Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By IKE
#11223 WAT? Δηλαδή δεν έχουν επέμβει οι Ρώσοι στην Ουκρανία? Αν όχι (!) ποιοί είναι ?
Άβαταρ μέλους
By iant
#11224
IKE έγραψε:Χαίρομαι που συμφωνείς αλλά παράλληλα όσα επιλεκτικά αναρτάς εδώ δείχνουν σχεδόν αποκλειστική μονομέρια υπέρ της Ρωσικής τωρινής κυβέρνησης.


Γιατί τα ΜΜΕ εδώ λένε μόνο (σχεδόν) την μια μεριά :s_cool .
Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάρριψη του MH17.
Άβαταρ μέλους
By iant
#11230
IKE έγραψε:WAT? Δηλαδή δεν έχουν επέμβει οι Ρώσοι στην Ουκρανία? Αν όχι (!) ποιοί είναι ?


Τι εννοούμε;
1. Επέμβαση στρατού της Ρωσίας;
2. Ρώσοι - ρωσόφωνοι της Ουκρανίας ή κράτος της Ρωσίας;
3. Ποιοί ποιοί είναι; Εκεί στο λεγόμενο μέτωπο εκτός από το επίσημο στρατό της Ουκρανίας ποιοι άλλοι υπάρχουν;
Άβαταρ μέλους
By IKE
#11232
iant έγραψε:
IKE έγραψε:WAT? Δηλαδή δεν έχουν επέμβει οι Ρώσοι στην Ουκρανία? Αν όχι (!) ποιοί είναι ?


Τι εννοούμε;
1. Επέμβαση στρατού της Ρωσίας;
2. Ρώσοι - ρωσόφωνοι της Ουκρανίας ή κράτος της Ρωσίας;
3. Ποιοί ποιοί είναι; Εκεί στο λεγόμενο μέτωπο εκτός από το επίσημο στρατό της Ουκρανίας ποιοι άλλοι υπάρχουν;


1. Ναι
2. Ρώσοι (που μιλάνε ρώσικα και έχουν ρωρική καταγωγή) ή μισθοφόροι που πληρώνονται από Ρώσους.
3. Εγώ σε ρωτάω.

iant έγραψε:Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάρριψη του MH17.


Ναι τι?

Αν δεν είχαν επέμβει οι Ρώσοι κανένα MH17 δε θα είχε πέσει.

Εσύ τι λες, ότι δεν έχουν επέμβει ρώσοι στην Ουκρανία? Ναι ή όχι?
Άβαταρ μέλους
By nass
#11233
iant έγραψε:
IKE έγραψε:Χαίρομαι που συμφωνείς αλλά παράλληλα όσα επιλεκτικά αναρτάς εδώ δείχνουν σχεδόν αποκλειστική μονομέρια υπέρ της Ρωσικής τωρινής κυβέρνησης.


Γιατί τα ΜΜΕ εδώ λένε μόνο (σχεδόν) την μια μεριά :s_cool .
Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάρριψη του MH17.


Ναι σωστά, έπρεπε να λένε ότι το κατέρριψε με βολές πυροβόλου πολεμικό αεροσκάφος της Ουκρανίας :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By iant
#11234
nass έγραψε:
iant έγραψε:
IKE έγραψε:Χαίρομαι που συμφωνείς αλλά παράλληλα όσα επιλεκτικά αναρτάς εδώ δείχνουν σχεδόν αποκλειστική μονομέρια υπέρ της Ρωσικής τωρινής κυβέρνησης.


Γιατί τα ΜΜΕ εδώ λένε μόνο (σχεδόν) την μια μεριά :s_cool .
Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάρριψη του MH17.


Ναι σωστά, έπρεπε να λένε ότι το κατέρριψε με βολές πυροβόλου πολεμικό αεροσκάφος της Ουκρανίας :rtfm:


Όχι! Αλλα όλα τα μέσα έλεγαν πως το κατέρριψαν οι ρωσοι, στην καλύτερη οι αντάρτες!
Μετά ξαφνικά σώπασαν ... Μετά από μηνά περίπου έχουμε αναλυτικότατη ανακοίνωση από τους Ολλανδούς
Άβαταρ μέλους
By IKE
#11236 Εσυ ποιος λες ότι το έριξε?

Τα υπόλοιπα ουκρανικά αεροσκάφη ποιος τα έριξε?

Η ανακοίνωση δεν διαψεύδει τίποτα από όσα λες, ίσα ίσα τα επιβεβαιώνει.
Άβαταρ μέλους
By iant
#11238
IKE έγραψε:
iant έγραψε:
IKE έγραψε:WAT? Δηλαδή δεν έχουν επέμβει οι Ρώσοι στην Ουκρανία? Αν όχι (!) ποιοί είναι ?


Τι εννοούμε;
1. Επέμβαση στρατού της Ρωσίας;
2. Ρώσοι - ρωσόφωνοι της Ουκρανίας ή κράτος της Ρωσίας;
3. Ποιοί ποιοί είναι; Εκεί στο λεγόμενο μέτωπο εκτός από το επίσημο στρατό της Ουκρανίας ποιοι άλλοι υπάρχουν;


1. Ναι
2. Ρώσοι (που μιλάνε ρώσικα και έχουν ρωρική καταγωγή) ή μισθοφόροι που πληρώνονται από Ρώσους.
3. Εγώ σε ρωτάω.

iant έγραψε:Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάρριψη του MH17.


Ναι τι?

Αν δεν είχαν επέμβει οι Ρώσοι κανένα MH17 δε θα είχε πέσει.

Εσύ τι λες, ότι δεν έχουν επέμβει ρώσοι στην Ουκρανία? Ναι ή όχι?


