Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#459146
xenos έγραψε:H μόνη μλκία είναι ότι για κάποιο λόγ δεν έχω τηλ και άντε περίμενε πάλι στην αναμονή. :x

1ον έχει call back, βάζεις τον αριθμό σου και σε καλούν τις ώρες που θέλεις
2ον voip έχεις;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#459149
Bayern7 έγραψε:
xenos έγραψε:H μόνη μλκία είναι ότι για κάποιο λόγ δεν έχω τηλ και άντε περίμενε πάλι στην αναμονή. :x

1ον έχει call back, βάζεις τον αριθμό σου και σε καλούν τις ώρες που θέλεις
2ον voip έχεις;


voip, ναι.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#460244
Geo f1 έγραψε:Εκει με εφτασαν. Πηρα σβαρνα τις γειτονικες καμπίνες και κολλησα αυτο
Εικόνα
Εικόνα

.


https://www.902.gr/eidisi/ergatiki-taxi ... toxotis-ae
Άβαταρ μέλους
By xenos
#460248 geako, χλωμό σε βλέπω. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#460287 Αυτα ειναι. Να μπορω να επιλεξω μεχρι 100 mbps στο σπιτι μου και ο Γκεακος 20 δρομους πιο περα μονο adsl!

Κακουργα κοινωνια αλλους στα ψηλα και αλλους στα ταρταρα ανεβαζεις
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#460414 Νικο στον απο πανω δρομο απο εμενα (100 μετρα) υπαρχει καμπινα που δινει 100αρι. Αλλα ανηκει Δημο Γαλατσιου...
Ενω η καμπινα μου πχ ανηκει Δημο Αθηναιων...

Οποτε μας βλεπω κατα το Πασχα :thumbsdown: :thumbsdown:
Ας το παρω αποφαση..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#469581 Τις τελευταίες μέρες το router (tp link archer VR600) έχει θέμα με το wifi. Χάνει το Internet, δηλαδή δείχνει το σήμα με θαυμαστικό και δεν μπορείς καν να μπεις στο router. Δεν υπάρχει σταθερή σύνδεση με καλώδιο για έλεγχο την ίδια στιγμή, οπότε αναγκαστικά το κάνω reset. Οι led ενδείξεις όμως δείχνουν ότι έχει internet. Θα πρέπει την άλλη φορά που θα συμβεί να κοτσάρω καλώδιο να δω τι γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#469650 Καλύτερος τρόπος και ευκολότερος είναι να δοκιμάσεις άλλη συσκευή που συνδέεται στο ασύρματο εκείνη την ώρα. Κάποια από τα πιθανά προβλήματα στον υπολογιστή μπορεί να σε επηρρεάσουν και το ενσύρματο και το ασύρματο και να νομίζεις ότι φταίει το ρούτερ αλλά να είναι ο υπολογιστής.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#470609 Όλες οι συσκευές είναι ασύρματα συνδεδεμένες στο router εκτός από τον αποκωδικοποιητή του OTE TV. Το desktop είναι σε διαφορετικό δωμάτιο και δεν υπάρχει ακόμα πέρασμα ETH. Δεν έχει ωράριο πότε θα κολλήσει, έχει τύχει να είναι και πρωί που είναι κλειστές άλλες συσκευές. Πχ κόλλησε χθες το πρωί, δεν το έκανα restart, και όταν γύρισα το βράδυ ήταν ακόμα κολλημένο. Ήμουν κουρασμένος για να κάνω δοκιμές οπότε έκανα restart. Θα δοκιμάσω σε πρώτη φάση ένα hard reset
Άβαταρ μέλους
By babakos
#470705 Αν με το hard reset δεν συνέλθει μίλησε με την αντιπροσωπεία. Απαντάνε σχεδόν άμεσα στην σελίδα τους στο facebook και εαν είσαι εντός της (τριετούς) εγγύησης πιθανότατα θα στο αντικαταστήσουν με άλλο (εφόσον εξακριβωθεί οτι είναι ελαττωματικό)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#472043
gakost έγραψε:Καλύτερος τρόπος και ευκολότερος είναι να δοκιμάσεις άλλη συσκευή που συνδέεται στο ασύρματο εκείνη την ώρα. Κάποια από τα πιθανά προβλήματα στον υπολογιστή μπορεί να σε επηρρεάσουν και το ενσύρματο και το ασύρματο και να νομίζεις ότι φταίει το ρούτερ αλλά να είναι ο υπολογιστής.


Επειδή εχθές βρήκε να κολλήσει σε ιερή στιγμή συγκέντρωσης, εκνευρίστηκα και σύνδεσα ενσύρματα το router στο laptop και είδα ότι έβγαζε συνεχώς Attempting to authenticate. Αυτό στο 5ghz wifi, στο 2.4 συνδεόταν κανονικά, όπως και με eth, και είχε internet κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#475869 Σκαμενη η καμπινουλα μου 8 μερες...Σημερα ομως...Πηρε ρευμα!!!! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#475876 Αφού δεν έχεις pc

< >
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#475883 Χτύπημα κάτω από την ζώνη
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#475892 Κακε

Μιση χαρα. Αλλα το νερο μπαινει στο αυλακι για το vdsl

.