Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#412290
g8777 έγραψε:Γι αυτο οι Κατσιμιχαιοι ειναι αυτοι που ειναι. :s_howdy

Διαφωνώ με την κίνηση του Πάνου. Θα έπρεπε με κάτι τέτοιους βλάκες σαν τον Χατζηγιάννη να μην σπαταλάει ούτε λέξη. Μιλάμε για έναν ατάλαντο βλάκα, και θα καθίσει τώρα ο Πάνος να ασχοληθεί με την περίπτωσή του;
Ο Πάνος Κατσιμίχας, που μαζί με τον αδερφό του έχουν δώσει τραγούδια που ακόμη και σήμερα ακούγονται σαν να βγήκαν χθες;
:omg:
Δεν θέλω να σκέφτομαι πως ο άνθρωπος που συνέγραψε τα Ζεστά Ποτά, ασχολείται με κάποιον σαν τον Χατζηγιάννη και τον βόθρο που εκπροσωπεί.
:s_hang

ΥΓ: Για όσους δεν τους έχουν παρακολουθήσει, τα Ζεστά Ποτά ήταν ο πρώτος και καλύτερος δίσκος τους (πλησίασε αρκετά το Της Αγάπης Μαχαιριά, αλλά δεν τον ακούμπησε ούτε φυσικά τον ξεπέρασε). Δεν υπάρχει σ' αυτόν τον δίσκο ΕΝΑ έστω μέτριο τραγούδι. Είναι όλα διαμάντια.
Tracklist
1 Παίξε Βραχνή Μου Φυσαρμόνικα
2 Προσωπικές Οπτασίες
3 Φάνης
4 Τις Κυριακές Από Παιδί Τις Σιχαινόμουνα
5 Μια Βραδιά Στο Λούκι
6 Ρίτα - Ριτάκι
7 Για Ένα Κομμάτι Ψωμί
8 Υπόγειο
9 Κορίτσια Της Συγνώμης
10 Γέλα Πουλί Μου

Ώρες ώρες δίνω όλο το δίκιο στον Χάρη που απέχει από όλη την φάση καιρό τώρα. Είχα την ευκαιρία να τους δω όταν κάνανε τις τελευταίες συναυλίες τους λίγο πριν αποσυρθεί ο Χάρης. Ήταν εξαιρετικά σημαντική συναυλία για εμένα, γιατί με τα τραγούδια της μεγάλωσα, άκουσα τα Ζεστά Ποτά πρώτη φορά στο Δημοτικό.
:vava:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#412294 Διαφωνω. Την εποχη που βγηκε και τα ειπε ο Πανος ηταν το hiatus της Χατζηγιαννιτιδας. Θυμασαι, cosmote , public klp klp απο πισω. Στην ουσια το παιδακι ηταν μια μηχανη παραγωγης μετρητων και ειχε βυθιστει σε τετοια ματιοδοξια που επικαλυψε (ο ιδιος αλλα και το περιβαλλον του) ενα μεγαλο φασμα του Ελληνικου τραγουδιου (μην ξεχνας οτι στην αρχη της καριερας του ειχε και ο ιδιος την ταμπελα του "εντεχνου"). Ο Πανος απλα απεδωσε τα του καισαρως τω καισαρι και πολυ καλα εκανε ως ενας καλλιτεχνης συνεπης στον εαυτο του και στο εργο του .
Αλλα ας μην ειμαστε οφφτοπικ, θα στα πω το βραδυ απο κοντα, λιγο πριν μπεις στην εισοδο της πολυκατοικιας.

Α, εννοειται οτι τα Ζεστα Ποτα ειναι μεσα στην δεκαδα των δισκων ελληνικης μουσικης που πρεπει να εχεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#412299 Διαφωνώ. Δεν ξέρω αν ποτέ τον θεωρούσαν τον Χατζηγιάννη "έντεχνο" ή να το πω απλά καλλιτέχνη μιας κάποια αξίας, η ουσία είναι πως μιλάμε για έναν φελό και ένα απόλυτο τίποτε. Οπότε δεν βλέπω γιατί να λερώνει το όνομά του και σπαταλάει nanosecond από το χρόνο του ο Πάνος.
Ο Χάρης και ο Πάνος δεν έχουν να αποδείξουν τίποτε, τα μισά τραγούδια από τα Ζεστά Ποτά θα αρκούσαν να τους βάλουν ψηλά στο Πάνθεον των Ελλήνων τραγουδοποιών. Ο Χατζηγιάννης είναι ένας βλάκας που δεν έχει φτιάξει μισό ωραίο τραγούδι τόσα χρόνια που μολύνει τα αυτιά μας.
Αυτός και το κακό συναπάντημα της ελληνικής ελαφρο-λαϊκο-ποπ, ας ασχοληθούν με τα του οίκου τους και τις ίντριγκές τους, τι δουλειά έχει εκεί ο Πάνος;

ΥΓ: Δεν είναι ότι σε απειλώ, απλώς προειδοποιώ πως αν δεν αλλάξεις άποψη, θα σε ξεδοντιάσω. Απλά, όμορφα και αντρίκια. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By JBT
#412301 Κάπου έχω το δίσκο σε βινύλιο.

Μεγαλώσαμε ρε γμτ