Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#545334 Όποτε βάζω κείμενο με την πηγή που δεν είναι από Αυγή / Εφσύν εισπράττω ειρωνίες, είναι του μπήξε, είναι του δείξε, αυτός είναι δεξιός, ο άλλος είναι βλάκας, αυτός λέει ψέματα και είναι άσχετος, είναι του Μάκη, είναι του Μαρινάκη, του Μανταρινάκι κλπ, ΟΚ λοιπόν, ας μαζευτώ στη γωνιά μου να αφήσω να λάμψετε εσείς με τις - αλάνθαστες και τεκμηριωμένες αλήθειες - σας, άλλωστε τι θέλει η αλεπού στο παζάρι να συγχρωτίζεται με εμμονές και ιδεοληψίες ?

Νόμιζα ότι οι απόφοιτοι του πολυτεχνείου θα είχαν ανοιχτά μυαλά να δούν σφαιρικά τα θέματα και τις άλλες πλευρές τι λένε αλλά δε βαριέσαι...θα έπρεπε να ισχύει, ο μη κομματικός πρώτος τον λίθο βαλέτω αλλά μπά ! Η κομματικοποίηση είναι στο DNA των περισσότερων Ελλήνων εξ ού και ο βόθρος που είμαστε μέσα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#545342 europost.gr , 95 hits:
search.php?keywords=%22europost.gr%22&fid%5B0%5D=9
efsyn.gr, 305 hits:
search.php?keywords=efsyn.gr&fid%5B0%5D=9
avgi.gr, 105 hits:
search.php?keywords=avgi.gr&fid%5B0%5D=9
capital.gr, 1306 hits
search.php?keywords=capital.gr&fid%5B0%5D=9
protothema.gr, 955 hits:
search.php?keywords=protothema.gr&fid%5B0%5D=9
το αγαπημένο μου euro2day.gr, 198 hits
search.php?keywords=euro2day.gr&fid%5B0%5D=9

Το europost.gr παρόλο που δεν μετράει ούτε χρόνο, έχει βάλει υποψηφιότητα να ξεπεράσει άλλες πηγές που υπάρχουν από την δημιουργία του φόρουμ.

Επομένως, γι' ακόμη μία φορά το σχόλιο είναι άδικο και εν πολλοίς άκυρο. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By mirage
#545347
21 quadra έγραψε:Όποτε βάζω κείμενο με την πηγή που δεν είναι από Αυγή / Εφσύν εισπράττω ειρωνίες, είναι του μπήξε, είναι του δείξε, αυτός είναι δεξιός, ο άλλος είναι βλάκας, αυτός λέει ψέματα και είναι άσχετος, είναι του Μάκη, είναι του Μαρινάκη, του Μανταρινάκι κλπ, ΟΚ λοιπόν, ας μαζευτώ στη γωνιά μου να αφήσω να λάμψετε εσείς με τις - αλάνθαστες και τεκμηριωμένες αλήθειες - σας, άλλωστε τι θέλει η αλεπού στο παζάρι να συγχρωτίζεται με εμμονές και ιδεοληψίες ?

Νόμιζα ότι οι απόφοιτοι του πολυτεχνείου θα είχαν ανοιχτά μυαλά να δούν σφαιρικά τα θέματα και τις άλλες πλευρές τι λένε αλλά δε βαριέσαι...θα έπρεπε να ισχύει, ο μη κομματικός πρώτος τον λίθο βαλέτω αλλά μπά ! Η κομματικοποίηση είναι στο DNA των περισσότερων Ελλήνων εξ ού και ο βόθρος που είμαστε μέσα.


Ολος αυτό επειδή σου ζητησε να βάλεις ενα link. Έπος!
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#545404 Επικαλείστε σωστά τον κανονισμό μόνο που αυτός δεν λέει ότι πρέπι να ειρωνευόσαστε αυτόν που ανεβάζει κάτι που νομίζει ενδιαφέρον και δεν είναι από πηγή της αρεσκείας σας, αν κάνω λάθος διορθώστε με, επίσης δεν νομίζω ότι πρέπει να παίζει ρόλο η συχνότητα ανάρτησης από μια πηγή, τέλος πάντων νιώθω και είμαι στοχοποιημένος για πράγματα που διαφωνούμε επί της αρχής, αυτ'ο το θεωρώ υγιές, αυτό που είναι μικρότητα και κατάπτυστο είναι η φτηνή ειρωνία χωρίς λόγο και αιτία και δεν την περίμενα από μορφωμένους ανθρώπους ειδικά όταν δεν γίνεται καμμία παρατήρηση σες όσους με ειρωνεύονται αλλά αντίθετα υπάρχει συμπαράσταση, αυτό είναι και θλιβερό και δεν τιμά κανέναν.

