Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#564865
MIXOStsi έγραψε:Μπα δεν νομίζω ρε συ...
Το upload τερματίζει για 50άρα...
και με snr 10dB...

Δηλώθηκε βλάβη όμως. Μιας και είμαι ο πρώτος που έβαλε στη περιοχή, δεν έβλεπε ο τυπάς στα πόσα συγχρονίζει η περιοχή...
Άσχετα αν ή κάρχια μου είπε τουλάχιστον 45...


Το upload στα 5Mbps δεν έπρεπε να τερματίζει; 5/50 δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#564866 Καινουργια κολπα απο τον ΟΤΕ, το γυριζει σε voip και δεν ενημερωνει κανεναν να προχωρησει στη σωστη συνδεσμολογια. :x

Το κουφο ειναι οτι στο πατρικο πηραν τηλ και εστειλαν και ενημερωτικο sms, στο σπιτι μου τπτ. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#564868
g8777 έγραψε:Καινουργια κολπα απο τον ΟΤΕ, το γυριζει σε voip και δεν ενημερωνει κανεναν να προχωρησει στη σωστη συνδεσμολογια. :x

Το κουφο ειναι οτι στο πατρικο πηραν τηλ και εστειλαν και ενημερωτικο sms, στο σπιτι μου τπτ. :hmmm:
Δεν έστειλαν ενημέρωση σε κάποιον από τους τελευταίους λογαριασμούς;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#564869 Όχι.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#564870
funkyreverend έγραψε:
MIXOStsi έγραψε:Μπα δεν νομίζω ρε συ...
Το upload τερματίζει για 50άρα...
και με snr 10dB...

Δηλώθηκε βλάβη όμως. Μιας και είμαι ο πρώτος που έβαλε στη περιοχή, δεν έβλεπε ο τυπάς στα πόσα συγχρονίζει η περιοχή...
Άσχετα αν ή κάρχια μου είπε τουλάχιστον 45...


Το upload στα 5Mbps δεν έπρεπε να τερματίζει; 5/50 δεν είναι;


Τόσο είναι...

Actual Rate(Up/Down) 4998/27372 kbps
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#564872
g8777 έγραψε:Καινουργια κολπα απο τον ΟΤΕ, το γυριζει σε voip και δεν ενημερωνει κανεναν να προχωρησει στη σωστη συνδεσμολογια. :x

Το κουφο ειναι οτι στο πατρικο πηραν τηλ και εστειλαν και ενημερωτικο sms, στο σπιτι μου τπτ. :hmmm:

Στα πεθερικά πήραν τηλέφωνο και τους έδωσαν και νέο modem. Και δωρεάν αναβάθμιση σε VDSL. Σ' εσένα τίποτε;
:help:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#564873 Σε εμένα έδωσαν το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ σου.

:x
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#564874
Anonymous Founder έγραψε:
g8777 έγραψε:Καινουργια κολπα απο τον ΟΤΕ, το γυριζει σε voip και δεν ενημερωνει κανεναν να προχωρησει στη σωστη συνδεσμολογια. :x

Το κουφο ειναι οτι στο πατρικο πηραν τηλ και εστειλαν και ενημερωτικο sms, στο σπιτι μου τπτ. :hmmm:

Στα πεθερικά πήραν τηλέφωνο και τους έδωσαν και νέο modem. Και δωρεάν αναβάθμιση σε VDSL. Σ' εσένα τίποτε;
:help:

Πριν δυο χρονια στην δουλεια εστειλαν μοντεμ παρολο που το ειχαν αλλαξει ενα μηνα πριν, και ηρθε τεχνικος να το συνδεσει. Πριν λιγους μηνες στο σπιτι, εστειλαν μοντεμ με οδηγιες μονο :s_dunno

Επισης στην δουλεια ολα τα καλωδια πανε και φευγουν απο το μοντεμ χωρις φιλτρα, spliter κλπ, στο σπιτι ακολουθησα τις οδηγιες και δουλευει με αυτα :s_dunno :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By fokion
#564875 αυτο με τις αρχαιες γραμμες του ΟΤΕ κατι πρεπει να γινει.....
υπεμθυμιζω οτι οντας στην περιοχη παλιου κεντρου του γερακα περνω απο ΑΚ κι οχι απο καφαο...
εβλεξε που λετε και παπαλα...
ΤΕΛΕΙΩΣ νεκρό....
χρονος αποκαταστασης???
εως 3 μερες.... κοινως μας πιανει ΣΚ οποτε γαματα....
Άβαταρ μέλους
By fokion
#564917 η WIND μου έδωσε δωρεάν 50GB στο κινητό οπότε το έκανα HOTSPOT και επιπλέον 1500 λεπτά ομιλίας με την option αν ληξουν πριν την επιδιόρθωση να ανανεωθούν επίσης δωρεάν...
βεβαία γιοκ NETFLIX...

σε βραδυνή επικοινωνία ενημερώθηκα οτι ειναι "θεμα ΟΤΕ" ο οποίος δεησε να τους ενημερώσει....
τωρα η προσωπική μου άποψη ή οτι είναι απο νερά όπως προ-είπα ή τωρα που το σκεφτομαι καποια τσαπα ή JCB λογω των έργων εγκατάστασης φυσικού αερίου στην περιοχή, πηρε παραμαζωμα τα καλωδια....
Άβαταρ μέλους
By fokion
#565068 UPDATE
η βλάβη επισκευάστηκε σε 1 μερα.....
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#565112
g8777 έγραψε:Καινουργια κολπα απο τον ΟΤΕ, το γυριζει σε voip και δεν ενημερωνει κανεναν να προχωρησει στη σωστη συνδεσμολογια....
Τι σημαίνει αυτό (εκτός από το ότι δεν έχεις τηλέφωνο αν πέσει το ρεύμα) και ποιες αλλαγές στη συνδεσμολογία προβλέπονται; Θέλει και αλλαγές σε συσκευή ή τηλέφωνα;
Και πως μπορείς να καταλάβεις αν στο έχουν κάνει; Ή αποκλείεται να μην το καταλάβεις;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#565115
sknipper έγραψε:
g8777 έγραψε:Καινουργια κολπα απο τον ΟΤΕ, το γυριζει σε voip και δεν ενημερωνει κανεναν να προχωρησει στη σωστη συνδεσμολογια....
Τι σημαίνει αυτό (εκτός από το ότι δεν έχεις τηλέφωνο αν πέσει το ρεύμα) και ποιες αλλαγές στη συνδεσμολογία προβλέπονται; Θέλει και αλλαγές σε συσκευή ή τηλέφωνα;
Και πως μπορείς να καταλάβεις αν στο έχουν κάνει; Ή αποκλείεται να μην το καταλάβεις;


Το μόντεμ πρέπει να υποστηρίζει voip.

Απλά συνδέεις το τηλέφωνο στο modem/router ή επιστρέφεις με σπλιτερ μια γραμμή από το router στο πριζακι του τοίχου για να λειτουργούν όλες οι συσκευες.

Ο ΟΤΕ αν το ζητήσεις (13888) σου στέλνει δωρεάν ένα μίνι ups, όποτε δε μένεις από τηλέφωνο και ίντερνετ αν γίνει πχ διακοπή ρεύματος.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#565182 Γιατί έχουν οι καμπίνες ups?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#565194
MIXOStsi έγραψε:Γιατί έχουν οι καμπίνες ups?
Όχι, αλλά ΘΑ βάλουν.

Επίσης πρέπει να έχεις συναγερμό για να σου στείλουν ups και φυσικά να έχουν να στείλουν.

Από το Mi A1.