Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#758123
dimik έγραψε:Αυτό, σαμπουάν για μούσι, πρόσωπο και μαλλιά Εικόνα

< >

Πηρα το αντιστοιχο χθες αλλά σε λάδι. Ωραία αίσθηση.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#758124 Τελικά το σαπουνακι που μου χάρισε ο φίλος της saponificio varesino είναι απλά απίθανο . Η αίσθηση στο πρόσωπο ,το γλυστριμα της μηχανής ,η αίσθηση μετά το ξύρισμα που σου αφήνει ...τι να πω ...όλα τοπ .


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#758125
Thomas_C200K έγραψε:
dimik έγραψε:Αυτό, σαμπουάν για μούσι, πρόσωπο και μαλλιά Εικόνα

< >

Πηρα το αντιστοιχο χθες αλλά σε λάδι. Ωραία αίσθηση.
Και το λαδάκι είναι καλό, αναζωογονεί το δέρμα κάτω από το μούσι και έχει ωραίο άρωμα.

Γενικά έχει πετύχει διάνα η L'Oréal με αυτή την σειρά προϊόντων.

< >
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#758126 Λοιπόν έκατσα διάβασα τις τελευταίες σελίδες, Ένα ευχαριστώ στους φίλους συνφορουμίτες για τα καλά τους λόγια, ένα respect στον ΥV γιατί είναι από τα καλύτερα ποστ που διάβασα και σε γενικές γραμμές το στηρίζω, αυτό που λέει μια μηχανή, ενα πινέλο, κλπ.
Εγώ προσωπικά "ξέφυγα" σε αγορές αλλά κυρίως για την ασχολία και το χόμπι και λόγω καραντίνας :lol: (δικαιολογία μπορεί και όχι :lol: )
@Bujinkan δοκίμασε μόνο λεπίδες να αγοράσεις. Astra τίμιες (για μένα, καθαρά υποκειμενικό, όπως όλα). Στο πάνθεον μπήκαν οι rapira :yahoo: :yahoo: :inlove: τέτοιο smooth ξύρισμα σα να μην το νοιώθω δεν το έχω πετύχει.
Είμαι της άποψης από το να αγοράζω μηχανές ασύστολα (σπαταλη χρηματων είναι σε ένα σημείο) να δοκιμάσω λεπίδες.
Πάντως από τις 5 μηχανές που έχω δηλώνω ερωτευμένος με
Merkur 34C πρώτη αγάπη και παντοτινή, τα καλύτερα μου ξυρίσματα χωρίς κοψίματα
Merkur 41C open comb μια ευγενική κυρία την οποία χρησιμοποιώ μετά από περιόδους αξυρισιάς από εβδομάδα και πάνω για τα γένια
King Gillette τιμιότατη για τα λεφτά της, αν και σε κάτι φάσεις που σκεφτόμουν κάτι άλλο κοβει άσχημα :lol:
Muehle R41GS στα 5 ξυρισματα εχω κοπεί στα 3 και θερίζει :lipsealed: αυτή την έχω σα βαρύ πυροβολικό πλέον, θα βγαίνει σε αξυρισιες από μήνα και πάνω
και η Wilkinson Sword που είναι άτσαλη μηχανή και ερεθίζει το δέρμα μου

Το μινι review αντικατοπτρίζει την αγαπημενη-καλύτερο ξύρισμα προς το μη αγαπημένο :(


Από σαπούνια έχω MWF, Stirling Sandalowood, Opuntia Beta και Tabac original, (το tabac στην Ελλάδα κάθεται)
Απο κρέμες palmolive την κόκκινη και την πράσινη, Prosar και Tabac
Σαπούνι έχω σκαλώσει οτι θελω Φαένα μαστίχα (μαρεσει η μαστίχα, μην βαράτε) όλα σιγα σιγα δε καθομαι να στοκαρω χωρίς λόγο προσωπικά, απλά χόμπι και να περνάει η ώρα με τα καφενειακά μου βίντεο. (τα τελευταια 2 είναι αισχρά ως προς το τι λεω :shifty: )
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#758128 Πωω τι μετροσέξουαλ φλωροι είστε ρε.... Λολολ
Ούτε γκόμενες με 15 διαφορετικά σαπούνια, λαδακια και παπαρακια....χειρότερα θύματα μάρκετινγκ από τις γκόμενες με τις σερβιετες και τις κρέμες.
Με ότι σαμπουάν βρω μπροστά μου πλένομαι και μαλλί, μούρη και μασχάλες και κωλο και όλα....
Όλα τα σαπούνια ίδια είναι.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#758129
kovathe έγραψε:Πωω τι μετροσέξουαλ φλωροι είστε ρε.... Λολολ
Ούτε γκόμενες με 15 διαφορετικά σαπούνια, λαδακια και παπαρακια....χειρότερα θύματα μάρκετινγκ από τις γκόμενες με τις σερβιετες και τις κρέμες.
Με ότι σαμπουάν βρω μπροστά μου πλένομαι και μαλλί, μούρη και μασχάλες και κωλο και όλα....
Όλα τα σαπούνια ίδια είναι.

Eχεις δικιο....αλλαξε τωρα πλευρο γιατι απο αυτο δεν ξερεις τι λες
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#758130 Ποιο απ'όλα?
Σαπουνακια, κρέμες, λαδακια, ξυραφάκια?λολολολ
Εννοείται δεν ξέρω, δεν έχω ιδέα και δε θέλω να έχω.. λολ
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#758173
kovathe έγραψε:Πωω τι μετροσέξουαλ φλωροι είστε ρε.... Λολολ
Ούτε γκόμενες με 15 διαφορετικά σαπούνια, λαδακια και παπαρακια....χειρότερα θύματα μάρκετινγκ από τις γκόμενες με τις σερβιετες και τις κρέμες.
Με ότι σαμπουάν βρω μπροστά μου πλένομαι και μαλλί, μούρη και μασχάλες και κωλο και όλα....
Όλα τα σαπούνια ίδια είναι.


Σαμπουάν, αφροντούζ, οδοντόκρεμα, αφρός ξυρίσματος, απορρυπαντικό πλυντηρίου, χλωρίνη, 10W-40, κέτσαπ, γάλα, βαλβολίνη, κερί αμαξώματος, κολώνια και προσάναμμα μπαρμπεκιου.


Όλα σε ένα μπουκάλι νοικοκυρεμένα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#758177 Eυτυχισμένοι οι άνθρωποι χωρίς δερματολογικά θέματα. Εάν χρησιμοποίαγα το σαμπουάν για το σώμα θα γινόμουν σαγρέ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#758183
Chris έγραψε:Εγω απεκτησα οφθαλμολογικα θεματα διαβαζοντας το αποπανω ποστ

Αμα χρησιμοποιαγες ενα ζουμι για ολα οπως οι ματσο θα εχεις αλλα προβληματα σοβαροτερα :lol: :lol: :lol: :lol: