Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#580009


:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#580014 Ο μόνος λόγος για να γελάσει ένας νοήμων άνθρωπος με αυτόν τον ακροδεξιό-ξενοφοβικό εμετό είναι να μην γνωρίζει αγγλικά και απλά να βλέπει μια ομορφούλα, ξανθιά, να μιλάει. Αγγλικά, τρόπος του λέγειν δηλαδή, ένα αμερικάνικο γάβγισμα, με προφορά West Coast ήταν, αλλά ας το πούμε αγγλικά, in the wider sense. Τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει και άλλος ένας λόγος... Να είναι οπαδός του Trump, του Orban ή του Μιχαλολιάκου. Που το λες το ίδιο γελοίο. :whistlink:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 05 Μάιος 2019, 22:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#580029
REALZEUS έγραψε:Ο μόνος λόγος για να γελάσει ένας νοήμων άνθρωπος με αυτόν τον ακροδεξιό-ξενοφοβικό εμετό είναι να μην γνωρίσει αγγλικά και απλά να βλέπει μια ομορφούλα, ξανθιά, να μιλάει. Αγγλικά, τρόπος του λέγειν δηλαδή, ένα αμερικάνικο γάβγισμα, με προφορά West Coast ήταν, αλλά ας το πούμε αγγλικά, in the wider sense. Τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει και άλλος ένας λόγος... Να είναι οπαδός του Trump, του Orban ή του Μιχαλολιάκου. Που το λες το ίδιο γελοίο.


Στη δημοκρατία γενικά , διαφορετικές απόψεις (όσο είναι σε συνταγματικό πλαίσιο) συνυπάρχουν και ο λαός ( θεωρητικά) αποφασίζει με ποιο μειγμα απο αυτες θα πορευτει . Χρήσιμο να πληροφορείσαι για αυτες, ακομη και αν δε συμφωνεις μαζι τους .

Πολιτικά η περίπτωση της είναι ενδιαφέρουσα (conservative , anti-feminist...) προερχόμενη απο πρώην κομμουνιστικη χώρα .

Για τη παρουσίαση διαφωνώ , εμένα μου φάνηκε χιουμοριστική , παρουσιάζει, αυτο που θελει να παρουσιάσει ,σατιρίζοντας παράλληλα στερεότυπα .
Άβαταρ μέλους
By mirage
#580053 Τι παρουσιάζει ακριβως δλδ πέρα από ενα μείγμα απο στερεότυπα και παραπληροφόρησης με ολίγη από αντιευρωπαικη προπαγανδα; Επίσης δεν είναι συντηρητική ειναι κατι άλλο, αλλά αυτα τα λένε Πολωνοί φίλοι που μισούν το υπάρχον καθεστώς.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#580057
taxidiwtis έγραψε:Στη δημοκρατία γενικά , διαφορετικές απόψεις (όσο είναι σε συνταγματικό πλαίσιο) συνυπάρχουν και ο λαός ( θεωρητικά) αποφασίζει με ποιο μειγμα απο αυτες θα πορευτει . Χρήσιμο να πληροφορείσαι για αυτες, ακομη και αν δε συμφωνεις μαζι τους .


Ακόμα πιο χρήσιμο είναι να καταρρίπτουμε φασίζουσες ρητορικές, ειδικά όταν προφασίζονται το χιούμορ (του μέσου Mid-Western ψηφοφόρου).


taxidiwtis έγραψε:Πολιτικά η περίπτωση της είναι ενδιαφέρουσα (conservative anti-feminist)


Το τι ενδιαφέρον βρίσκει κάποιος σε μια conservative, anti-feminist, είναι συζητήσιμο.


taxidiwtis έγραψε:Για τη παρουσίαση διαφωνώ , εμένα μου φάνηκε χιουμοριστική , παρουσιάζει, αυτο που θελει να παρουσιάσει ,σατιρίζοντας παράλληλα στερεότυπα .


Προωθεί τα στερεότυπα θέλεις να πεις...
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#580096
mirage έγραψε:
...
Επίσης δεν είναι συντηρητική ειναι κατι άλλο
..


έτσι δηλώνει ,

mirage έγραψε:Τι παρουσιάζει ακριβως δλδ πέρα από ενα μείγμα απο στερεότυπα και παραπληροφόρησης με ολίγη από αντιευρωπαικη προπαγανδα;


mirage έγραψε:
αλλά αυτα τα λένε Πολωνοί φίλοι που μισούν το υπάρχον καθεστώς.


δεν τα λένε μόνο πολωνοί (και ουγκροι , και ιταλοι , και κάποιοι μπρεξιτιερς κ.α)

REALZEUS έγραψε:

taxidiwtis έγραψε:Πολιτικά η περίπτωση της είναι ενδιαφέρουσα (conservative anti-feminist)


Το τι ενδιαφέρον βρίσκει κάποιος σε μια conservative, anti-feminist, είναι συζητήσιμο.


α) δηλώνει conservative (όχι συχνο για το ηλικιακό group στο οποιο ανηκει (α <25) )
β) ειναι κατα του feminism movement οπως αυτο εκφραζεται σήμερα , όντας την ίδια στιγμη γυναικα η ίδια
γ) το οτι έχει αποκτήσει αυτο τον προσανατολισμό , προερχόμενη απο χωρα με κομμουνιστικο παρελθον

Απλή καθημερινή περίπτωση δηλαδη , με κανένα πιθανο ενδιαφέρον για κανεναν :hmmm:

REALZEUS έγραψε:
taxidiwtis έγραψε:Για τη παρουσίαση διαφωνώ , εμένα μου φάνηκε χιουμοριστική , παρουσιάζει, αυτο που θελει να παρουσιάσει ,σατιρίζοντας παράλληλα στερεότυπα .




Προωθεί τα στερεότυπα θέλεις να πεις...


δε μπορω να το δω
Άβαταρ μέλους
By mirage
#580128 Οι φίλοι μου μισούν το υπάρχον καθεστώς στην Πολωνία οχι στην ΕΕ. Anyway alt news, alt facts etc ειναι trendy σημερα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#580149 Η εν λόγω Πολωνή είναι από αυτές που υποστηρίζουν το νέο καθεστώς αμβλώσεων στην χώρα να υποθέσω; Για να λέει πως δεν είναι feminist και conservatist και @@ μάντολες, όλα αυτά καταλήγουν στην καταπίεση των γυναικών, δυστυχώς με την συμμετοχή και των γυναικών των ίδιων.
:help:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#580211 Election body rules in favor of re-run of Istanbul elections

:s_cool

Τiflomat πιασε ενα post it, θα ειμαι συντομος. :s_roses

Αυτο.

Κατσε διαβασε Foreign Affairs εσυ. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#580231
g8777 έγραψε:Election body rules in favor of re-run of Istanbul elections

:s_cool

Τiflomat πιασε ενα post it, θα ειμαι συντομος. :s_roses

Αυτο.

Κατσε διαβασε Foreign Affairs εσυ. :s_bye
Έχει πήξει στην δημοκρατία η γειτονιά... Φαντάζομαι θα επιληφθουν οι ΗΠΑ που δεν ανέχονται τέτοια ατοπήματα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#580232 Οχι που θα ηταν ρεμπετ ασκερ σαν την Τζουτζια (Καββαθας shitation) θα ηταν . Απλα, ομορφα, νοικοκυρεμενα.