Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pro
#481079
markvag έγραψε:
Σε λίγο θα μας πείτε πως χρειαζόμαστε μηχανικό για το πως θα πηδιόμαστε! :s_mad



Εκεί κι αν χρειάζεται.... Αν θέλεις να πετύχεις την τέλεια γωνία, πίεση, διάτρηση ποιον θα φωνάξεις, τον λογιστή; Για να μην πουμε για αρχές υδραυλικής ανύψωσης, ερωτικό ηλεκτρομαγνητικό πεδίο, σεξουαλικές μηχανές ΙΙ (2ου εξαμήνου), χημικές αντιδράσεις αρσενικού, τοπογράφηση κορμιού, κλπ. Όλες οι ειδικότητες χρειάζονται. Οk, oι αρχιτέκτονες θα σου κάνουν κανένα πίνακα να γουστάρει το μωρό.
(Οι ναυπηγοί άνευ συναγωνισμού, αφου ως γνωστόν σέρνει καράβι).
Άβαταρ μέλους
By dimik
#481080 Έχω δει πάντως ουκ ολίγους μηχανικούς-ορκωτούς λογιστές. Καμένα χαρτιά βέβαια που μάλλον έκαναν κάτι πολύ λάθος στην επιλογή σπουδών.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#481110
pro έγραψε:
markvag έγραψε:
Σε λίγο θα μας πείτε πως χρειαζόμαστε μηχανικό για το πως θα πηδιόμαστε! :s_mad



Εκεί κι αν χρειάζεται.... Αν θέλεις να πετύχεις την τέλεια γωνία, πίεση, διάτρηση ποιον θα φωνάξεις, τον λογιστή; Για να μην πουμε για αρχές υδραυλικής ανύψωσης, ερωτικό ηλεκτρομαγνητικό πεδίο, σεξουαλικές μηχανές ΙΙ (2ου εξαμήνου), χημικές αντιδράσεις αρσενικού, τοπογράφηση κορμιού, κλπ. Όλες οι ειδικότητες χρειάζονται. Οk, oι αρχιτέκτονες θα σου κάνουν κανένα πίνακα να γουστάρει το μωρό.
(Οι ναυπηγοί άνευ συναγωνισμού, αφου ως γνωστόν σέρνει καράβι).



:lol: :lol: :lol:


@dimik: ΟΚ, κι εγώ έχω δει θεολόγο και γεωπόνο μπουζουκτσήδες (με τον γεωπόνο κάναμε αρκετή παρέα ένα φεγγάρι), αλλά αυτό δεν σημαίνει πως για να παίζεις μπουζούκι πρέπει να έχεις πτυχίο γεωπονικού ή θεολογικού... :lol: Μηχανικός να γίνει ορκωτός;;; :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#481114 Σε κάθε φουρνιά που προσλαμβανεται κάθε χρόνο υπάρχει τουλάχιστον ένας Πολ μηχ ή μηχ μηχ, σπανιότερα ηλ. μηχ.

Βέβαια έχω δει και φιλόλογο αλλά και δασκάλα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#481144
markvag έγραψε:
@dimik: ΟΚ, κι εγώ έχω δει θεολόγο και γεωπόνο μπουζουκτσήδες (με τον γεωπόνο κάναμε αρκετή παρέα ένα φεγγάρι), αλλά αυτό δεν σημαίνει πως για να παίζεις μπουζούκι πρέπει να έχεις πτυχίο γεωπονικού ή θεολογικού... :lol: Μηχανικός να γίνει ορκωτός;;; :lol: :lol:


Εγώ έχω πετύχει τραπεζικό (της γειτονιάς σου κιόλας, ήταν σε υποκατάστημα στη Μεταμορφώσεως) που έπαιζε μπουζούκι στη Θεσσαλονικιά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#481164
pro έγραψε:
Εκεί κι αν χρειάζεται.... Αν θέλεις να πετύχεις την τέλεια γωνία, πίεση, διάτρηση ποιον θα φωνάξεις, τον λογιστή;

Κανονικά αυτόν θα έπρεπε να φωνάξεις, για σχεδόν 100% επιτυχία :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By pro
#481240
QsisVTS έγραψε:
pro έγραψε:
Εκεί κι αν χρειάζεται.... Αν θέλεις να πετύχεις την τέλεια γωνία, πίεση, διάτρηση ποιον θα φωνάξεις, τον λογιστή;

Κανονικά αυτόν θα έπρεπε να φωνάξεις, για σχεδόν 100% επιτυχία :whistlink:


Με δημιουργική λογιστική τύπου "Μα σας λέω, η διείσδυση στην αγορά είναι τουλάχιστον 25 (τοις εκατό)" νομίζεις θα έχεις αποτέλεσμα; Και δεν μιλάμε για παρθένα αγορά. Ο λογιστής άντε να είναι καλός για να κρύψει καμιά παράνομη δραστηριότητα με διπλά βιβλία. :superman:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#481242
funkyreverend έγραψε:Τον βουλευτή θα φώναζα εγώ. Αλλά και για βουλευτή, μηχανικό θα διάλεγα.


Έχεις μηχανικό Πρωθυπουργό. Δεν σε χάλασε... :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#481249 Τι άλλο να πούμε για την υπεροχή των μηχανικών; Ακόμα και ένας άχρηστος έγινε χαλαρά πρωθυπουργός. :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#481251 Εγώ θα έλεγα ότι ακόμα και ένας άχρηστο Πθ ήταν μηχανικός... :shifty:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 03 Φεβ 2018, 18:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#481256 Τεφαρίκι τελικά αυτοί οι μηχανικοί... Πόσο τυχερός είμαι που σε 7 μήνες θα ανήκω κι εγώ στη συμπαθή (not) φάρα! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#481265 Ωπα. Clarification : είναι οι μηχανικοί που είναι κομπλέ και οι μηχανολογοι μηχανικοί που είμαστε ενα κλικ πιο κομπλέ και κούκλοι. :rtfm:

Οπότε zorz καθόρισε που θα ανήκεις.

< >