Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#523518 Απ την στιγμη που (κακως) δεν υπηρχε αμεσα αλλη ομπρελα και μονο ο υπευθυνος γι αυτον ειχε, θα ειχε κερδισει τις εντυπωσεις, αν του εκανε νοημα να αφησει αυτον και να φροντισει τους προσκεκλημενους του!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#523523 Προφανώς και υπήρχαν και ομπρέλες και τα πάντα. Αλλά όπως είπες Y.V., ακόμα και αν δεν υπήρχαν, θα μπορούσε ο Πούτιν να μην δεχθεί να καλυφθεί μόνον ο ίδιος. Για αυτό και λέω ότι ήταν εσκεμμένο. Βέβαια γίνονται τόσα αίσχη στην διπλωματία, που αυτό το λες και πταίσμα...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#523528 Στο μεγαλύτερο τηλεοπτικό γεγονός της 4ετίας, δεν έχει πταίσματα. Έχει παγκόσμιο ρεζιλίκι. Αλλά να το πούμε και το καλό. Τους έκανε τα μουτρα κιμά ο Βλαδίμηρος :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#523529 Κόρτο, να είσαι σίγουρος ότι ξέρουν τι κάνουν σε επίπεδο εικόνας. Τώρα, το αν ήταν αποτελεσματικό ή όχι, είναι άλλη συζήτηση. Σίγουρα πούλησε προεδριλίκι στους ψηφοφόρους του και κατάφερε να τσατίσει τον φλούφλη τον Γάλλο. Από εκεί και πέρα ήταν τεράστια ασέβεια. Λίγο μικρότερη από την ασέβεια του Τραμπ στην Αγγλία αυτό το ΣΚ όμως. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#523531 Τσάτισε τον Μακρόν τη στιγμή που γινόταν ο πρώτος μετά τον Ναπολεοντα Γάλλος που κατέκτησε τη Μόσχα; :lol: Ε γι'αυτο λέω ρε Άλεξ ότι είναι τριτοκοσμικός δικτάτορας.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#523533
Corto Maltese έγραψε:Τσάτισε τον Μακρόν τη στιγμή που γινόταν ο πρώτος μετά τον Ναπολεοντα Γάλλος που κατέκτησε τη Μόσχα;


Έλα, μπορείς και καλύτερα από άποψη χιούμορ Σταύρο. :iconcool: Και όπως γνωρίζεις, η Grande Armee καταστράφηκε λίγο αργότερα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#523550
REALZEUS έγραψε:Εγώ θα έλεγα απλά επιδεικτική περιφρόνηση προς τους γεωστρατηγικούς αντιπάλους. Ανάλογο με την ηθελημένη καθυστέρηση σε συναντήσεις, την τοποθέτηση σε μειονεκτική θέση σε συνέδρια κλπ. Καθαρά πολιτικό κόλπο δηλαδή.

Κι αυτό φαίνεται από την παρακάτω φωτο:


Προφανώς και θέλει να δείξει κάτι. Είμαι δικτατορίσκος επιπέδου Καντάφι / Ιντί Αμίν και στα @@ όλοι. Όπως το δείχνει και στους δικούς του, ιδώς άμα κάποιος πάει να πει κάτι διαφορετικό από αυτό που θέλει ο Πούτιν.

Σαν δυτικό θεατή εμένα μου δείχνει πως ο Πουτινάκος είναι ένα αρχιδάκι, που κοιτάει την πάρτη του και στα @@ του όλοι οι άλλοι. Τη στιγμή που ο Μακαρόν "μοιράζεται τα προβλήματα των κοινών ανθρώπων" (όσο κι αν αυτό δεν ισχύει προφανώς, για την εικόνα λέμε).

