Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334408
Kon5 έγραψε:Αφρός? Πινέλα? :omg: Μόνο τα καβαλέτα λείπουν και ο corsair με τα dos :shifty: :innocent:
Gel που κάνει το ξυράφι να γλιστράει σαν τρελό. Επίσης στα fusion να προσθέσω τις 5 λάμες που ξυρίζουν με ένα πέρασμα αντί μίας.

15 λαμες. Οσο περισσοτετες τοσο χειρότερα. Για την ακριβεια μια λαμα αρκει. Βεβαια η Gillette σε ενα χρονο θα βαλει 6 και θα αγορασεις νεα μηχανη.
+1 για το gel
Kon5 το ξυρισμα ειναι σαν τα πουρα και τα ρολογια, απολαυση. Ο αφρος ειναι κατι σαν τα Big Mac junk food
< >
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#334412 + γρήγορα ναι πρόχειρα όχι.

Όπως αγαπάτε. Πινέλα? πινέλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#334414
mirage έγραψε:Kon5 το ξυρισμα ειναι σαν τα πουρα και τα ρολογια, απολαυση.


Για μια στιγμή νόμισα ότι μιλούσαμε για ξύρισμα σε άλλο σημείο του σώματος... :lol: :s_roses
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334415
Kon5 έγραψε:Αφρός? Πινέλα? :omg: Μόνο τα καβαλέτα λείπουν και ο corsair με τα dos :shifty: :innocent:
Gel που κάνει το ξυράφι να γλιστράει σαν τρελό. Επίσης στα fusion να προσθέσω τις 5 λάμες που ξυρίζουν με ένα πέρασμα αντί μίας.

Χρησιμοποιώ Gillette fusion από τότε που βγήκε, πριν mach 3.
Είχα πάρει και στον πατέρα μου και την χάρισε στον αδελφό.
Σαν την κρέμα και το πινέλο τίποτα, έλεγε.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By elteo
#334416
Νίκος Παππάς έγραψε:
Kon5 έγραψε:Αφρός? Πινέλα? :omg: Μόνο τα καβαλέτα λείπουν και ο corsair με τα dos :shifty: :innocent:
Gel που κάνει το ξυράφι να γλιστράει σαν τρελό. Επίσης στα fusion να προσθέσω τις 5 λάμες που ξυρίζουν με ένα πέρασμα αντί μίας.

Χρησιμοποιώ Gillette fusion από τότε που βγήκε, πριν mach 3.
Είχα πάρει και στον πατέρα μου και την χάρισε στον αδελφό.
Σαν την κρέμα, το πινέλο τίποτα, έλεγε.

Από το Moto G


πόσα ξυρίσματα σου βγάζει ένα ξυράφι fusion Νικ-Παπ;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334419 Ξυριζομαι κάθε 4-6 μέρες γιατί μου προξενεί ερεθισμούς. Αλλάζω λεπίδες κάθε 1,5 μήνα περίπου.


Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By elteo
#334423 8 με 11 ξυρίσματα per ανταλ/κο? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334424 Ναι, μετά γρατζουναει.
Η proglide έχει μια γαλάζια ταινία πάνω από τις λεπίδες. Μόλις μείνει η μισή, πέταμα. Υποτίθεται πως είναι λιπαντικό.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By elteo
#334425 Eίσαι ευαισθητούλης τότε. Τόσα βγάζω με Mach3 που υποτίθεται είναι χειρότερο. :lol:

edit: Από ότι βλέπω το Proglide έχει ως διαφορά με το απλό Fusion το μηχανισμό που περιστρέφεται....

εγώ πήρα αυτή
Εικόνα

το απλό fusion είναι αυτή
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από elteo και 03 Δεκ 2016, 22:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#334428 και εγω παραπανω βγαζω με ένα ανταλλακτικο.Εχει τυχει να το κρατησω και 2 μηνες.Δεν εκοβε καλα,αλλα δεν γρατζουναγε.

το gel σας βολεβει? μου δινει την εντυπωση ότι δεν κοβει το ξυραφι από το πολύ γλυστριμα. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#334430 Και πάνω από 2μηνο και 3μηνο :hmmm: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από Kon5 και 03 Δεκ 2016, 22:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334431
elteo έγραψε:Eίσαι ευαισθητούλης τότε. Τόσα βγάζω με Mach3 που υποτίθεται είναι χειρότερο.

Αν σου πω ότι δεν είναι;
Ειδικά οι proglide ξυριζουν καλά για 3-4 φορές. Μετα πέφτουν.
Οι mach 3 ξυριζαν καλύτερα για μεγαλύτερο διάστημα.


Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By elteo
#334433
dimviii έγραψε:και εγω παραπανω βγαζω με ένα ανταλλακτικο.Εχει τυχει να το κρατησω και 2 μηνες.Δεν εκοβε καλα,αλλα δεν γρατζουναγε.

το gel σας βολεβει? μου δινει την εντυπωση ότι δεν κοβει το ξυραφι από το πολύ γλυστριμα. :hmmm:


Οχι κι εμένα δεν με βολεύει. Ισα ίσα όταν σταματάει να βγάζει εκείνη την γλίτσα ξυρίζομαι καλύτερα. Για αυτό μου βγάζουν περισσότερο τα ξυραφάκια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334435 Οι κεφαλές μπαίνουν και στις δυο. Έχω fusion απλη και βάζω proglide λαμες

Από το Moto G