Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#317241 Είμαι τρελός και παλαβός για κόμιξ, δεν είναι υπερβολή να πω ότι έμαθα ορθογραφία διαβάζοντάς τα μεγαλώνοντας, έχω κρατήσει πολύ πράγμα, αν και έχω χάσει και πολλά, ακόμα τα διαβάζω πού και πού και με πιάνει μια νοσταλγία, μια χαρμολύπη μαμημένη που δεν μπορώ ΠΟΤΕ να την αποφύγω. Εάν ξεφυλλίσω κάποιο παλιό μου περιοδικό θα έχει την δικιά του, προσωπική ιστορία...

΄Εχωμε και λέμε, το υλικό που μας έχει μείνει (ταλαιπωρημένο, με πολλά κενά, but I digress):

-Κόμιξ, Ντόναλντ, Μίκυ Μάους, Μεγάλο Μίκυ, Κλασσικά και ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΜΑΝΑΚΟ ΓΜΤΠΜ... (κλαψ, λυγμ, σνιφ). Αστερίξ, Λούκυ Λούκ, αρκετά της μάρβελ, κυρίως Spider-man, Iron-man και Χ-men, κάποια κομμάτια από Kόναν και κάποια άκυρα-σκόρπια.

ΑΛΛΑ

Η απόλυτη αγάπη (ίσως με μόνη ισάξιά της τις παπιοιστορίες του Ντον του Ρόσα):

Εικόνα

΄Ο,τι σχέδιο έχω κάνει στην ζωή μου είναι στην γραμμή του Ερζέ... ligne claire και τα μυαλά στα παόκια γιατί τα δικά τους πονάνε...

Γιατί ανοίγετε τέτοια θέματα γαμώτο. :(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#317254 Εκτός απο τα κλασσικά που έχουν αναφερθεί διάβαζα
Εικόνα
(πολλές φορές ήταν λάθος η σειρά στις σελίδες)
και
Εικόνα
οπως και
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#317262 Ούτε ένας; :x

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JBT
#317266 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#317276
Giuseppe Busso έγραψε:Λούκι Λουκ.


+ Αστερίξ + Αρκάς + Ντίσνευ (ακόμα διαβάζω αυτά που παίρνω για τα παιδιά) + Joe Bar Team + Screw Drivers... Όλα έρωτας και φυσικά ότι έχω ακόμα το διαβάζω... Και φυσικά ο υπέροχος, μοναδικός Μικρός Νικόλας! :inlove:

BTW είδα σήμερα ότι έχει βγει καινούριο Αστερίξ, χωρίς όμως U/G... θέλω να του ρίξω μια ματιά :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#317291 Συν τσοντροτράπουλα που βρήκα μια μέρα πιτσιρικάς (κάτω των 10 ετών) δίπλα από τα προφυλακτικά STOP, καθώς ψαχούλευα το συρτάρι του πατέρα μου.
Άβαταρ μέλους
By otso
#317292 Ας λεμε και λιγα για την γνωριμια μας με καθε περιοδικο .
Μια και γιορταζει αυριο ας πουμε για τον Τζιμ Ανταμς η Δημητρης Αδαμοπουλος .
Καποτε τα πολυ παλια χρονια το υπουργειο παιδειας ειχε παιδικες κατασκηνωσεις (που τωρα ρημαζουν και μου προξενησαν ανείπωτη θλίψη οταν την επισκεφτηκα για να την δειξωστα παιδια και να τους διηγηθω κομματια απο το παρελθον μου)
Ειχα την τυχη να εχω να εχω στο διπλανο μου κρεβατι απο αριστερα τον Γιωργο , τον μεγαλυτερο επαναστατη και αδαμαστο φιλο της ελευθεριας που δραπέτευσε 3 φορες (ακομα τον θυμαμαι να πηδαει την σιτα και να τρεχει σαν τρελος προς την ελευθερια με γυμνα ποδια στα χαλικια) και απο τα δεξια την αλλη φιρμα της κατασκηνωσης τον Τζιμ Ανταμς κατα κοσμον Δημήτρης καλη του ωρα θα γιορταζει αυριο , που ειχε ενα μεγαλο σακ βουαγιαζ γεματο μικρους σεριφιδες και μικρους καουμπουδες.
Επαθα την πλακα μου και βυθιστηκα με τα μουτρα στο διαβασμα ενα νεο παραθυρο στον κοσμο ανοιξε . βεβαια ηταν και οι εποχες .Οι σινεμαδες επαιζαν καουμποικα και οι συμμοριες χωριζομασταν σε καουμποιδες ινδιανοι με επικους πολεμους .
Φευγοντας απο την κατασκηνωση μου χαρισε ο Τζιμ παρα πολλα τευχη οποτε γυριζοντας ημουν ο πιο πλουσιος του χωριου.
εχουμε και λεμε
Τζιμ Ανταμς η Δημητρης Αδαμοπουλος , αλογο Κεραυνός
Ντιανα ελληνικο ονομα; γκομενα του Τζιμ αλογο Αστραπή
Πεπίτο Γκονζάλες Μεξικανος φιλος γαιδαρος Πελεγκρίνο
Τσιπιριπο Ινδιανος φιλος Φυλη; πονυ;

HF προσεχε με τα κομιξ χωριζουν ζευγαρια , και εισαι επιρρεπής στο να σε παρατανε .
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#317293 Σαν φανατικός κομιξάς εδώ και 4 δεκαετίες, μου γυρίζει τα άντερα η αυτόματη σύνδεση της τέχνης αυτής με παιδικότητα, νοσταλγία και άλλα τέτοια γλυκανάλατα και άκυρα
Άβαταρ μέλους
By otso
#317297
Corto Maltese έγραψε:Σαν φανατικός κομιξάς εδώ και 4 δεκαετίες, μου γυρίζει τα άντερα η αυτόματη σύνδεση της τέχνης αυτής με παιδικότητα, νοσταλγία και άλλα τέτοια γλυκανάλατα και άκυρα

στα αρχιδια μας
μην διαβαζεις και μην γραφεις
και φταξε αλλο τοπικ για δυσκοίλιους κουλτουριαδες συριζαιους.