Απλά στους δικούς του πουλάει την μόνιμη εικόνα του μάγκα της γειτονιάς που θα τους δείρει όλους. :vava: Εμετικός όπως πάντα.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#523604 Πάντως η καταρρακτώδη βροχή κατα την απονομή απέδειξε οτι κατι συνομωσιολογικά περί ελέγχου του καιρού απο την Ρωσία δεν ισχύουν , σε αντίθεση με τους Κινέζους στους ολυμπιακούς αγώνες του 2008 !

https://en.wikipedia.org/wiki/Beijing_W ... ion_Office

https://www.technologyreview.com/s/4097 ... -in-china/

Καλοί οι χακερ που σου έβγαλαν τον POTUS που ήθελες Πούτιν αλλά πρέπει να βρείς και χρήμα για κανα καινούργιο σουπερυπολογιστή!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#523649 Σιγά μην έδιναν λεφτά για τον καιρό στο Μουντιάλ. Στην παρέλαση της Μόσχας το έκαναν παλιότερα.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#523652
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Εγώ θα έλεγα απλά επιδεικτική περιφρόνηση προς τους γεωστρατηγικούς αντιπάλους. Ανάλογο με την ηθελημένη καθυστέρηση σε συναντήσεις, την τοποθέτηση σε μειονεκτική θέση σε συνέδρια κλπ. Καθαρά πολιτικό κόλπο δηλαδή.

Κι αυτό φαίνεται από την παρακάτω φωτο:


Προφανώς και θέλει να δείξει κάτι. Είμαι δικτατορίσκος επιπέδου Καντάφι / Ιντί Αμίν και στα @@ όλοι. Όπως το δείχνει και στους δικούς του, ιδώς άμα κάποιος πάει να πει κάτι διαφορετικό από αυτό που θέλει ο Πούτιν.

Σαν δυτικό θεατή εμένα μου δείχνει πως ο Πουτινάκος είναι ένα αρχιδάκι, που κοιτάει την πάρτη του και στα @@ του όλοι οι άλλοι. Τη στιγμή που ο Μακαρόν "μοιράζεται τα προβλήματα των κοινών ανθρώπων" (όσο κι αν αυτό δεν ισχύει προφανώς, για την εικόνα λέμε).

Απλά στους δικούς του πουλάει την μόνιμη εικόνα του μάγκα της γειτονιάς που θα τους δείρει όλους. :vava: Εμετικός όπως πάντα.


+1. Και από αυτό (γιατί ο Πούτιν δεν είναι κάνας μ@λακας) καταλαβαίνουμε και τι επιθυμούν οι Ρώσοι από τον ηγέτη τους.
Σκεφτείτε ξερω γω τι θα λέγαμε εδώ στην Ελλάδα εάν συνέβαινε αυτό και δεν έδινε την ομπρέλα ο πρωθυπουργός της χώρας στους φιλοξενούμενούς του και πολύ περισσότερο σε μια κυρία.
Μόνο Ελλάδα ρε πο@στηδοι γαμ@ τον πολιτισμό σας. Κ@λοβλαχοι κομπλεξικοί. Γίνατε και ανθρώποι...
Άβαταρ μέλους
By krom
#523669
At least 300,000 euros were given to opponents of the renaming by Ivan Savvidi

Τι λε ρε, δεν παίζει κάτι τέτοιο...

https://www.occrp.org/en/28-ccwatch/cc- ... -macedonia

shitobuzzfeed, αλλά μερικές φορές πετυχαίνουν καλά άρθρα
https://www.buzzfeed.com/lesterfeder/ma ... .onJdJ77zk
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#523670 Χα χα χα.
Τσακαλωτο πες αλευρι?
Η σουιτα του προεδρου σε γυρευει :lipsealed:
Τι εγινε ρε ο παλιοφιλος σας??? :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By markvag
#523676
junior gt έγραψε: Κ@λοβλαχοι κομπλεξικοί. Γίνατε και ανθρώποι...


Ένας άνθρωπος πήγε να μας φωτίσει με τον (μ)πολιτισμό και του τα κλείσαμε όλα τα περιοδικά... :sorry: Αυτοί είμαστε... :sorry: Τρώμε τα καλύτερα παιδιά μας... :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#523990 Για να ευθυμήσουμε λίγο, δείτε λίγο τον χαμούλη που προκάλεσε στις ΗΠΑ η νέα εκπομπή του Sasha Baron Cohen:


https://www.news.com.au/entertainment/t ... d413a756fc