Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#342862
Pitt έγραψε:
kyr80 έγραψε:Και πάμε σε αυτούς που ξεκάθαρα αντιπαθώ.... Ρώσους. Βάλε μέσα και τους ΡΠ. Ύπουλη ράτσα. Επιδειξιομανείς, σε κάνουν σκουπίδι με τα λεφτά τους. Η ανθρώπινη ζωή έχει λίγη αξία. Καμία παιδία. Ασύλληπτα ρατσιστές...


ΡΠ; :hmmm:

italakias έγραψε:Ρωσοποντιοι;;;

Ακριβώς.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#342947
nass έγραψε:http://www.imdb.com/title/tt2800240/

:thumbsup: Το πέτυχα πριν λίγες μέρες στην ΕΡΤ.

Αντιπροτείνω:
http://www.imdb.com/title/tt0259446/?ref_=nv_sr_2
από τη πλευρά των WASP αμερικανών που από το πουθενά συμπεθεριάζουν με κάτι βρωμιάρηδες ημιμελαμψούς φοροφυγάδες κλπ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#342949 Εγω δεν γουσταρω τους λαους γυρω μας,αλβανους,βουλγαρους,σκοπιανους και τουρκους.
Δυστυχως συνορευουμε με ολοκληρη την σαβουρα της ευρωπης.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#343057
italakias έγραψε:Εγω δεν γουσταρω τους λαους γυρω μας,αλβανους,βουλγαρους,σκοπιανους και τουρκους.
Δυστυχως συνορευουμε με ολοκληρη την σαβουρα της ευρωπης.



Εγώ πάλι να σου πω απο οταν πήγα και δούλεψα στον ΟΗΕ τους εκτίμησα όλους αυτούς που είπες ( και Σέρβους Ρουμάνους ) παραπάνω γιατι απο όλο το κόσμο αυτη ειναι η γειτονιά μας , ειναι φανταστικό το ποσό όμοια βιώματα έχουμε και ποσό κοντινή ειναι η αντίληψη για τη ζωή
Άβαταρ μέλους
By GTS
#343083
KiloMeater έγραψε:
italakias έγραψε:Εγω δεν γουσταρω τους λαους γυρω μας,αλβανους,βουλγαρους,σκοπιανους και τουρκους.
Δυστυχως συνορευουμε με ολοκληρη την σαβουρα της ευρωπης.



Εγώ πάλι να σου πω απο οταν πήγα και δούλεψα στον ΟΗΕ τους εκτίμησα όλους αυτούς που είπες ( και Σέρβους Ρουμάνους ) παραπάνω γιατι απο όλο το κόσμο αυτη ειναι η γειτονιά μας , ειναι φανταστικό το ποσό όμοια βιώματα έχουμε και ποσό κοντινή ειναι η αντίληψη για τη ζωή


Στην περιοχη που εισαι οι περισσοτεροι μεταναστες ειναι απο αυτες τις περιοχες. Ειμαστε κοντα μαζι τους σε βιωματα αλλα στην Αθηνα κλπ καλες περιοχες στην Ελλαδα απλα δεν συγκρινεται το επιπεδο των Ελληνων σε σχεση με το δικο τους. Η θαλασσα κανει την διαφορα. Επισης οι Σκοπιανοι ειναι μιζεροι και ξινοι εναντι των Ελληνων αν τους πετυχεις σε τριτη χωρα.

Αλλα εθνη που εχω ζησει και ειναι αξιολογα να αναφερθουν θα ελεγα Ιραν που για τους γνωστους λογους βρισκονται στην ακρη αλλα ο κοσμος που εχω συναντησει απο εκει εχει γενικα καλο επιπεδο συγκρισημο με το δικο μας και καμμια σχεση με τις αλλες χωρες τις περιοχης τους.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#343084
bill33 έγραψε:
otso έγραψε:θα ηθελε κανεις μουσουλμανο γαμπρο για την κορη του;

Ή μουσουλμάνα νύφη για τον γιο του;

Λιβανέζα ή Ιρανή δεν θα με χαλούσαν καθόλου κι ας με έλεγαν και αχμέντ
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#343095
GTS έγραψε:
KiloMeater έγραψε:
italakias έγραψε:Εγω δεν γουσταρω τους λαους γυρω μας,αλβανους,βουλγαρους,σκοπιανους και τουρκους.
Δυστυχως συνορευουμε με ολοκληρη την σαβουρα της ευρωπης.



Εγώ πάλι να σου πω απο οταν πήγα και δούλεψα στον ΟΗΕ τους εκτίμησα όλους αυτούς που είπες ( και Σέρβους Ρουμάνους ) παραπάνω γιατι απο όλο το κόσμο αυτη ειναι η γειτονιά μας , ειναι φανταστικό το ποσό όμοια βιώματα έχουμε και ποσό κοντινή ειναι η αντίληψη για τη ζωή


Στην περιοχη που εισαι οι περισσοτεροι μεταναστες ειναι απο αυτες τις περιοχες. Ειμαστε κοντα μαζι τους σε βιωματα αλλα στην Αθηνα κλπ καλες περιοχες στην Ελλαδα απλα δεν συγκρινεται το επιπεδο των Ελληνων σε σχεση με το δικο τους. Η θαλασσα κανει την διαφορα. Επισης οι Σκοπιανοι ειναι μιζεροι και ξινοι εναντι των Ελληνων αν τους πετυχεις σε τριτη χωρα.

Αλλα εθνη που εχω ζησει και ειναι αξιολογα να αναφερθουν θα ελεγα Ιραν που για τους γνωστους λογους βρισκονται στην ακρη αλλα ο κοσμος που εχω συναντησει απο εκει εχει γενικα καλο επιπεδο συγκρισημο με το δικο μας και καμμια σχεση με τις αλλες χωρες τις περιοχης τους.


Για την ακρίβεια εκεί που είμαι οι άνθρωποι που συναναστρέφομαι ειναι απο όλο τον κόσμο και η "γειτονιά" μας που ανέφερα μόνο μια μικρή μειονότητα. Ατέλειωτοι αμερικανοί (βόρειοι και νότιοι) Ρώσοι και Ασιάτες , ο βαλκανικός πληθυσμός στην κοινότητα του ΟΗΕ ειναι ενα πολυ μικρός μέρος του. Με τους Γιαπωνέζους πχ φυσικά μπορείς να συζητήσεις οποιοδήποτε παγκόσμιο θεμα ( τεχνολογια, οικονομικά, τρομοκρατία ) απο εκεί και πέρα άμα έρθει η κουβέντα για παραδόσεις Χριστουγέννων, ηθη και έθιμα, κουζίνα, οικογένεια κτλ, η διαφορά στην κουλτούρα ειναι μεγάλη ενώ εδώ ενα γύρω με μικρές παραλλαγές εχουμε τα ίδια βιώματα.
Για τους Σκοπιανούς , η γυναίκα μου πχ είχε τη χειρότερη εικόνα, ειδικά άμα ακουει το Μακεδονία της γυρίζουν τα μάτια ανάποδα. Με τον καιρό φάνηκε οτι απλά ηταν ενα στερεότυπο και χαίρομαι που το ξεπεράσαμε, μαζί με αλλά.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#343101 Aυτοί που συναναστρέφεσαι δεν είναι τυπικό δείγμα γιατί έχουν εκτός την μόρφωση και μια επίφαση λούστρου στη συμπεριφορά τους λόγου τους είδους της εργασίας και του περιβάλλοντος της, και οι Έλληνες εκεί είναι καλοί και αψεγάδιαστοι αλλά όταν βρεθούν με οικείους και στο περιβάλλον τους αλλάζουν άρδην, για να καταλάβεις κάποιον πρέπει να τον ζήσεις στο δικό του περιβάλλον και αν είναι δυνατόν να είσαι και αόρατος αλλιώς ότι βλέπεις είναι fake ή τουλάχιστον μη αληθινό.
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#343103 Οι Έλληνες είναι σαφώς πιο μιζεροι και ξινοι έναντι των Σκοπιανών αποτι το αντίθετο σε οποιοδήποτε περιβάλλον

<
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#343106 Mετά από 400 χρόνια Τουρκοκρατίας, 2 παγκόσμιους πολέμους + 1 εμφύλιο και έναν ή περισσότερους κακούς γείτονες που δημιουργούν συνέχεια προβλήματα πολλά μπορούν να δικαιολογηθούν για την συμπεριφορά ενός λαού σε αντίθεση με άλλους λαούς που ούτε νιώθουν ότι κινδυνεύουν, ούτε πέρασαν από όλα αυτά που πέρασαν οι Έλληνες τα τελευταία 150 χρόνια και το παίζουν σήμερα άνετοι και μπορούν και κουνάνε εύκολα το δάχτυλο για να κρύψουν τις ευθύνες τους ή τα στραβά τους ρίχνοντας το ανάθεμα στο μόνιμο και εύκολο θύμα των περιστάσεων που οι ίδιοι δημιούργησαν και συνεχώς δημιουργούν.

Οι Έλληνες ότι σκατά είμαστε μεγάλο μέρος το ωφείλουμε και στους....φίλους μας.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#343109 Σωστα. Οι αλλοι φταινε. Σε μεγαλο ή μικροτερο βαθμο. Αλλωστε οι Σερβοι, Σκοπιανοι και λοιποι Βαλκανιοι δεν περασαν Τουρκοκρατια.
Α ναι. Εκει με τους Λιβανεζες και τις Ιρανες. Πώς τις θέλετε; Μουσουλμανες, Εβραιες ή Χριστιανες;
Υ.Γ. Ανοιχτα μυαλα παντα

< >