Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#554399
Asimov έγραψε:
theo13 έγραψε:Έκανα το βήμα να κάνω αίτηση στην Wind γιατί μετά από τόσα χρόνια που είμαι πιστός σκύλος στην Cosmote με επιβράβευσαν με πρόταση όπου με τις ίδιες υπηρεσίες μου κάνουν την χάρη να πληρώνω κάτι παραπάνω σε σχέση με τώρα! Φίλος στο διπλανό τετράγωνο έχει 7+ χρόνια Wind δίχως πρόβλημα. Περιμένω να με πάρουν τηλ να πέσει γέλιο με την αντιπρόταση της Cosmote.

Έχω την εντύπωση ότι άλλαξε η διαδικασία και πλέον δεν παίρνουν για αντιπρόταση.


Δεν το κάνω για την υπαναχώρηση. Πραγματικά θέλω να αλλάξω πάροχο. Ας φάει και κανένας άλλος ψωμί. Τόσα χρόνια η Cosmote τα παίρνει.

Andreasdik έγραψε: Επειδή σκέφτομαι να κάνω ακριβώς το ίδιο με το νέο έτος, αν θέλεις ενημέρωσε μας τι έγινε.
Και εγώ μετά απο τόσα χρόνια στην cosmote μου το ανανεώνουν μόνο με αύξηση....
Πάντως σε συνάδελφο πριν 2-3 μήνες του έκανε όντως αντιπρόταση η cosmote, 24αρα με full pack tv 48€.


Και εμένα ακριβώς αυτό μου την δίνει. Τόσα χρόνια συνεπής πελάτης και δεν έχω πάρει σαν επιβράβευση ούτε ένα ευρώ έκπτωση έτσι για τα μάτια του κόσμου. Πάντα τιμές καταλόγου και πάντα δεν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο. Έγιναν και αυτοί premium μου φαίνεται. Δεν πειράζει. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#554404
theo13 έγραψε:Και εμένα ακριβώς αυτό μου την δίνει. Τόσα χρόνια συνεπής πελάτης και δεν έχω πάρει σαν επιβράβευση ούτε ένα ευρώ έκπτωση έτσι για τα μάτια του κόσμου. Πάντα τιμές καταλόγου και πάντα δεν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο. Έγιναν και αυτοί premium μου φαίνεται. Δεν πειράζει. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Μην το παίρνεις τόσο κατάκαρδα. Έτυχε πριν από χρόνια να τους βάλω να κονταροχτυπηθούνε με τη voda για πάρτη μου. Κέρδισε η cosmote αλλά για να βγάλει τα σπασμένα έδωσε το νούμερό μου σε διαφημιστικές και για μήνες με πρήζανε στα τηλέφωνα τις πιο ακατάλληλες ώρες.
Φέτος που πήγα σε 50αρα (αναβάθμιση υπάρχουσας σύνδεσης cosmote)με τις συνεννοήσεις που έπρεπε να γίνουν μου ζήτησαν αν θέλω να πάμε σε ηλεκτρονικό λογαριασμό σε email. Συμφώνησα και ο υπάλληλος για ευχαριστώ μου λέει " θα σας βάλω και στη λίστα αυτών που δε θα ενοχλούν οι διαφημιστικές" . Μα του λέω έχω ήδη κατοχυρώσει το νούμερο εδώ και χρόνια κι αυτοί εξακολουθούν να με ενοχλούνε.
Θα δείτε , μου λέει . Πράγματι από τότε ενοχλητικά τηλέφωνα ΤΕΛΟΣ .
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#554422 Αν όντως ισχύει όπως το περιγράφεις, θα μπορούσες άκοπα να χεστεις στο Φάληρο.

ΒΡ και μαλακιες :adminpower: :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#554428
rx8_drifter έγραψε:Αν όντως ισχύει όπως το περιγράφεις, θα μπορούσες άκοπα να χεστεις στο Φάληρο.

ΒΡ και μαλακιες :adminpower: :adminpower:


Autocorrect :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#554431 Όχι όπου κι όπου :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#554435 Πω μη κάνει κάποιος λάθος, ο elteo είναι πανταχού παρών να το πιάσει :help: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554436
kovathe έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί είμαι 40+ (μεσήλικας δηλαδή ), με ελάχιστο χρόνο για να προλάβω γυμναστήριο και δεν αντέχω να βλέπω τον εαυτό μου χοντρό. :oops:
Γυμναστήριο δεν εχεις χρονο, τηλεόραση και ντοκιμαντέρ πόση ωρα βλέπεις?..

