Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#793555
mirage έγραψε:Μυρτώ λεμόνι δλδ;
Ανάλογα μπορεί να μυρίζει δέρμα ταλκ λεμόνι musk κλπ
Το συγκεκριμένο έχει νότες λεμόνι βανίλια εστραγκόν και νότες βάσης musk σανδαλοξυλο πατσουλι και βανίλια
Μεσαίες νότες εχει κεχριμπάρι και γιασεμί


< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#793715
bujinkan έγραψε:
mirage έγραψε:Μυρτώ λεμόνι δλδ;
Ανάλογα μπορεί να μυρίζει δέρμα ταλκ λεμόνι musk κλπ
Το συγκεκριμένο έχει νότες λεμόνι βανίλια εστραγκόν και νότες βάσης musk σανδαλοξυλο πατσουλι και βανίλια
Μεσαίες νότες εχει κεχριμπάρι και γιασεμί


< >
Wtf... Προσωρινά νόμισα ότι μπήκα στο τοπικό οινογνωσίας!
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#794933 Για οποιον ενδιαφερεται το thetwobarbers και το wellshaved τρεχουν black frday me πραγματια ομως καλες εκπτωσεις 20-35 %
Εγω φορτωσα για τα επομενα χρονια :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#794999 Για πειτε λιγο:

1. Για αφρο χρειαζεσαι 2 πραγματα, σωστα? Βουρτσα και σαπουνι, ή ξεχναω κατι? Προτεινετε μου μια κι ενα, χωρις πολλες πολλες μεσαιες και ψιλες νοτες και μυρωδιες, δε θελω οπερα και φρου φρου. Καλη βουρτσα, για να αντεξει χρονια, οχι να ψαχνω αλλη σε 3 μηνες

2. Για τα κοψιματα τι βαζουμε? Ενα στικ σε κοκκινο περιτυλιγμα που εβαζε ο παππους μου ή υπαρχει πλεον κατι πιο συγχρονο και αποδοτικο?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#795007
Chris έγραψε:Για πειτε λιγο:

1. Για αφρο χρειαζεσαι 2 πραγματα, σωστα? Βουρτσα και σαπουνι, ή ξεχναω κατι? Προτεινετε μου μια κι ενα, χωρις πολλες πολλες μεσαιες και ψιλες νοτες και μυρωδιες, δε θελω οπερα και φρου φρου. Καλη βουρτσα, για να αντεξει χρονια, οχι να ψαχνω αλλη σε 3 μηνες

2. Για τα κοψιματα τι βαζουμε? Ενα στικ σε κοκκινο περιτυλιγμα που εβαζε ο παππους μου ή υπαρχει πλεον κατι πιο συγχρονο και αποδοτικο?
Τα πιο απλά εύκολα και φτηνά.

Nivea κρέμα ξυρίσματος σε σωληνάριο, ένα πινέλο συνθετικό πχ Wilkinson ή Gillete.
Τα βρίσκεις και τα 2 στα σούπερ συνήθως.
Έχω και απο τα 2 για τα πολύ γρήγορα ξυρισματα.

Αυτό το στικ που λες λέγεται alum (potassium alum) . Ψάξε alum stick ή στυπτηρία
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#795014 Chris μια palmolive κρεμα με 1€ ή όσο κάνει. Φθηνό είναι. Ένα πινελάκι χοίρου τσεκαρε Omega στον Σκλαβενίτη με τιμή γυρω στα 5€, μπολάκι ενα οποιοδηποτε που δεν χρησιμοποιείς. Εγω είχα κανει το εξης, ειχα παει σε παγωτατζίδικο και ζητησα ενα μεγαλο κυπελακι για καμποσες μπάλες και βολεψε.


Ενδιαφέρον βίντεο από Σταρόβα με τις R41
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#795016
dimik έγραψε:Leaf όμως δεν πήρες
Από εσένα και τον Θωμά ελπίζουμε στο video-review από Έλληνα.

Με πιανεις αδιαβαστο. Κατσε αν ειναι να εχω views να αγορασω :lol:
leaf ξερω το μοντελο της Νισσαν :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#795022 Οκ, σας ευχαριστω. Βλεπω τι γραφετε τοσο καιρο για τις ξυριστικες και φοβομουν πως θα ειναι και ο αφρος αντιστοιχος μπελας που δεν σκεφτηκα καν να μπω σε ενα μαγαζι
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#795024 Κρις εγω θα προτεινα ενα σαπουνακι αντι για κρεμα. Αλλα οτι απο τα 2 και να επιλεξεις ομως, θα καταλαβεις γρηγορα ποσα λεφτα εχεις πεταξει τοσα χρονια σε αφρους του εμποριου!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#795030
George_Prix έγραψε:Κρις εγω θα προτεινα ενα σαπουνακι αντι για κρεμα. Αλλα οτι απο τα 2 και να επιλεξεις ομως, θα καταλαβεις γρηγορα ποσα λεφτα εχεις πεταξει τοσα χρονια σε αφρους του εμποριου!
Ολοι οσοι ξεκινανε ειναι σε αυτη την αρνηση :shifty: , θα ρωτησει συντομα :iconcool:
Chris έγραψε:Οκ, σας ευχαριστω. Βλεπω τι γραφετε τοσο καιρο για τις ξυριστικες και φοβομουν πως θα ειναι και ο αφρος αντιστοιχος μπελας που δεν σκεφτηκα καν να μπω σε ενα μαγαζι

Υπερβολες :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#795031
Thomas_C200K έγραψε:
dimik έγραψε:Leaf όμως δεν πήρες
Από εσένα και τον Θωμά ελπίζουμε στο video-review από Έλληνα.

Με πιανεις αδιαβαστο. Κατσε αν ειναι να εχω views να αγορασω
leaf ξερω το μοντελο της Νισσαν
Έμπαινε γιουτσο σου λέω και δεν θα το μετανιώσεις, θα βάλεις όλες τις άλλες στην άκρη για διακοσμητικες


https://www.amazon.com/Leaf-Shave-Twig- ... 290&sr=8-7


edit: για μένα δεν χρειάζεται μπωλακι, βάζω κρέμα κατευθείαν στο πινέλο και κάνω αφρο στο δέρμα
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#795065
Thomas_C200K έγραψε:Ένα πινελάκι χοίρου τσεκαρε Omega στον Σκλαβενίτη με τιμή γυρω στα 5€,

μπολάκι ενα οποιοδηποτε που δεν χρησιμοποιείς

Ενδιαφέρον βίντεο από Σταρόβα με τις R4


Πολυ σκληρο για αρχαριο,θελει πολυ στρωσιμο.

Κεραμικο (γιουβετσακι) για να κραταει θερμοκρασια.

R41 η πρωτη λεγοταν ''the beast'' γιατι ''εσφαζε'',αυτες που δειχνει ειναι μετεπειτα μοντελα πιο ηπιες.