Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#479896 Μου τα χανε κάνει τσουρέκια εδώ και κάνα 2μηνο από την Cote για κάτι ότι να ναι προσφορές. Με ξαναπήρανε σήμερα και μου δίνανε με συν 2.5€ το μήνα fiber 50αρι internet και το εβαλα. Αυτό τι διαφορά έχει από VDSL? To ίδιο πράγμα δεν είναι?

Το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι το Cote Home Double Play 24 L και βγαίνει 62.25€ το μήνα μαζί με Cote TV full pack. Πολλά δεν είναι? :hmmm: Θα μου πεις και τι α κάινς...άμα θες Cote tv δε γίνεται αλλιώς...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#479905 Ναι σε χαλαει κιολας. Vdsl μια χαρα..Αντε και στα δικα μας. Και ας μην εχω πισι.

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#479936 Εμπορική ονομασία είναι το fiber. Ναι vdsl είναι
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#479938 Fiber είναι 100αρα.

Στέφανε, αξίζει. Η 50αρα vdsl είναι όνειρο.

Εγώ παίζω στα 49,99 και κατεβάζω περίπου με 5,50-6 mbit (νομίζω έχω δει και 6) και 1 upload.

Κατεβάζεις grand tour μπαμ μπαμ.

Λογικά πριν είχες/εχεις 35αρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#479939
Deleted User 1 έγραψε:Το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι το Cote Home Double Play 24 L και βγαίνει 62.25€ το μήνα μαζί με Cote TV full pack. Πολλά δεν είναι? :hmmm: Θα μου πεις και τι α κάινς...άμα θες Cote tv δε γίνεται αλλιώς...


Πολλά είναι. Εγώ έδινα για adsl 24 + tv full pack => 48eu.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#479942 Nova 3play, Απεριόριστα Σταθερά, όλα τα κανάλια - Novacinema, 24mbps: 53,00€

+
Τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης* 3,86€
Τέλος τηλεφωνίας και internet* 0,73€
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#479978
xenos έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Το πρόγραμμα που έχω τώρα είναι το Cote Home Double Play 24 L και βγαίνει 62.25€ το μήνα μαζί με Cote TV full pack. Πολλά δεν είναι? :hmmm: Θα μου πεις και τι α κάινς...άμα θες Cote tv δε γίνεται αλλιώς...


Πολλά είναι. Εγώ έδινα για adsl 24 + tv full pack => 48eu.
Οταν εληγε το συμβολαιο δουλευα ακομα στη Forthnet και τους εκανα αιτηση φορητοτητας. Στην cosmote ηταν καπως ετσι--> :s_bye

Τι να εκανα, ανανεωσα με 0 εκπτωση. Δεν ηθελα να παω Nova για κανενα λογο, οι υπολοιποι δεν εχουν αθλητικα οποτε δεν εμεινε καμια αλλη επιλογη.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#479979
Scotch έγραψε:Nova 3play, Απεριόριστα Σταθερά, όλα τα κανάλια - Novacinema, 24mbps: 53,00€

+
Τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης* 3,86€
Τέλος τηλεφωνίας και internet* 0,73€


Τόσα δίνω εγώ, για την ακρίβεια 54€,όμως με vdsl.

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#479982 Πολυ καλες τιμες αλλα σας ευχομαι ποτε να μη χρειαστει να διακοψετε. Αμα ποτε ερθει εκεινη η καταραμενη ωρα τα ξαναλεμε.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#479985 Έκανες αίτηση φορητότητας για να πετύχεις τέτοια τιμή;
Δε νομίζω ότι θα πείσω τον πεθερό μου να ασχοληθεί για ταχύτερη σύνδεση. Για χαμηλότερη τιμή ίσως μόνο.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#479988
Deleted User 1 έγραψε:Πολυ καλες τιμες αλλα σας ευχομαι ποτε να μη χρειαστει να διακοψετε. Αμα ποτε ερθει εκεινη η καταραμενη ωρα τα ξαναλεμε.

< >
Όλες οι κωλο εταιρείες τα ίδια κάνουν... 10 μέρες με είχαν στο περίμενε από την cote για να πάρω κωδικό διακοπής για 2 γραμμές , το δούλεμα πήγαινε σύννεφο, μόλις αγρίεψα λίγο ως δια μαγείας σήμερα πήρα κωδικούς κ αύριο θα τους καταθέσω στο κατάστημα.
Nova όσο έχει euroleague την κραταω ακόμα κ να φτάσει 60€/μηνα..

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#479989
Scotch έγραψε:Έκανες αίτηση φορητότητας για να πετύχεις τέτοια τιμή;
Δε νομίζω ότι θα πείσω τον πεθερό μου να ασχοληθεί για ταχύτερη σύνδεση. Για χαμηλότερη τιμή ίσως μόνο.