1. Αν "ναι" γιατί δεν κήρυξε πόλεμο η Ουκρανία και μια αποδείξει από CIA δεν έχουμε;
2. Κάπως έτσι, αλλά υπάρχουν μισθοφόροι και εθελοντές και στις δυο μεριές και μη Ουκρανοί πολίτες.
3. Πολλοί και διάφοροι από όλο το κόσμο! Δεν μου έδωσαν την λίστα..

> Αν δεν είχαν επέμβει οι Ρώσοι κανένα MH17 δε θα είχε πέσει.
Ουδέν σχόλιο!

> Εσύ τι λες, ότι δεν έχουν επέμβει ρώσοι στην Ουκρανία? Ναι ή όχι?
Αν εννοείς τακτικό στρατό, πιστεύω πως ΟΧΙ!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#11239
IKE έγραψε:Εσυ ποιος λες ότι το έριξε?

Τα υπόλοιπα ουκρανικά αεροσκάφη ποιος τα έριξε?

Αυτές τις 2 ερωτήσεις γιατί τις κάνεις μαζί. Μπορείς να μου δώσεις μία ένδειξη βάσει της οποίας τις συνδέεις;
Άβαταρ μέλους
By iant
#11240
IKE έγραψε:Εσυ ποιος λες ότι το έριξε?
Ουκρανοί, γνώμη μου

Τα υπόλοιπα ουκρανικά αεροσκάφη ποιος τα έριξε?
Αντάρτες. Ούτε ένα από αυτά δεν πετούσε τόσο ψιλά όσο το MH17.

Η ανακοίνωση δεν διαψεύδει τίποτα από όσα λες, ίσα ίσα τα επιβεβαιώνει.

H ανακοίνωση δεν μας είπε τίποτα ουσιαστικά!
Άβαταρ μέλους
By nass
#11241
iant έγραψε:
nass έγραψε:
iant έγραψε:
IKE έγραψε:Χαίρομαι που συμφωνείς αλλά παράλληλα όσα επιλεκτικά αναρτάς εδώ δείχνουν σχεδόν αποκλειστική μονομέρια υπέρ της Ρωσικής τωρινής κυβέρνησης.


Γιατί τα ΜΜΕ εδώ λένε μόνο (σχεδόν) την μια μεριά :s_cool .
Χαρακτηριστικό παράδειγμα η κατάρριψη του MH17.


Ναι σωστά, έπρεπε να λένε ότι το κατέρριψε με βολές πυροβόλου πολεμικό αεροσκάφος της Ουκρανίας :rtfm:


Όχι! Αλλα όλα τα μέσα έλεγαν πως το κατέρριψαν οι ρωσοι, στην καλύτερη οι αντάρτες!
Μετά ξαφνικά σώπασαν ... Μετά από μηνά περίπου έχουμε αναλυτικότατη ανακοίνωση από τους Ολλανδούς


Τι αναλυτικότατη ρε iant, που την κοροϊδεύεις (στο άλλο φόρουμ νομίζω) επειδή δεν μας λέει ποιός το έριξε και αναφέρει μόνο "αντικείμενα υψηλής ενέργειας" λες και αυτά τα αντικείμενα έχουν και δελτίο ταυτότητας πάνω τους.

Αν δεν μπορείς να αποδείξεις άμεσα κάτι ("ο δορυφόρος της CIA είδε τον τύπο που πάτησε το κουμπί και φορούσε ρωσικά διακριτικά") υπάρχουν ξέρεις και οι ισχυρές ενδείξεις (ποιός ωφελείται, τι είχε προηγηθεί (οι καταρρίψεις των άλλων αεροπλάνων, για τις οποίες περηφανεύονταν, τι έγινε μετά (καμία άλλη κατάρριψη)) κτλ. κτλ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#11242 Για πες μας ρε ναςς ποιος ωφελήθηκε δηλαδης;
Άβαταρ μέλους
By nass
#11248 Από τις προηγηθείσες καταρρίψεις, οι αντάρτες, που μείωσαν την κρατική εξουσία της Ουκρανίας στην περιοχή. Αρα ισχυρή ένδειξη ότι το 777 το έριξαν κατά λάθος οι αντάρτες.
Από τη συγκεκριμένη κατάρριψη, η Ουκρανία. Αρα ισχυρή ένδειξη ότι η κατάρριψη ήταν προβοκάτσια της Ουκρανίας.
Άβαταρ μέλους
By IKE
#11259
Corto Maltese έγραψε:Για πες μας ρε ναςς ποιος ωφελήθηκε δηλαδης;


Από το ποιος ωφελήθηκε βγάζεις συμπεράσματα για το ποιος το έκανε?

iant πιστεύεις δηλαδή ότι η Ρωσία δεν έχει καμία ανάμιξη με την Ουκρανία? Οι "Αντάρτες" που αναφέρεις είναι αυτοφυείς?
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#11287
nass έγραψε:Από τις προηγηθείσες καταρρίψεις, οι αντάρτες, που μείωσαν την κρατική εξουσία της Ουκρανίας στην περιοχή. Αρα ισχυρή ένδειξη ότι το 777 το έριξαν κατά λάθος οι αντάρτες.
Από τη συγκεκριμένη κατάρριψη, η Ουκρανία. Αρα ισχυρή ένδειξη ότι η κατάρριψη ήταν προβοκάτσια της Ουκρανίας.

Συμπέρασμα: Μηδέν εις το πηλίκον. ΟΚ ρώτησα γιατί εγώ δεν έχω βρει το παραμικρό στοιχείο υπερ της μίας ή της άλλης εκδοχής ούτε λόγω κινήτρου ούτε λόγω αποτελέσματος και απόρησα.

@ΙΚΕ
εμένα ρωτάς; δεν υπονόησα κάτι τέτοιο