Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#386520
funkyreverend έγραψε:Το ερώτημα είναι πού θα έχουμε τα λεφτά μας. Έχω βρει μια τράπεζα στο Πουέρτο Αγιόρα


τράπεζα ? Τράπεζα last year. BP είπαμε :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#386633
dimik έγραψε:Δυστυχώς στην δική μας περίπτωση δεν είναι καν call center, είναι κανονικοί υπάλληλοι μας που χειρίζονται τα Global Managed Services, το facepalm είναι καθημερινό.


Το λειτουργικό που χρησιμοποιούμε στο τεχνικό τμήμα είναι α) ινδικό και β) σε cloud. Καθημερινή πάλη πάνω σε σύστημα που σχεδίασαν τα ... καλύτερα (sic) μυαλά της υπο-ηπείρου... :help: Πραγματικά χρειάζεται προσπάθεια για να κάνεις ένα πρόγραμμα τόσο δύσκολο... :lol: :metalo:

Κάπου βαθειά μέσα μου πιστεύω πως όταν πατάω το κουμπάκι, κάπου σε μια υπόγα στο Μπαγκαλόρ ένας κακομοίρης Ινδός τρέχει και πληκτρολογεί τις εντολές μου από τον έναν σέρβερ στον άλλον... :lol: :lol:

Beat that! :twisted: :twisted:

Για κόστος ζωής, ο Ινδός που ήρθε στο στήσιμο, είπε στους συναδέλφους (ήταν πριν πάω στην εταιρεία) πως αυτός παίρνει κάπου 2Κ ντάλαρς / μήνα και στο Μπαγκαλόρ του είναι τσίμα τσίμα, με το να νοικιάζει σπίτι με 2 υπνοδωμάτια σε κανονική (όχι ακριβή, όχι φθηνή) γειτονιά και λίγες εξόδους και γενικά ψιλομαζεμένη ζωή... :help:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#386640 Πήγε συνάδελφος σε πελάτη στο Kochi, μου έλεγε τραγικά πράγματα, για κοστουματους να πλένουν τα πόδια τους στους νιπτήρες, για τουρκικές τουαλέτες σε κατά τα άλλα high class εταιρεία και γενικά για παντελή έλλειψη κανόνων υγιεινής από κατά τα άλλα σπουδαγμενους και άνω του μέσου όρου ζωής υπαλλήλους.

Τι αντισώματα έχουν οι άτιμοι?

< >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#386667 Η δικιά μας εταιρία εχει δραστηριοποιηθεί σε όλο τον κόσμο (εκτός από κάτι ζόρικες χώρες στην Αφρική τυπου Νιγηρία κλπ).

Τις ιστορίες τρόμου που άκουσα για Ινδία δεν τις άκουσα για κανένα άλλο project. Και ήταν και απομακρυσμένη επαρχία, οποτε φαντάζεστε :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#386670 καπου ειχα δει φωτογραφια σε ποταμι με βοθρολυματα,και επιπλεοντα ψοφια σκυλια τουμπανιασμένα,να πλενει Ινδος τα δοντια του σε αποσταση 2-3 μετρων,χρησιμοποιωντας το νερο της λιμνης για να ξεπλυνει τα δοντια του. :dizzy: :omg: :help:
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#386674
dimik έγραψε:για τουρκικές τουαλέτες

< >


Αντιθέτως, αν λειτουργούν τα καζανακια σωστά και πλένονται τακτικά εφόσον μιλαμε για κοινόχρηστες ειναι σαφως πιο υγιεινές σε δχεση με αυτές που εχουμε συνηθίσει.
Ιδιως για κοινοχρηστες.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#386690
blackpug106 έγραψε:
dimik έγραψε:για τουρκικές τουαλέτες

< >


Αντιθέτως, αν λειτουργούν τα καζανακια σωστά και πλένονται τακτικά εφόσον μιλαμε για κοινόχρηστες ειναι σαφως πιο υγιεινές σε δχεση με αυτές που εχουμε συνηθίσει.
Ιδιως για κοινοχρηστες.



Πλένονται? Ποιοί και τι? :lol: εδώ οι ίδιοι λέει δεν έπλεναν τα χέρια τους βγαίνοντας από την τουαλέτα, το πολύ πολύ να έριχναν λίγο νερό στο πρόσωπο και να ίσιωναν την χωρίστρα/μουστάκι στον καθρέφτη χρησιμοποιώντας μίνι χτένα που κουβαλούσαν πάντα μαζί :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#386693
dimik έγραψε:Πήγε συνάδελφος σε πελάτη στο Kochi, μου έλεγε τραγικά πράγματα, για κοστουματους να πλένουν τα πόδια τους στους νιπτήρες, για τουρκικές τουαλέτες σε κατά τα άλλα high class εταιρεία και γενικά για παντελή έλλειψη κανόνων υγιεινής από κατά τα άλλα σπουδαγμενους και άνω του μέσου όρου ζωής υπαλλήλους.


