να μην παρω εγω το πλυντηριο μιση τιμη μαζι με το soundbar σου?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#859590
Dimitris_P έγραψε:Έχει ο Κώτσος προσφορά -50% στο 2ο προϊόν
https://www.kotsovolos.gr/pages/p4032855

Κρίμα που δεν βρίσκω κάποιον να ήθελε κάτι για να πάρω το soundbar μισή τιμή :(


Αν καταλαβα καλα, παιρνεις στη μιση τιμη το φθηνοτερο απο τα 2 προιοντα. Δηλαδη το μεγιστο οφελος (που ειναι 25% επι του συνολου), το παιρνεις αν αγορασεις 2 προιοντα με ιδιο κοστος. Οσο φθηνοτερο απο το πρωτο ειναι το δευτερο προιον, τοσο μικροτερο το οφελος που εχεις...
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 13 Μαρ 2024, 19:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#859591
Chris έγραψε:Και γιατι να μην παρω εγω το πλυντηριο μιση τιμη μαζι με το soundbar σου?


Αυτη ηταν η πρωτη σκεψη μου! Αλλα επειδη θεωρησα οτι κατι δεν εχει καταλαβει ο Δημητρης, του εξηγησα ευγενικα πως εχουν τα πραγματα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#859592 Προφανως παντα σε αυτου του τυπου προσφορες, το φθηνοτερο παιρνει την εκπτωση. Οποτε βρισκεις 2 προϊοντα με διαφορα 1 ευρω. Το θεμα με την ιδεα του Δημητρη ειναι πως σε αυτες τις περιπτωσεις, μαζευομαστε 2 και μοιραζομαστε την εκπτωση, δεν ψαχνουμε μάλακα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#859594
Chris έγραψε:Προφανως παντα σε αυτου του τυπου προσφορες, το φθηνοτερο παιρνει την εκπτωση. Οποτε βρισκεις 2 προϊοντα με διαφορα 1 ευρω. Το θεμα με την ιδεα του Δημητρη ειναι πως σε αυτες τις περιπτωσεις, μαζευομαστε 2 και μοιραζομαστε την εκπτωση, δεν ψαχνουμε μάλακα.
Για λογοκριμένους ψάχνει...

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#859595 Ω θεοί πάλι το λαϊκό δικαστήριο έβγαλε το συμπέρασμά του
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#859599
George_Prix έγραψε:
Chris έγραψε:Και γιατι να μην παρω εγω το πλυντηριο μιση τιμη μαζι με το soundbar σου?


Αυτη ηταν η πρωτη σκεψη μου! Αλλα επειδη θεωρησα οτι κατι δεν εχει καταλαβει ο Δημητρης, του εξηγησα ευγενικα πως εχουν τα πραγματα :shifty:


Ούτε για κορόιδο ψάχνω ούτε για μλκα.
Κάποιον που θα έπαιρνε ΟΥΤΩΣ ή ΑΛΛΩΣ κάτι, πχ ψυγείο που του χάλασε ή πλυντήριο ρούχων και χωρίς να θέλει κάτι ακόμα.
Τότε εγώ θα έπαιρνα αυτό που ήθελα ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ του και θα του έδινα ένα 50ρικο για την εξυπηρέτηση. Προσυμφωνηθέντα πάντα.
Οπότε win win.

To 25% δεν με συμφέρει στην προκειμένη. Έχει και 20% €πιστροφή το Πλαίσιο.