Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#331603 Εντάξει τώρα,ανεξάρτητα τι πιστεύει κανείς για τον Φιντέλ,αυτό είναι τουλάχιστον κακόγουστο

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#331617 Το χιούμορ μπορεί να είναι και κακόγουστο όμως. Αν κάποιοι διασκεδάσουν με την παραπάνω εικόνα, είμαι βέβαιος πως και ο ίδιος ο Φιντέλ δεν έχει πρόβλημα!
:)
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#331678 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#331686
belgarion έγραψε:Εντάξει τώρα,ανεξάρτητα τι πιστεύει κανείς για τον Φιντέλ,αυτό είναι τουλάχιστον κακόγουστο

< >


Mα εκεί είναι το θέμα, ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί κάποιος πρέπει να σέβεται υποχρεωτικα΄κάποιον επειδή είναι νεκρος ή να απαγορεύεται να τον σατυρίζει. Επιπλέον το κακό χιούμορ βγάζει κι αυτό γέλιο :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#331872
rx8_drifter έγραψε:... ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί κάποιος πρέπει να σέβεται υποχρεωτικα΄κάποιον επειδή είναι νεκρος ή να απαγορεύεται να τον σατυρίζει...


Οι σάτυροι αν δεν κάνω λάθος διώκονται από τον νόμο ακόμη κι άν σατυρίζουν ζωντανούς, πολλώ δε μάλλω νεκρούς... :shifty:

Μάλλον σάτιρα εννοείς...

Τώρα γιατί θα πρέπει να σεβόμαστε τους νεκρούς, προσωπικά το κάνω επειδή αυτή την παιδεία έλαβα. Αυτό έκανε ο Όμηρος πρίν από 2.800 χρόνια και αυτό έκανε και ο Σοφοκλής πρίν από 2.500 χρόνια. Αυτές τις αρχές διδάχθηκα, έτσι μεγάλωσα, αυτά κάνω.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#331874 Κι ο Χίτλερ νεκρός είναι. Τον σεβόμαστε; Αν όχι, ποιο είναι το σημείο απο όπου η παιδεία του Ομήρου/κτλ μας επιτρέπει να μην σεβαστουμε;
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#331882
Serf έγραψε:ποιο είναι το σημείο απο όπου η παιδεία του Ομήρου/κτλ μας επιτρέπει να μην σεβαστουμε;


Ευκολακι:
- Αν ο νεκρος ή αυτο που αντιπροωπευει δεν αρεσει σε edit mod , ειναι επιβεβλημενος ο μη σεβασμος. Σμποτσαμας τι λενε οι αλλοι. Αν πεις καλη κουβεντα την πάτησες.
- Αν ο νεκρος ή αυτο που αντιπροσωπευει δεν πολυνοιαζει τους edit mod , ειναι fair game. Αλλωστε και το κακο χιουμορ κανει τους ανθρωπους να γελουν.
- Αν ο νεκρος ή αυτο που αντιπροωπευει ακουμπα εστω και ελαχιστα τις "ευαισθησιες" και αλλα αισθαντικα των edit mod , άμα σου κοτάει κάνε πλάκα, ίσα που σε πηρε και σε σηκωσε. Εδω το πραγμα επεκτεινεται και στους ζωντανους, οχι μονο στους νεκρους.

Αμα ειχε τετοιες ερωτησεις στις Πανελληνιες εμπαινα ιατρικη απο τους πρωτους :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#331907 Δεν νομίζω να περνούσες ιατρική με τα παραπάνω, όπως βλέπεις κανένας από εμάς που ανέφερες δεν έχει πρόβλημα με το χιούμορ, προς οποιονδήποτε.
Δεν κατάλαβα γιατί σε ενόχλησε και η φράση μου κιόλας: είπα πως το χιούμορ, είναι πάντα καλοδεχούμενο, έστω κι αν δεν είναι πετυχημένο. Και δεν αναφερόμουν στο meme του Φιντέλ, μιλούσα συνολικά.