Το ειδα σε τουαλετες του OHE απο κοστουματο κυριο , να εχει βγαλει παπουτσια και να πλενει τα ποδαρια του στο νιπτηρα
some things can not be unseen :(
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#386725 Ούτε εγώ έχω πάει, αλλά μόνο για την Ινδία έχω ακούσει τόσες ιστορίες ανθ-υγιεινής, και μάλιστα από ανθρώπους που έχουν επισκεφτεί πολλές χώρες του κόσμου. Κορυφαίες περιγραφές άκουσα από ευρωπαία συνάδελφο που πήγε στο Varanasi-ιερή πόλη, νεκρόπολη: σάπια πτώματα στους δρόμους, κλπ. κλπ
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#386746 Mην αρχίσω να γράφω για Ινδίες και Ινδούς γιατί θα μας πάρει βράδυ, έχω πάει αρκετές φορές και έμεινα πολύ καιρό σε περιόδους βροχών που δεν μπορούσαμε να ανοίξουμε τα αμπάρια γιατί θα βρεχότανε το σιτάρι, και έχω κάνει και 4 χρόνια με Ινδούς κατώτερο πλήρωμα, + ότι παραλίγο να με έστελνε αδιάβαστο ένας |λογοκρισία| βρωμογιατρός στο Μπαγκλαντές που μου έκανε εμβόλιο με σύριγγα πεταμένη επάνω σε ένα τραπέζι, που το μηχανουργείο μου στα πιο βρώμικα του είναι πιο καθαρό, κοιτούσα αλλού και ξαφνικά μου έχωσε τη σύριγγα στο χέρι αλλά τον περιποιήθηκα δεόντος με την μπούφλα που έφαγε.

Σε λίγες ώρες είχαμε φύγει από το λιμάνι και άρχισα από το μπράτσο να κοκκινίζω και να καίγομαι, τα μεσάνυχτα το κοκκίνισμα και είχε φτάσει στο μισό αριστερό μου στήθος με τον πυρετό να έχει φτάσει τα επίπεδα του πυρόμετρου σε τουρμπίνα.

1975, η επικοινωνία στο πέλαγος μόνο με ασύρματο, ο γραμματικός που εκτελεί και χρέη γιατρού στα ποντοπόρα επικοινώνησε με νοσοκομείο στο λονδίνο και του είπαν πλάκωσε τον στις πενικιλλίνες, έφαγα τότε όσες πενικικλλίνες μπορεί να αντέξει ένας οργανισμός αλλά ΟΚ, τέλος καλό όλα καλά με κουσούρι το ελαφρό τοπικό πρήξιμο στον αριστερό πήχυ και τις κοκκινίλες που εμφανίζονταν ξαφνικά και έφευγαν, κράτησε αυτό κοντά μια εικοσαετία, οπότε δεν ξεχνιέται ο βρωμιάρης, ελπίζω τα δόντια που του έφυγαν να του έβαλαν μυαλό και να μην σκότωσε κανέναν άλλο.

Ούστ βρωμιάρηδες, έχω πολλές ιστορίες από εκεί που δεν έχουν σβύσει οι εικόνες τους αν και έχουν περάσει τόσα χρόνια.

Οι κοκκινίλες από το μπράτσο μου έκαναν πάνω από 20 χρόνια να εξαφανιστούν, εμφανίζονταν χωρίς λόγο και σε λίγες ημέρες έφευγαν.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#386950 Μετα απο μηνες εντατικη επικοινωνιας με ατομα απο ολο τον κοσμο: Ινδους βρισκεις παντου, παντα γλοιωδεις, το παιζουν ευγενικοι μπας και παρουν τιποτα, και κουτοπονηροι μεχρι θανατου. Ευτυχως ή δυστυχως δεν τους εχω μυρισει ακομα...
ισαμε 5 στους 100 να ηταν ντομπροι και να κουβεντιαζονται στα ισα.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#386955
dimik έγραψε:
blackpug106 έγραψε:
dimik έγραψε:για τουρκικές τουαλέτες

< >


Αντιθέτως, αν λειτουργούν τα καζανακια σωστά και πλένονται τακτικά εφόσον μιλαμε για κοινόχρηστες ειναι σαφως πιο υγιεινές σε δχεση με αυτές που εχουμε συνηθίσει.
Ιδιως για κοινοχρηστες.



Πλένονται? Ποιοί και τι? :lol: εδώ οι ίδιοι λέει δεν έπλεναν τα χέρια τους βγαίνοντας από την τουαλέτα, το πολύ πολύ να έριχναν λίγο νερό στο πρόσωπο και να ίσιωναν την χωρίστρα/μουστάκι στον καθρέφτη χρησιμοποιώντας μίνι χτένα που κουβαλούσαν πάντα μαζί :lol:


εις υγείαν


Άβαταρ μέλους
By mirage
#386960
trident1971 έγραψε:Μετα απο μηνες εντατικη επικοινωνιας με ατομα απο ολο τον κοσμο: Ινδους βρισκεις παντου, παντα γλοιωδεις, το παιζουν ευγενικοι μπας και παρουν τιποτα, και κουτοπονηροι μεχρι θανατου. Ευτυχως ή δυστυχως δεν τους εχω μυρισει ακομα...
ισαμε 5 στους 100 να ηταν ντομπροι και να κουβεντιαζονται στα ισα.


5? Ουτε καν, 1 με τον ζορι και ολοι με κουνημα κεφαλιου περα δωθε.
Θα συμφωνησω με τα 1000

< >
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#386963
mirage έγραψε:
trident1971 έγραψε:Μετα απο μηνες εντατικη επικοινωνιας με ατομα απο ολο τον κοσμο: Ινδους βρισκεις παντου, παντα γλοιωδεις, το παιζουν ευγενικοι μπας και παρουν τιποτα, και κουτοπονηροι μεχρι θανατου. Ευτυχως ή δυστυχως δεν τους εχω μυρισει ακομα...
ισαμε 5 στους 100 να ηταν ντομπροι και να κουβεντιαζονται στα ισα.


5? Ουτε καν, 1 με τον ζορι και ολοι με κουνημα κεφαλιου περα δωθε.
Θα συμφωνησω με τα 1000

< >


Διαολε, τελικα συμφωνουμε σε κατι :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#386967 φωτο από Ινδια.Ειναι σοκαριστικες οι φωτο προσοχή. :lipsealed: :help: :omg:
http://blog.asiantown.net/-/3682/Life_o ... movie?cp=2