Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#563911 Όταν τα λέμε στον scotch.....κωφευει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#563977
Anonymous Founder έγραψε:Μάλλον στην περίπτωση του Γιάννη συμπεριλάμβανε και τα αθλητικά στην τιμή.


Με αθλητικά στην τιμή. Από ό,τι βλέπω, παίζει αρκετό εύρος στις προσφορές και στην τιμολόγηση, θέλει λίγη υπομονή και αρκετό ψάξιμο. Το ίδιο και στην Wind, 100/10 με απεριόριστα σταθερά και 300' εθνικά κινητά, 1500' wind/q χωρίς TV στα 33 ευρώ. Προ ολίγων ημερών αυτό δεν έπαιζε.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#564001 Όταν πλησιάζει το τέλος τριμήνου, που θα θέλουν να πιάσουν στόχους θα βγάλουν πάλι καλές προσφορές.
Εμένα με βολεύει να περιμένω γιατί Απρίλιο λήγει το συμβόλαιο που έχω με την cosmote.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#564004
elteo έγραψε:Όταν τα λέμε στον scotch.....κωφευει. :lol:

Μα εμένα τα κάνει ήδη όλα αυτά η 24άρα :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By elteo
#564007
Scotch έγραψε:
elteo έγραψε:Όταν τα λέμε στον scotch.....κωφευει. :lol:

Μα εμένα τα κάνει ήδη όλα αυτά η 24άρα :s_biggrin


Το πιο εύκολο είναι να συγχρονίσει χαμηλότερα και να μείνεις με το :lipsealed: στο χέρι. Στο πατρικό ξεκίνησε με 15 και τώρα έχουν 6mbps. :vava:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#564010
elteo έγραψε:Το πιο εύκολο είναι να συγχρονίσει χαμηλότερα και να μείνεις με το :lipsealed: στο χέρι. Στο πατρικό ξεκίνησε με 15 και τώρα έχουν 6mbps. :vava:


Τα τελευταία 14 χρόνια το ρούτερ κλειδώνει σ' αυτές τις τιμές:
ADSL: CONNECTED
Mode: G.992.5 (ADSL2+)
Upload: 1012 Kbps.
Download: 21681 Kbps.

Αν αρχίσει τώρα τα κουλά, θα ξέρω ποιος θα φταίει :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#564087
Scotch έγραψε:Τα τελευταία 14 χρόνια το ρούτερ κλειδώνει σ' αυτές τις τιμές:
Upload: 1012 Kbps.
Download: 21681 Kbps.


Δεν το ήξερα ότι ο ΟΤΕ νοικιάζει διαμερίσματα μέσα στις εγκαταστάσεις του. :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#564090
Anonymous Founder έγραψε:Η διαφορά είναι τεράστια, και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της η 50άρα γραμμή

Χαίρομαι που άλλαξες γνώμη
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#564103
funkyreverend έγραψε:Δεν το ήξερα ότι ο ΟΤΕ νοικιάζει διαμερίσματα μέσα στις εγκαταστάσεις του.

Κάποια κέντρα τα έχει κάνει Airbnb

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#564111
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Η διαφορά είναι τεράστια, και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της η 50άρα γραμμή

Χαίρομαι που άλλαξες γνώμη
Βοήθησε πολύ στο ν'αλλάξω γνώμη η ταλαιπωρία με την ADSL...
Κάποια στιγμή είχαμε φτάσει σε ταχύτητα μικρότερη από 6Mbps, απλούστατα δεν πήγαινε άλλο!
Αν είχαμε καλές ταχύτητες ίσως δεν προχωρούσαμε στην αλλαγή, αλλά τελικά αποδείχτηκε μονόδρομος.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#564115 Όλοι για την χάλια ταχύτητα των ADSL αλλάζουν σε VDSL .. Εσύ λόγω ονόματος έπρεπε να είσαι ο πρώτος. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#564116
Anonymous Founder έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Η διαφορά είναι τεράστια, και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της η 50άρα γραμμή

Χαίρομαι που άλλαξες γνώμη
Βοήθησε πολύ στο ν'αλλάξω γνώμη η ταλαιπωρία με την ADSL...
Κάποια στιγμή είχαμε φτάσει σε ταχύτητα μικρότερη από 6Mbps, απλούστατα δεν πήγαινε άλλο!
Αν είχαμε καλές ταχύτητες ίσως δεν προχωρούσαμε στην αλλαγή, αλλά τελικά αποδείχτηκε μονόδρομος.

Δηλωνω ασχετος απο τετοια αλλα επειδη και εμεις πηγαμε σε 50αρα ακριβως επειδη επεφτε κατω απο τα 6 mbps, μηπως το κανουν επιτηδες για να μας σπρωξουν πιο ευκολα στην αλλαγη;

Γιατι για δυο χρονια εβλεπα on demand απο το Cosmote tv χωρις θεματα και μολις εγινε διαθεσιμη στην περιοχη μου η vdsl αρχισαν τα προβληματα :hmmm: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#564147
Νίκος Παππάς έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Η διαφορά είναι τεράστια, και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της η 50άρα γραμμή

Χαίρομαι που άλλαξες γνώμη
Βοήθησε πολύ στο ν'αλλάξω γνώμη η ταλαιπωρία με την ADSL...
Κάποια στιγμή είχαμε φτάσει σε ταχύτητα μικρότερη από 6Mbps, απλούστατα δεν πήγαινε άλλο!
Αν είχαμε καλές ταχύτητες ίσως δεν προχωρούσαμε στην αλλαγή, αλλά τελικά αποδείχτηκε μονόδρομος.

Δηλωνω ασχετος απο τετοια αλλα επειδη και εμεις πηγαμε σε 50αρα ακριβως επειδη επεφτε κατω απο τα 6 mbps, μηπως το κανουν επιτηδες για να μας σπρωξουν πιο ευκολα στην αλλαγη;

Γιατι για δυο χρονια εβλεπα on demand απο το Cosmote tv χωρις θεματα και μολις εγινε διαθεσιμη στην περιοχη μου η vdsl αρχισαν τα προβληματα :hmmm: :shifty:
Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν. Μια πραγματική σύνδεση στα 24 ή εκεί τριγύρω μου αρκεί αλλά συγχρονίζω, στην καλύτερη περίπτωση, στα 10 όποτε άλλαξα σε 50αρα. Βέβαια τώρα η διαφορά είναι εμφανής... Άλλαξα και laptop, smartphone και όλα μου φαίνονται ταχυτατα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#564274
funkyreverend έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Μάλλον στην περίπτωση του Γιάννη συμπεριλάμβανε και τα αθλητικά στην τιμή.


Με αθλητικά στην τιμή. Από ό,τι βλέπω, παίζει αρκετό εύρος στις προσφορές και στην τιμολόγηση, θέλει λίγη υπομονή και αρκετό ψάξιμο. Το ίδιο και στην Wind, 100/10 με απεριόριστα σταθερά και 300' εθνικά κινητά, 1500' wind/q χωρίς TV στα 33 ευρώ. Προ ολίγων ημερών αυτό δεν έπαιζε.




Ειχε ναι κ τα αθλητικα στην τιμη...
Ανανεωσα για 2 χρονια τελικά στην nova , τσιμπησα κ τον καινουριο αποκωδικοποιητη ο οποιος βλεπει κ τα επιγεια (star και alpha) ,τον συνδεσα με hdmi κ η εικονα βελτιωθηκε 200%.. :)