< >

Το γυμναστήριο δεν θέλει μόνον χρόνο, αλλά και αντοχή. Μετά από 10-12 ώρες δουλειάς, δεν έχω καμία όρεξη και αντοχή για άλλη μια ώρα εντατικής προσπάθειας. Θέλω να πάω σπίτι μου να δω την γυναίκα μου και να ξεκουραστώ.
:help:
Τηλεόραση και ντοκιμαντέρ, μέσος όρος 1-2 ώρες ημερησίως. Ξέρω όσο περίπου και το γυμναστήριο. Αλλά όπως είπα, θέλω κι εγώ να γυρίσω κάποια στιγμή στο σπίτι μου.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#554550
elteo έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Αν όντως ισχύει όπως το περιγράφεις, θα μπορούσες άκοπα να χεστεις στο Φάληρο.

ΒΡ και μαλακιες :adminpower: :adminpower:


Autocorrect :s_rofl


Κλαιω :s_rofl

Σχετικά με το θέμα άθλησης πάντως ΗΦ είσαι λάθος.

Πρώτα απ όλα δε χρειάζεται να πηγαίνεις κάθε μέρα (ακόμα και 2 φορές τη βδομάδα και ας είναι και μέτριας εντασης), και πριν τη δουλειά και και και.

Το να μην κάνεις τίποτα έχοντας μια κατ' εξοχήν καθιστική εργασία, θα το πληρωσεις :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#554555 Έτσι ακριβώς.
Αν και off topic : για κάτι λίγους μήνες πήγαινα σε ιδιωτικό γυμναστήριο τις ΠΟΛΥ πρωινές ώρες (6πμ ξέρω γω) όπου πετυχαινα άπειρο κόσμο να κάνει ακριβώς αυτό που είπες.
Χρόνος και διάθεση μετά το γραφείο δεν υπάρχει, οπότε φρόντιζε να κάνει τη γυμναστική του πρωί πρωί, να κάνει έπειτα το ντουζάκι του και να πηγαίνει στη δουλειά φρέσκος.
Και δε μιλάμε για τίποτα χαλαρούς ΔΥ ξέρω γω (εξάλλου αυτοί πάνε δουλειά στις 7 οπότε δύσκολα προλαβαίνουν το πρωί), αλλά για στελέχη επιχειρήσεων, πωλητές, γιατρούς, δικηγόρους κλπ, αυτούς τέλος πάντων που παρουσιάζονται στο γραφείο κατά τις 9 μέχρι όσο πάει...
Νομίζω ότι είναι το καλύτερο σύστημα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#554576 Προσωπικά μετά το γυμναστήριο δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου (ούτε να μιλήσω δεν έχω όρεξη), οπότε δεν μπορώ να με φανταστώ να πηγαίνω μετά στη δουλειά και να είμαι μάχιμος. Πιο πολύ με φαντάζομαι να ξαπλώνω σ' έναν καναπέ και να κοιτάζω την τηλεόραση (ακόμη και σβηστή :lol:), παρά να έχω να δουλέψω μετά :lipsealed: . Φαντάζομαι με τον καιρό συνηθίζεις, αλλά στην αρχή τουλάχιστον αυτό μου φαίνεται πολύ σκότωμα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#554579 Ναι είναι, αλλά ναι είναι θέμα συνήθειας και φυσικής κατάστασης
Άβαταρ μέλους
By elteo
#554583 Πρωί πρωί με το ψ*λοκρυο πηγαίνω για 1 με 1μιση ώρα ποδήλατο έξω στη φύση. Μπάνιο μετά και δουλειά. Δεν υπάρχει πιο αναζωογονητικό πράγμα. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#554584
elteo έγραψε:Δεν υπάρχει πιο αναζωογονητικό πράγμα. :inlove:

Να δω αν θα σε φάει καμιά αρκούδα αν θα λες το ίδιο μετά

Όλο λέω θα το δοκιμάσω, κι όλο το αναβάλλω. Κι έχω χρόνια τώρα πανεπιστημιακού τύπου συνδρομή στο γυμναστήριο :-(


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#554591
Scotch έγραψε:
elteo έγραψε:Δεν υπάρχει πιο αναζωογονητικό πράγμα. :inlove:

Να δω αν θα σε φάει καμιά αρκούδα αν θα λες το ίδιο μετά

Όλο λέω θα το δοκιμάσω, κι όλο το αναβάλλω. Κι έχω χρόνια τώρα πανεπιστημιακού τύπου συνδρομή στο γυμναστήριο :-(


< >


Οι αρκούδες χλωμό. Είναι σε χειμερία νάρκη. :s_sarcastic :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#554597 Μπήκα τυχαία στο router να δω κάτι και παρατήρησα πως το max rate ανέβηκε από τα 80κάτι που ήταν
Upstream Downstream
Current Rate (kbps) 4998 49998
Max Rate (kbps) 37521 108715

Μπαίνω μετά στην αναζήτηση της κοτε και βλέπω ότι ενεργοποιήθηκε 100ρα και 200ρα :metalo:
Έως 200 Mbps Διαθέσιμο στην περιοχή σου!
Έως 100 Mbps Διαθέσιμο στην περιοχή σου!

Δεν τα χρειάζομαι, αλλά με τρώει :lol: