Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#516633
EDDIE_147 έγραψε:
Για ένα κόμμα (ΝΔ) που η βασική του καμπάνια (paretithite) έχει αποτύχει παταγωδώς, θα περίμενα τον Coolio να ντυθεί Μεγαλέξανδρος και να βγει με σπαθί να φωνάζει στους ΟΝΝΕΔίτες "Θέλετε να μείνετε αδιόριστοι για πάντα;"



Εδώ ο Άδωνις και κράτησε αποστάσεις απο το 1ο συλλαλητήριο στας Αθήνας (δεν θυμάμαι να παραβρέθηκε).

Σε πολιτικό που θέλει μελλοντική καριέρα, ΔΕΝ κάνουν καλό τα συλλαλητήρια αυτά. Όσο χαζό και να είναι, το να βρίσκεσαι στο ίδιο χώρο με το π.χ Κασιδιάρη, είναι βούτυρο στο ψωμί των πολιτικών σου αντιπάλων.

Φυσικά όταν έχεις τέτοιους τεμπελχανάδες τύπου Κοτζιά
(θα λύσω το Αλβανικό φέρεται να είπε , πριν πάει διακοπές :inlove: :lipsealed: :help: :vava: )
θα έπρεπε με 1-2 επιχειρήματα να τους έχεις να τρέχουν.


Φευ.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#516638 HF ο Coolio εκτός από δικαίωμα σε πρόγραμμα Θεσσαλονίκης, έχει δικαίωμα και σε αυταπάτεςΤΜ.
Μην τα ξεχνάς αυτά γιατί σε βλέπω να βουρλίζεσαι στο μέλλον χωρίς λόγο.

@george
δεν είναι θέμα επιχειρημάτων.
Αν τους δίνεται τώρα η ευκαιρία για εκλογές και για να τσιμπήσουν κανένα ψηφαλάκι παραπάνω θα πουν όχι;

Άριστοι είναι, όχι μαλάκες.

Είναι μόλις 11:25 και δεν βλέπω λύγκες από το 1930-1970-1990 παίδες.
Για ανεβάστε λίγο ρυθμούλη. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#516640 Αχ, τόση αντικειμενικότητα πρωί πρωί, πώς να την αντέξουμε; :s_omg :s_rofl

Τώρα το γυρίσαμε στις αυταπάτες; Και πρόγραμμα Σαλονίκης ΚΑΙ αυταπάτες;
Τόσο ΣΥΡΙΖΑ έγινε ο Κούλης;
:sorry: :s_sad
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#516642 Τώρα --> 2 χρόνια πριν

viewtopic.php?f=9&t=949&hilit=%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B5%CF%82&start=2400#p264082

Ένα είναι σίγουρο HF μου: θα γελάσουμε
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#516643 Τι να σου πω, όπως νομίζεις. Παίξε με το search εσύ και προς θεού, απόφυγε πάσει θυσία να πάρεις θέση ή να πεις μια φορά καθαρά κάτι: θα χαλάσεις το αντικειμενικό προφίλ σου, δεν λέει...
Θα μας τα κάνεις τσουρέκια τώρα με μια λεξούλα, που μόνον εσύ καταλαβαίνεις...
Συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια, δεν περιμένω κάτι περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#516644 Τώρα που αυτοί θα λέγονται βόρεια Μακεδονία εμείς θα λέμε ότι είμαστε πλέον από νότια Μακεδονία;;; πάνε τα ανατολική κεντρική και βόρεια;; υπάρχει πρόβλεψη επί τούτου;;
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#516645 Θα μας πουν οι Αθηναίοι.....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#516646 Εγώ που είμαι από Νότια Ήπειρο (μιας και η Βόρεια είναι στην Αλβανία... :shifty: ), όταν ερωτηθώ, δηλώνω Ηπειρώτης, ή καλύτερα Γιαννιώτης, ή ακόμη καλύτερα Έλληνας, ή ακόμη ακόμη καλύτερα Ευρωπαίος, ή απολύτως καλύτερα άνθρωπος και στ'@@ μου η καταγωγή, επειδή έτυχε να γεννηθώ κάπου, δεν θα είμαι ούτε χαρούμενος, ούτε λυπημένος και σίγουρα δεν έχω λόγο να είμαι... περήφανος.
:help:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#516647 A, βλέπω και το ΚΙΝΑΛ είναι στην γραμμή Κούλη:
http://www.capital.gr/politiki/3298765/ ... sipra-zaef
Η Γεννηματά δηλαδή, γιατί άλλοι έχουν πει τα αντίθετα (Ποτάμι, κλπ).

