Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#480860 Βρε δεν πάτε να δείτε αν έρχομαι, που θέλετε να κάνετε και logistics και διοικητική έρευνα (ότι κι αν είναι αυτό);;; :s_mad

Κι εμείς τι θα κάνουμε, κλέφτες θα γίνουμε;;;; Ή όλοι λογιστές;;; :help:


Σε λίγο θα μας πείτε πως χρειαζόμαστε μηχανικό για το πως θα πηδιόμαστε! :s_mad


G, ανέλαβε! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#480880
Asimov έγραψε:Τελικά τι είναι διοικητική έρευνα; :help:


Κανουμε και καμια αναζητηση στον google


http://www.philenews.com/koinonia/eidis ... gafa-olkis

Οριστε!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#480882
QsisVTS έγραψε:ειλικρινής ερώτηση είναι, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει ένας μηχανικός γενικά, αλλά σε άλλες χώρες βλέπε γερμανία δεν είναι πιο λογικό να πάει κάποιος μηχανικός;

μιας και είπες τυρί πάντως ζηλεύω πολυ αυτό το σκηνικό :eat: αν ήμουν εκεί 200κιλά θα ήμουν, θα έτρωγα όλη μέρα :eat:

https://www.youtube.com/watch?v=5uIEMA88_MQ

δηλαδή πόσο τέλεια ιδέα, σκάει το μυαλό μου :dizzy:
Raclette μετρά σύντροφε.
Η Ελβετία εχει ΚΑΙ βαρια βιομηχανία.

< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#480894
markvag έγραψε:Βρε δεν πάτε να δείτε αν έρχομαι, που θέλετε να κάνετε και logistics και διοικητική έρευνα (ότι κι αν είναι αυτό);;; :s_mad

Κι εμείς τι θα κάνουμε, κλέφτες θα γίνουμε;;;; Ή όλοι λογιστές;;; :help:
Σε λίγο θα μας πείτε πως χρειαζόμαστε μηχανικό για το πως θα πηδιόμαστε! :s_mad


G, ανέλαβε! :rtfm:


Λοτζιστικς είναι κατεξοχήν αρμοδιότητας μηχανικού παραγωγής .
Ε επιχειρησιακή έρευνα, να με συγχωρατε
Άβαταρ μέλους
By drdino
#480897
mirage έγραψε:
QsisVTS έγραψε:ειλικρινής ερώτηση είναι, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει ένας μηχανικός γενικά, αλλά σε άλλες χώρες βλέπε γερμανία δεν είναι πιο λογικό να πάει κάποιος μηχανικός;

μιας και είπες τυρί πάντως ζηλεύω πολυ αυτό το σκηνικό :eat: αν ήμουν εκεί 200κιλά θα ήμουν, θα έτρωγα όλη μέρα :eat:

https://www.youtube.com/watch?v=5uIEMA88_MQ

δηλαδή πόσο τέλεια ιδέα, σκάει το μυαλό μου :dizzy:
Raclette μετρά σύντροφε.
Η Ελβετία εχει ΚΑΙ βαρια βιομηχανία.

< >


^τυριών και σοκολάτας, στα λόγια μας έρχεσαι.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#480898
mirage έγραψε:Raclette μετρά σύντροφε.
Η Ελβετία εχει ΚΑΙ βαρια βιομηχανία.

< >

εγώ πεινάω τώρα όμως...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#480933 Εικόνα

από τα πιο αγαπημένα :inlove: θυμάμαι μικρός αφότου το διάβασα προσπαθούσα διακαώς να κάνω φοντύ με γκούντα στο μικροκυμμάτων :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#480937
red_monster έγραψε:
Λοτζιστικς είναι κατεξοχήν αρμοδιότητας μηχανικού παραγωγής .


Εάν μιλάμε για logistics εντός του χώρου παραγωγής (κίνηση - αποθήκευση υλικών σε γραμμή παραγωγής), να συμφωνήσω. Για logistics εκτός χώρου παραγωγής (αποθήκευση, μεταφορά, κτλ), με την καμία όμως.


red_monster έγραψε:Ε επιχειρησιακή έρευνα, να με συγχωρατε


Αυτό είναι ο ορισμός του multi-disciplinary! :rtfm: edit: Σαφέστατα και ΔΕΝ είναι δουλειά ΜΟΝΟ του μηχανικού. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#481066
dimik έγραψε:Εικόνα

από τα πιο αγαπημένα :inlove: θυμάμαι μικρός αφότου το διάβασα προσπαθούσα διακαώς να κάνω φοντύ με γκούντα στο μικροκυμμάτων :lol:
Ήταν το πρώτο Αστερίξ που ήρθα σε επαφή, πριν ακόμα μάθω να διαβάζω. Ήταν της μάνας μου και ήταν στα γαλλικά.

Αλήθεια τι κάνουν οι μηχανικοί στις τράπεζες; Ή και άλλα επαγγέλματα που δεν μοιάζει να έχουν άμεση σχέση με χρηματοοικονομικά; Ελέγχουν προτάσεις για δάνεια; Ή απλά επειδή έχουν πτυχίο τους προτιμάνε από άλλους;