Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#447755
Asimov έγραψε:Προφανώς δεν ισχύει αυτό : ήμουν σε καμπίνα 2 ΧΡΌΝΙΑ με ADSL πριν γυρίσω σε VDSL το Σεπτέμβριο.
Το ίδιο και δεκάδες γείτονες.

οχι δεν με καταλαβες...
η εεττ ειχε ριξει κοκκινο στον οτε οταν αρχισε να περναει πελατες απο χαλκο μεχρι το ΑΚ σε χαλκο μεχρι την καμπινα δινοντας τους πραγματικο 24ρι ετσι και φωναζαν οι αλλοι οτι δηθεν ταχα μου δημιουργουσε παρεμβολες ο χαλκος του οτε στον δικο τους χαλκο :metalo: :dizzy: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#447759 Ναι αυτό λέμε, ο ΟΤΕ το έκανε σε δικούς του πελάτες, και ακόμα το κάνει αν υπάρχει πρόβλημα
Και όταν έρθει το vectoring αυτό θα γίνει. Όλοι οι ADSL από Α/Κ θα γυρίσουν σε ADSL από καμπίνα σε 24ρι προφίλ και υποχρεωτικά VoIP. Κοινώς χαλκός Α/Κ - καμπίνα καπούτ
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#447776 Ακριβώς.
Καμια ΕΕΤΤ δεν έβαλε κανένα χέρι. Ο ΟΤΕ το δίνει κανονικά και με το νόμο στους πελάτες του.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#447779
Asimov έγραψε:Ακριβώς.
Καμια ΕΕΤΤ δεν έβαλε κανένα χέρι. Ο ΟΤΕ το δίνει κανονικά και με το νόμο στους πελάτες του.

καλα δεν το ξαναλεω δεν ειναι ΝΕΟ πραγμα αυτο που ειπα χρονια τωρα η ιδια ιστορια με το τελευταιο να εχει
http://www.capital.gr/epixeiriseis/3158 ... -mia-3etia
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#447781 Διαβάζεις τα λινκ που βάζεις;
Που γράφει τα "η ΕΕΤΤ απαγόρευσε στον ΟΤΕ" και "έριξε κόκκινο" που είπες; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#447782 O Καμπαλα είναι. Φυσικά και τα διαβάζει.
Άβαταρ μέλους
By dexter
#447816
Red Garland έγραψε:@dexter
έχει έρθει vdsl στην περιοχή σου;
Ναι κ με πηραν για 50 vdsl στα 32€, αλλα δεν μου χρειαζεται πλεον.
Άβαταρ μέλους
By dexter
#447823 Και για του λογου το αληθες.
Οταν μπαινω στις ρυθμισεις ρουτερ γραφει vdsl2 αντι adsl που εγραφε παλια με οριο τα 8 mbps. ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By dexter
#447884
Eliaskat έγραψε:black χάλια....
Ποσο αλλο να παει το adsl. Τερματησε κ ειναι κ η μετρηση απο wifi. Σε μια ωρα αλλαξε η ποιοτητα ιντερνετ. Πρωτα κολλουσε μεχρι κ το youtube.
Άβαταρ μέλους
By xeno
#447951 Μετά την εφαρμογή του πρωτοκόλλου που έλλειπε, η σύνδεση είναι σταθερή (μέχρι τώρα) . Ας ελπίσουμε ότι λύθηκε το θέμα.
Άβαταρ μέλους
By manosky
#447960 Μετά από αρκετά (και σοβαρά) προβλήματα σταθερότητας, τελικά με κάποια πρωτόκολλα, ρυθμίσεις ξέρω 'γω τι, χρειάζεται reset η σύνδεση αντί για...10 φορές τη μέρα, 1 φορά το 3ήμερο πάνω-κάτω.
Ταχύτητα καλή θα έλεγα.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#447990
dexter έγραψε:Και για του λογου το αληθες.
Οταν μπαινω στις ρυθμισεις ρουτερ γραφει vdsl2 αντι adsl που εγραφε παλια με οριο τα 8 mbps. ΕικόναΕικόνα



sorry αλλα vdsl λει, αν ειναι adsl μην το πεις ουτε του παπά...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#448000
Eliaskat έγραψε:
dexter έγραψε:Και για του λογου το αληθες.
Οταν μπαινω στις ρυθμισεις ρουτερ γραφει vdsl2 αντι adsl που εγραφε παλια με οριο τα 8 mbps. ΕικόναΕικόνα



sorry αλλα vdsl λει, αν ειναι adsl μην το πεις ουτε του παπά...

Θεωρητικα εχει adsl εως 24mbps στο συμβολαιο του! Πρακτικα του εδωσαν ιντερνετ απο καμπινα σε πρωτοκολλο vdsl κλειδωμενο ομως στα 24mbps! Ακριβως το ιδιο εκανε ο ΟΤΕ και στο μαγαζι μου μιας και βρισκομουν στα 50 μετρα απο την καμπινα!
Άβαταρ μέλους
By dexter
#448009
melos86 έγραψε:
Eliaskat έγραψε:
dexter έγραψε:Και για του λογου το αληθες.
Οταν μπαινω στις ρυθμισεις ρουτερ γραφει vdsl2 αντι adsl που εγραφε παλια με οριο τα 8 mbps. ΕικόναΕικόνα



sorry αλλα vdsl λει, αν ειναι adsl μην το πεις ουτε του παπά...

Θεωρητικα εχει adsl εως 24mbps στο συμβολαιο του! Πρακτικα του εδωσαν ιντερνετ απο καμπινα σε πρωτοκολλο vdsl κλειδωμενο ομως στα 24mbps! Ακριβως το ιδιο εκανε ο ΟΤΕ και στο μαγαζι μου μιας και βρισκομουν στα 50 μετρα απο την καμπινα!
Μαλλον αυτο εγινε λογω πολλων προβληματων κ συνεχων ενοχλησεων. Το σιγουρο ειναι οτι σωθηκα.