Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#502627
mousatos έγραψε:Πόσο δύσκολο είναι για τους απέναντι , να πλήρωσαν τους 3 για να το κάνουν αυτό;
Ευκολάκι.

ξεχνας πως ακριβως μια τετοια ενεργεια ηταν η αιτια να κλιμακωθει ακομη πιο πολυ το θεμα των ημιων ε.....
Άβαταρ μέλους
By Serf
#502630 Τελικά το θεωρούμε ελληνικό έδαφος χωρίς να μπαίνουμε σε συζητήσεις για αυτό; Αν ναι, τότε δε βλέπω το λόγο που θεωρούμε γραφικούς αυτούς που εκαναν την ενέργεια αυτή!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#502769 Σήμερα άκουσα στο ραδιόφωνο ότι εκεί που έβαλαν τις σημαίες τα παιδιά ήταν ξεκάθαρα ελληνικό έδαφος και αρκετά μακρυά από τις τουρκικές ακτές και είχαν ήδη σημαίες που είχαν θέματα (είχαν πέσει κλπ).
Οι Τούρκοι προσπαθούν ξεκάθαρα να κάνουν όλα τα σύνορα γκρίζες ζώνες, δημιουργόνταε τετελεσμένα. Ήδη στα ίμια αυτό δεν έγινε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#502773
Άβαταρ μέλους
By elteo
#502783 Και μετά λέτε για ελληνική δημοσιογραφια. :s_rofl

Μλκ μου πιο άκομψη και άθλια διακοπή δεν έχω ξαναδεί. Αν ήμουν τηλεθεατης το λιγότερο που θα έκανα ήταν να μην ξαναδώ αυτό το κανάλι "ενημέρωσης". Αλλά τι λέμε τώρα....

Παντως τον τελευταίο καιρό οι Βρετανοί θα ξεπεράσουν κι εμάς σε γελοιότητα. Brexit, αναίρεση σχεδίου εξόδου που οι ίδιοι πρότειναν στην ΕΕ :svivhaha:, βομβαρδισμοί Συρίας με τρικ, Μέϊ, Μπ. Τζόνσον κτλ κτλ :s_shout
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#502833
Serf έγραψε:Τελικά το θεωρούμε ελληνικό έδαφος χωρίς να μπαίνουμε σε συζητήσεις για αυτό; Αν ναι, τότε δε βλέπω το λόγο που θεωρούμε γραφικούς αυτούς που εκαναν την ενέργεια αυτή!

< Note >


http://www.kathimerini.gr/959354/articl ... s-foyrnoys

Αυτονόητη απάντηση στο ερώτημα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#502837 Το ότι προφορικά οι του λιμενικού ανέφεραν απαγόρευση δε μου λέει και πολλά. Θα ήθελα να δω γραπτά την απόφαση του αρμόδιου με αριθμό πρωτοκόλλου/κτλ που αναφέρει ρητά και για συγκεκριμένο διάστημα* την απαγόρευση προσέγγισης των x/y βραχονησίδων.

*: απαγόρευση χωρίς ημερ/νία λήξης δεν μπορεί να επιβληθεί από αστυνομία/λιμενικό απ' όσο γνωρίζω
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#502911 http://www.efsyn.gr/arthro/israil-kated ... ia-ti-gaza

Το Ισραήλ κατεδάφισε το σχολείο που χτίστηκε από την πρωτοβουλία «Ένα σχολείο για τη Γάζα»
gaza-sxoleio.jpg
Φωτογραφία αρχείου EUROKINISSI
17.04.2018, 14:24 | Ετικέτες: Ισραήλ, Γάζα, σχολεία, πανεπιστήμιο
Συντάκτης: Χρήστος Κάτσικας
Τη νύχτα της Δευτέρας 9 Απρίλη 2018, οι Ισραηλινές δυνάμεις κατοχής κατεδάφισαν το Δημοτικό Σχολείο «Al-Tahadi» στο Παλαιστινιακό χωριό Zanuta, νότια της Χεβρώνας, στα πλαίσια της συστηματικής πολιτικής του Ισραήλ κατά της παλαιστινιακής εκπαίδευσης.

Το Δημοτικό Σχολείο «Al-Tahadi» χτίστηκε με τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν από τα σωματεία, τις συλλογικότητες και τους χιλιάδες πολίτες από όλη την Ελλάδα μέσα από την πρωτοβουλία «ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΖΑ». Η ανέγερσή του ολοκληρώθηκε το Μάρτη του 2018 και τα εγκαίνιά του πραγματοποιήθηκαν λίγες μέρες αργότερα.

Πρόκειται για μια ενέργεια που συνδέεται με ένα νήμα με τις δολοφονίες και τους τραυματισμούς εκατοντάδων Παλαιστινίων αυτές τις μέρες από τον ισραηλινό στρατό στα σύνορα του Ισραήλ με τη Γάζα.



Πόσο σκατίλα μαζεμένη παγκοσμίως :vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#502912
Serf έγραψε:Το ότι προφορικά οι του λιμενικού ανέφεραν απαγόρευση δε μου λέει και πολλά. Θα ήθελα να δω γραπτά την απόφαση του αρμόδιου με αριθμό πρωτοκόλλου/κτλ που αναφέρει ρητά και για συγκεκριμένο διάστημα* την απαγόρευση προσέγγισης των x/y βραχονησίδων.

*: απαγόρευση χωρίς ημερ/νία λήξης δεν μπορεί να επιβληθεί από αστυνομία/λιμενικό απ' όσο γνωρίζω



Δεν γνωρίζω να σου πω αριθμό πρωτοκόλλου. Το μόνο που γνωρίζω είναι πως η κοινή λογική ορίζει ότι όταν η κατάσταση είναι τεταμένη σκέφτεσαι πριν ενεργήσεις και δεν κάνεις ότι κατεβάσει η κούτρα σου για 5' δημοσιότητας :)
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#502919
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#502924
Serf έγραψε:Θα ήθελα να δω γραπτά την απόφαση του αρμόδιου με αριθμό πρωτοκόλλου/κτλ που αναφέρει ρητά και για συγκεκριμένο διάστημα* την απαγόρευση προσέγγισης των x/y βραχονησίδων.

*: απαγόρευση χωρίς ημερ/νία λήξης δεν μπορεί να επιβληθεί από αστυνομία/λιμενικό απ' όσο γνωρίζω

Αποφάσεις τέτοιες απο στρατιωτικές-αστυνομικές κλπ αρχές, μπορώ να σου περιγράψω αμέσως, με ακρίβεια, σαν να τις έχεις μπροστά σου και να τις διαβάζεις:
<< Απαγορεύεται απο λήψεως (ή τούδε και στο εξής) και μέχρι την έκδοση νεωτέρας διαταγής (ή "εντολής") η οποία θα προβαίνει σε άρση ή τροποποίηση της παρούσης, η κίνηση-.... λειτουργία- .... χρήση (και ότι άλλο θές συμπλήρωσε) .... >>
Πιό αναλυτικό και με περισσότερη ακρίβεια "τυποποιημένο" περιεχόμενο, ... δεν θα βρείς! :s_wink
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#502936 Δεν ξέρω αν έχει μπει ξανά, αλλά ένα ενδιαφέρον το έχει:



Ευχαριστώ.