Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#334078 να το ξαναεπαναφέρω στα ξυριστικά μιας και το Μach3 πάλιωσε και πάει για αντικατάσταση.

Fusion ή Fusion Proglide?

τι διαφορά έχουν?

τι προτείνετε?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334081 Ξυραφακι ασφαλείας λεμε.... μην τρωτε τον παπά...

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#334084


:lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334087 Κοτευεις ρε; Δεν είσαι αντρας αρκετα; Με το ασφαλειας δεν παιζει κατι τετοιο εκτος αν μπορεις να το κανεις με mach3

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334102
mirage έγραψε:Ξυραφακι ασφαλείας λεμε.... μην τρωτε τον παπά...

< >

Για λεγε, για λεγε, απο που, ποσο κτλ
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334121 Εχω αυτο εδώ

https://buy.wilkinson-sword.co.uk/product/wilkinson-sword-classic-double-edge-razor?gclid=CjwKEAiA94nCBRDxismumrL83icSJAAeeETQ7udi0vdjxDky0-kLQp6zJUoDHAA--5zZabLqIBHgvRoCIf_w_wcB
Ειναι πλαστικο μεν αλλα ποιοτικοτατο και βαρυ ωστε να κανει εξαιρετικη δουλεια. Ειναι σχεδιασμενο για ευκολη χρηση απο αρχαριους οποτε η γωνια κοψιματος δεν ειναι δυσκολη και συνηθιζεις την τεχνικη ευκολα. Ειναι γενικα πολυ καλο για αρχαριους αλλα και για προχωρημενους. Τα Wilkinson ειναι ποιοτικα χωρις να ειναι ακριβα, πρπ 1 ευρω η λεπιδα. Θεωρητικα μπορεις να αλλαζεις λεπιδα ανα ξυρισμα αλλα νομιζω μπορούν να βγαλουν ανετα 2-3 ξυρισματα. Εγω το θελω μονο για τον λαιμο ουτως η αλλιως. Εννοειται πεταμα σε κουτακι για ειδικα απόβλητα. Αυτα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#334129 Ό,τι και να έχετε προσπαθήστε να ξυρίζεστε μετά το μπάνιο. Βράδυ κατά τις 23:00 κάνω μπάνιο. Μόλις βγαίνω όπως είναι ζεστά τα γένια αμέσως ξυρίζομαι, κόβονται τόσο απαλά που δεν καταλαβαίνω τπτ.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#334151 Έχω να ξυριστω κάνα 5αρι χρόνια.
Μηχανή και ενα trimming κάθε 1-2 μήνες κ τέρμα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#334160
mirage έγραψε:Εχω αυτο εδώ

https://buy.wilkinson-sword.co.uk/product/wilkinson-sword-classic-double-edge-razor?gclid=CjwKEAiA94nCBRDxismumrL83icSJAAeeETQ7udi0vdjxDky0-kLQp6zJUoDHAA--5zZabLqIBHgvRoCIf_w_wcB
Ειναι πλαστικο μεν αλλα ποιοτικοτατο και βαρυ ωστε να κανει εξαιρετικη δουλεια. Ειναι σχεδιασμενο για ευκολη χρηση απο αρχαριους οποτε η γωνια κοψιματος δεν ειναι δυσκολη και συνηθιζεις την τεχνικη ευκολα. Ειναι γενικα πολυ καλο για αρχαριους αλλα και για προχωρημενους. Τα Wilkinson ειναι ποιοτικα χωρις να ειναι ακριβα, πρπ 1 ευρω η λεπιδα. Θεωρητικα μπορεις να αλλαζεις λεπιδα ανα ξυρισμα αλλα νομιζω μπορούν να βγαλουν ανετα 2-3 ξυρισματα. Εγω το θελω μονο για τον λαιμο ουτως η αλλιως. Εννοειται πεταμα σε κουτακι για ειδικα απόβλητα. Αυτα.

< >

Ευχαριστω Θαναση :s_thumbsup
Ειχα ριξει μια ματια στο skroutz και η φθηνοτερη ειχε 24€, τα οποια ειναι πολλα για δοκιμη.
Απο οτι ειδα δεν πρεπει να στελνει Ελλαδα, αλλα θα την βρω την ακρη.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334178 Κοιτα στο ebay τι υπαρχει. Αλλιως στειλε πμ

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#334193
Kon5 έγραψε:Ό,τι και να έχετε προσπαθήστε να ξυρίζεστε μετά το μπάνιο. Βράδυ κατά τις 23:00 κάνω μπάνιο. Μόλις βγαίνω όπως είναι ζεστά τα γένια αμέσως ξυρίζομαι, κόβονται τόσο απαλά που δεν καταλαβαίνω τπτ.

Το ίδιο κι εγώ, μόνο που το μπανάκι γίνεται νωρίς το πρωί (6:30-7:00). Αν το κάνω από το βράδυ, το πρωί θα θέλω πάλι ξύρισμα :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334213 Ενναλακτικα ζεστη πετσετουλα. Ζεστο νερακι, πινελακι και κρεμουλα. Λεω εγω τωρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#334241
mirage έγραψε:Ενναλακτικα ζεστη πετσετουλα. Ζεστο νερακι, πινελακι και κρεμουλα. Λεω εγω τωρα.

< >


Φάση 1916. :lol:
Ηλεκτρική ξυριστική και τέλος. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#334248 Κι ελεγα αργησε αυτο το ποστ.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#334250 Δοκίμασα με ηλεκτρική αλλά δεν. Θέλει τουλάχιστον διπλάσια ώρα για να με ξυρισει όπως με ένα κλασικό ξυραφάκι.

...>.