Επικό και αυτό ρε mirage ? Δηλαδή θα προτιμούσες ένα αϊ σιχτίρ από μια εξήγηση ? Κρίμα και πάλι κρίμα. Στο τ'έλος θα μείνεται μόνοι και μετανιωμένοι οι οπαδοί της λίμνης.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#545410 Ποια είναι η λίμνη; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#545413
21 quadra έγραψε:Επικαλείστε σωστά τον κανονισμό μόνο που αυτός δεν λέει ότι πρέπι να ειρωνευόσαστε αυτόν που ανεβάζει κάτι που νομίζει ενδιαφέρον και δεν είναι από πηγή της αρεσκείας σας, αν κάνω λάθος διορθώστε με, επίσης δεν νομίζω ότι πρέπει να παίζει ρόλο η συχνότητα ανάρτησης από μια πηγή, τέλος πάντων νιώθω και είμαι στοχοποιημένος για πράγματα που διαφωνούμε επί της αρχής, αυτ'ο το θεωρώ υγιές, αυτό που είναι μικρότητα και κατάπτυστο είναι η φτηνή ειρωνία χωρίς λόγο και αιτία και δεν την περίμενα από μορφωμένους ανθρώπους ειδικά όταν δεν γίνεται καμμία παρατήρηση σες όσους με ειρωνεύονται αλλά αντίθετα υπάρχει συμπαράσταση, αυτό είναι και θλιβερό και δεν τιμά κανέναν.

Επικό και αυτό ρε mirage ? Δηλαδή θα προτιμούσες ένα αϊ σιχτίρ από μια εξήγηση ? Κρίμα και πάλι κρίμα. Στο τ'έλος θα μείνεται μόνοι και μετανιωμένοι οι οπαδοί της λίμνης.

Δεν σε ειρωνεύτηκα ποτέ και δεν απάντησα ποτέ στο ίδιο ύφος όταν με κατηγόρησες (και συνεχίζεις...) σαν κομματικά εγκάθετο. Σου υπενθύμισα τον κανονισμό, αλλά και την σωστή συμπεριφορά. Ζήτησα δηλαδή το αυτονόητο, να βάζεις την πηγή.
Και όχι, ποτέ δεν σου απαγορεύτηκε να δημοσιεύεις από όποια πηγή θέλεις, αλλά προφανώς όλοι υπόκεινται και σε κριτική, και αυτό συμπεριλαμβάνει και τις πηγές μας.
Προσωπικά, σου εξήγησα ξανά και ξανά με κάθε ευγένεια πως οι πηγές σου είναι λάθος. Εσύ αυτό το θεωρείς επίθεση. Εγώ πάλι το θεωρώ βοήθεια. Αν θέλεις την δέχεσαι, αν όχι, κανένα πρόβλημα.
Με απλά λόγια: μπορείς να συνεχίσεις να ποστάρεις από το europost.gr , αρκεί να αναφέρεις την πηγή.
Φυσικά, κάποιοι θα σου πουν πως η πηγή σου είναι μάπα. Έχουν κάθε δικαίωμα. Και εσύ αντίστοιχα έχεις δικαίωμα να μην τους ακούσεις και να συνεχίσεις.
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By mirage
#545445
markvag έγραψε:Ποια είναι η λίμνη; :hmmm:
Καλή ερώτηση εγω δεν ξέρω.
Κυριε Quadra οταν πάψετε να θεωρείτε τον εαυτό σας θύμα και κυνηγημένο τότε μπορεί και να διαβάσετε τι σας λένε. Μέχρι τότε θα συνεχισετε να ποστάρετε επικά σεντόνια που δεν εχουν καμια σχέση με αυτο που γράφτηκε. Κάνεις δε σας κατηγόρησε για λογοκλοπή, αν και θα μπορούσε κάποιος αν ηταν κακοβουλος, απλα σας ζητησαν να βαλετε μια πηγή και μετα δεν ειναι ανάγκη να μπει ολο αυτο το κατεβατό... Ολα αυτά βεβαια προϋποθέτουν πως ειστε ανοιχτός στον διάλογο και ξερετε να κάνετε διαλογο. Τεσπα οπως λέγανε και οι φιλόλογοι "εκτός θέματος".
Άβαταρ μέλους
By italakias
#545656 Συνεχισε κουατρα να ποσταρεις λινκς απο μπουρδελοσαιτ που απευθυνονται σε ανθρωπους με χαμηλη νοημοσυνη.
Το διαδικτυο ειναι τοσο πλουσιο σε πληροφοριες σωστες ή λαθος ,ωστε να κανει τον εξυπνο εξυπνοτερο και τον ανοητο περισσοτερο ανοητο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#545806 Ένα πολύ δυνατό ντοκυμαντέρ του BBC για το Assadέικο στη Συρία, και το πώς ένας άχρωμος γιατρός στο Λονδίνο μετεξελίχθηκε στο χασάπη που έχει σφάξει μέχρι στιγμής μισό εκατομύριο κόσμο (το κοντέρ ακόμα γράφει). Αυτή τη βδομάδα προβλήθηκε το 3ο και τελευταίο επισόδειο.





Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#546111 Ευτυχώς, η Βραζιλία μπήκε στο σωστό μονοπάτι μακριά από αριστερές ιδεοληψίες: :metalo:
Μια νέα μέρα ξημερώνει, και με τον νέο πρόεδρο, τα πράγματα προβλέπονται εξαιρετικά! :metalo:
Απολαύστε υπεύθυνα:

Ορισμένες από τις πιο αμφιλεγόμενες δηλώσεις του είναι οι παρακάτω:

⇒ «Είμαι υπέρ των βασανιστηρίων. Και ο λαός επίσης» δήλωσε το 1999 σε τηλεοπτική συνέντευξη.

⇒ «Περίπου 30.000 διεφθαρμένοι άνθρωποι θα έπρεπε να έχουν πυροβοληθεί, ξεκινώντας από τον πρόεδρο Φερνάντο Ενρίκε Καρντόσο», είπε σε συνέντευξή του το 1999.

⇒ «Αν αυτοί (οι αριστεροί ψηφοφόροι) θέλουν να μείνουν εδώ, θα πρέπει να υποταχθούν στον νόμο μας. Ή θα φύγουν ή θα πάνε φυλακή. Αυτοί οι περιθωριακοί κομμουνιστές θα είναι παράνομοι στην πατρίδα μας», είπε τον Οκτώβριο του 2018.

⇒ «Είναι ντροπή να είσαι εργοδότης σε αυτήν τη χώρα, με τόσο πολλά δικαιώματα για τους εργαζόμενους» είπε το 2014 σε συνέντευξή του σε εφημερίδα.

⇒ «Δεν θα απασχολούσα (άνδρες και γυναίκες) με τον ίδιο μισθό. Ωστόσο υπάρχουν πολλές ικανές γυναίκες» είπε το 2016.

⇒ «Δεν θα σε βίαζα ποτέ γιατί δεν το αξίζεις» δήλωσε το 2003 απευθυνόμενος στην βουλευτή Μαρία ντο Ροσάριο στο κοινοβούλιο.

⇒ «Δεν θα μπορούσα να αγαπήσω έναν ομοφυλόφιλο γιο. Δεν θα υποκριθώ γι' αυτό. Θα προτιμούσα ο γιος μου να πεθάνει σε κάποιο ατύχημα παρά να εμφανιστεί εδώ με έναν μουστακαλή» είπε το 2011 σε περιοδικό.

⇒ «Δεν θα παλέψω ούτε θα κάνω διακρίσεις, αλλά αν δω δύο άνδρες να φιλιούνται στον δρόμο θα τους δείρω», δήλωσε το 2002 σε συνέντευξή του.

⇒ «Δεν κάνουν τίποτα. Πιστεύω ότι δεν είναι καλοί ούτε για αναπαραγωγή», είπε το 2017 έπειτα από επίσκεψή του σε χωριό αφροβραζιλιάνων.

⇒ «Δεν κινδυνεύω, γιατί τα παιδιά μου έχουν πολύ καλή μόρφωση», είχε επίσης πει το 2011 σε τηλεοπτική συνέντευξη απαντώντας σε ερώτηση για το πως θα αντιδρούσε αν ένας γιος του ερωτευόταν μια μαύρη.

⇒ «Ο Θεός πάνω από όλα. Δεν τα πιστεύω αυτά για ένα κοσμικό κράτος. Το κράτος είναι χριστιανικό και η μειονότητα που είναι αντίθετη σε αυτό μπορεί να φύγει», δήλωσε επίσης το 2017 σε σύνοδο.

http://www.efsyn.gr/arthro/epikindyni-a ... i-vrazilia
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#546202 Τα νούμερα δείχνουν πάντως πως επί Λούλα η Βραζιλία πήγαινε καλύτερα, ενώ η Αργεντινή επί Macri, χειρότερα.
Δεν ξέρω αν είναι συγκρίσιμες οι δύο χώρες. Νομίζω πως η δεύτερη την έχει πιο άσχημα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#546206 ο λουλα πηγε φυλακη επειδη ηταν μεγαλος κλεφτης ομως...

αλλα τι να λεμε εδω μια μερσεντες θωρακισμενη πρωτο χερι κοστιζει τωρα στην βραζιλια λιγοτερο απο ενα smart..εχουν αλλα και αλλα προβληματα εκει κατω