< >
Όχι, μίλησα απευθείας με το τμήμα προσφορών.

.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#480028
Deleted User 1 έγραψε:Πολυ καλες τιμες αλλα σας ευχομαι ποτε να μη χρειαστει να διακοψετε. Αμα ποτε ερθει εκεινη η καταραμενη ωρα τα ξαναλεμε.

< >


Όπως τα λέει ο gianik, όλοι ίδιοι είναι.

Παράδειγμα:

Ήμανε ΟΤΕ, το πακέτο είχε μέσα VDSL 30αρι + απεριόριστα σταθερά + 2 ώρες κινητά + απεριόριστα εξωτερικό (η οικογένεια είναι διασκορπισμένη στα 4 σημεία του ορίζοντα) . Έβγαινε ένα Χ ποσό που δεν θυμάμαι. Πέρσι τέτοια εποχή που έληγε, ο ΟΤΕ αποφάσισε να βάλει όριο στο εξωτερικό, οπότε αποφάσισα να κάνω φορητότητα για τον πρώην εργοδότη σου όπου με 41 ευρώ έχει VDSL50+ απεριόριστα σταθερά + απεριόριστα εξωτερικό + 12 ώρες κινητό (άχρηστα) .

Με παίρνει ο ΟΤΕ , να μου πεί ότι έλαβε το αίτημα, και μου κάνει αντιπρόταση τα ίδια στα 35 ευρώ , διατηρώντας το απεριόριστο εξωτερικό , επειδή το είχα αν και δεν ήταν πια διαθέσιμο οπότε λέω ΟΚ. Αλλά επειδή είχαν περάσει μέρες , μου λένε από τον ΟΤΕ, οτι στη χειρότερη που με πάρει η forthnet στο δίκτυό της, θα γίναι αίτηση υπαναχώρησης. ΟΚ ξαναλέω.

Γίνεται η τράμπα στο δίκτυο της forthnet, με πάιρνει ο ΟΤΕ να επιβεβαίωσει ότι θα πάμε για υπαναχώρηση, και ακολουθεί ο διάλογος:

-VDSL+ Απεριόριστα σταθερά + 2 ώρες κινητά στα 30 ευρώ.
-Δεν είπαμε αυτό, είχε και εξωτερικό απεριόριστα
-Α δεν μπορώ να σας το δώσω γιατί δεν είστε πελάτης μας πια :s_crazy :s_crazy
-Δηλαδή ο συνάδελφός σας, μου έκανε προσφορά η οποία εν γνώση του, δεν θα μπορούσε να έχει ισχύ.
- (σιγή)
-Ευχαριστώ, θα μείνω στη forthnet.

Έχει αρχίσει να εμφανίζεται πάλι ο ΟΤΕ για να γυρίσω πίσω, τους εξηγώ ότι έφυγα λόγω των τηλεφωνημάτων στο εξωτερικό.

- Θα έχετε πολύ γρήγορο internet, να μιλάτε με skype στο εξωτερικό!
-Άρα τι να το κάνω το τηλέφωνο γενικότερα, ας έχω μόνο internet. Σωστά;
- Εεεεε

:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#480034 Με αίτημα διακοπής (του OTE tv), ούτε καν φορητότητας, άμα τη λήξη της δέσμευσης, δίνουν με ευκολία το full πακέτο στα 16 ευρώ περίπου.
Το σύνολο με VDSL50 (€32,50) βγαίνει κάτω από 50 με φόρους, τα πάντα όλα.
Μερικοί, που δεν πολυπιέζουν, παίρνουν την tv στα 22 με τους φόρους.
Οτιδήποτε παραπάνω είναι κλοπή.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#480052
Nikos! έγραψε:Fiber είναι 100αρα.


O kOTE πλέον τις λέει όλες Fiber. Για την εμπορική ονομασία λέω. Σαν τεχνολογία είναι όλες VDSL2, η 50ρα απλή και από 100 και πάνω Vectoring. Και με FTTC. Παπαριές fiber δηλαδή, να ήταν FTTB/FTTH να πω οκ.

Asimov έγραψε:Με αίτημα διακοπής (του OTE tv), ούτε καν φορητότητας, άμα τη λήξη της δέσμευσης, δίνουν με ευκολία το full πακέτο στα 16 ευρώ περίπου.
Το σύνολο με VDSL50 (€32,50) βγαίνει κάτω από 50 με φόρους, τα πάντα όλα.
Μερικοί, που δεν πολυπιέζουν, παίρνουν την tv στα 22 με τους φόρους.
Οτιδήποτε παραπάνω είναι κλοπή.

Στα 22 είμαι εγώ, αλλά με πρώτη σύνδεση, όταν είναι να λήξει βλέπουμε