Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#344909 Το να θέτεις στόχους στην αρχή της χρονιάς και να κανείς έναν απολογισμό στο τέλος ειναι μια συνηθισμένη πρακτική. Την ακολουθώ τα τελευταία χρόνια και την εχω προτείνει μερικές φορές, έχοντας λάβει θετικό feedback απο όσους τη δοκίμασαν.
Το σημαντικό ειναι να τους καταγράψει κανείς, όχι απλά να τους σκεφτεί, τα γραπτά μένουν. Φτιάχνεις ενα καφεδάκι, με λίγο ησυχία και συγκέντρωση ειςαι έτοιμος σε λίγα λεπτά. Είτε σε ενα πακέτο τσιγάρα, μια σημείωση στο κινητό , οτι εχει κανείς πρόχειρο αρκεί να το κρατήσει και να ρίχνει καμία μάτια που και που, έστω μια φορά το καλοκαίρι και σίγουρα στο τέλος του έτους.
Εδώ μπορείτε να γράψετε εντυπώσεις αν το ακολουθείτε η ακόμα και να καταγράψετε στόχους για παράδειγμα προς άλλους η ακόμα και προσωπική δέσμευση (ως motivation).
Θα γράψω και εγώ τις επόμενες , δεν εχω τελειώσει , είμαι στο review του 2016 ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#344913 Ακομα στο 2016 :hmmm: ; Εγω το ξεπεταξα σε 10 λεπτα. Γιατι ομως να περιμενεις τριακοσιες εξηνταφευγα ημερες για να κανεις την ανασκοπηση σου; Ποσο ανευθυνο ειναι αυτο δλδ ; :s_dunno
Θα παρατηρεις τον εαυτο σου να παρεκκλινει των( οποιονδηποτε ) στοχων του ετους και θα λες "ασε, βλεπω τα λαθη μου στις 31/12;"

Αυτα γινονται σε κομεντι, στην πραγματικη ζωη εισαι κιλλερ, οσμιζεσαι την ευκαιρια απο μιλια μακρυα καθε στιγμη που περναει, δεν περιμενεις μεταξυ πουλ πορκ και green cola να σκεφτεις τι εγινε ενα χρονο πριν. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#344945 Στόχος για το 17: αδυνάτισμα τουλάχιστον 10 κιλά, ένταξη του τρεξίματος στην άθληση, προσπάθεια για 4-5 προπονήσεις την εβδομάδα. Συμμετοχή στο Xterra τον Απρίλιο κι απόπειρα συμμετοχής στη Σπαρτακιάδα το φθινόπωρο. Δεν είναι μόνο τα 250+ χιλιόμετρα μέχρι τη Σπάρτη, είναι ότι πρέπει να τερματίσεις δύο αγώνες εντός αυστηρού χρονικού ορίου σε σχέση με τον πρώτο για να πάρεις την πρόκριση για τη Σπαρτακιάδα.
Για να γίνουν τα παραπάνω, πρέπει να φτιάξει ο ύπνος, να πέσουν τα κιλά, να βρίσκω χρόνο καθημερινά, έστω και για μισάωρο τρέξιμο γύρω στο τετράγωνο. Και βέβαια, να με φυλάξει ο Θεός από τραυματισμούς.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#345099 Αρκετά άστοχος, κακά τα ψέματα. Πρέπει να γυρίσει λίγο ο τροχός ρε γμτ.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#345147 Να εχω λιγοτερα νευρα στο τιμονι...δεν θα αλλαξω εγω τον κοσμο
Να καταφερω επιτελους να βαλω την σωστη διατροφη και την ασκηση στην ζωη μου
Να γινω καλυτερος μπαμπας
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#345154 να φτασω τα 500nm ροπης στις 3,600.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#345183
KiloMeater έγραψε:Καλύτερος πατέρας και σύζυγος πως γίνεσαι; ΕΙναι μέσα στα δικά μου ενδιαφέροντα για το 2017 επίσης.


Παρε αξιολογηση για το 2016 απο παιδια/συζηγο. Με ερωτηματολογιο κλπ. Μετα καθορισε τους στοχους για το 2017. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#345193 Performance improvement plan, αν δεν βελτιώσεις ξανά μανά tribunal το καλοκαίρι κι αν μέχρι το τέλος του έτους δεν γίνει τίποτα τότε σουτ.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#345203 διαζυγιο δλδ;

αρχιζεις με τον ποιοτικο χρονο που θες ν αφιερωσεις στην οικογενεια. Αν Σαββατο απογευμα σκεφτεσαι το διδακτορικο σου πχ γιατι βρηκες 3 ωρες ελευθερες και Κυριακη πρωι σκεφτεσαι πως θ απολυσεις τον Ινδο δεν πετυχαινεις κανεναν στοχο.