Εμ, πώς , θα αφήσει όλες τις ψήφους στην ΝΔ; Θα ψαρέψουν κι αυτοί στα εθνικιστικά θολά νερά.
:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#516652 HF εγώ ήμουν ξεκάθαρος στο πρώτο ποστ που έγραψα.

Όσο ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρούσε ακατάλληλο για πρόεδρο το Δήμα (+ξένα κέντρα αποφάσεων που ΧΕΖΟΝΤΑΝ για αλλαγή κυβέρνησης το 2014*), άλλο τόσο απαράδεκτο είναι το να δεχτούμε όνομα με τη λέξη 'ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ' μέσα.

*Δεν το αναφέρω τυχαία. Θυμάμαι πολύ κόσμο να τα έχει πάρει ΚΡΑΝΑ με το συγκεκριμένο θεώρημα, επειδή κάποιοι Γαβρίληδες/αντικειμενικοί βλόγκερς/λοιποί αγαπούληδες το είχαν χτίσει σωστά.
Αν ψάξω ποστάκια εκείνης της περιόδου, πιστεύω θα πέσει -ακόμα περισσότερο- γέλιο.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#516653
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ που είμαι από Νότια Ήπειρο (μιας και η Βόρεια είναι στην Αλβανία... :shifty: ), όταν ερωτηθώ, δηλώνω Ηπειρώτης, ή καλύτερα Γιαννιώτης, ή ακόμη καλύτερα Έλληνας, ή ακόμη ακόμη καλύτερα Ευρωπαίος, ή απολύτως καλύτερα άνθρωπος και στ'@@ μου η καταγωγή, επειδή έτυχε να γεννηθώ κάπου, δεν θα είμαι ούτε χαρούμενος, ούτε λυπημένος και σίγουρα δεν έχω λόγο να είμαι... περήφανος.
:help:


Ναι ρε,εννοείται , 21ο αιώνα έχουμε, τι αναχρονιστικες παπαριές περί καταγωγής, εθνικότητας και πατρίδας είναι αυτές
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#516654
EDDIE_147 έγραψε:HF εγώ ήμουν ξεκάθαρος στο πρώτο ποστ που έγραψα.

Όσο ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρούσε ακατάλληλο για πρόεδρο το Δήμα (+ξένα κέντρα αποφάσεων που ΧΕΖΟΝΤΑΝ για αλλαγή κυβέρνησης το 2014*), άλλο τόσο απαράδεκτο είναι το να δεχτούμε όνομα με τη λέξη 'ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ' μέσα.

*Δεν το αναφέρω τυχαία. Θυμάμαι πολύ κόσμο να τα έχει πάρει ΚΡΑΝΑ με το συγκεκριμένο θεώρημα, επειδή κάποιοι Γαβρίληδες/αντικειμενικοί βλόγκερς/λοιποί αγαπούληδες το είχαν χτίσει σωστά.
Αν ψάξω ποστάκια εκείνης της περιόδου, πιστεύω θα πέσει -ακόμα περισσότερο- γέλιο.

Μέχρι στιγμής γελάς μόνος σου πάντως, οπότε ίσως πρέπει να συνεχίσεις το ψάξιμο...
Τι σχέση έχει πάλι ο ΣΥΡΙΖΑ , και η εκλογή του ΠτΔ;
Βρες τα "ένοχα" ποστ και τα ξανασυζητάμε.

Η αντικειμενικότητά σου δεν σε αφήνει να δεις πως ο "Γαβρίλης" παραιτήθηκε από τον ΣΥΡΙΖΑ και συνεχίζεις να πετάς λάσπη γιατί έτσι.
https://www.protothema.gr/politics/arti ... ellaridis/
http://www.efsyn.gr/arthro/hroniko-mias-paraitisis

Αυτός ο κακός Γαβρίλης δηλαδή, παραιτήθηκε και πήγε σπίτι του, αλλά εσένα δεν σου αρκεί, θα πρέπει να βυσοδομείς μέχρι τελικής πτώσης και να μας τα κάνεις τσουρέκια. Και μέσα στην αντικειμενικότητά σου, να υπερασπίζεσαι τα εθνίκια για την Μακεδονία.

Έχουμε γκώσει αντικειμενικότητα, κάνει λίγο κράτει. :s_sarcastic

georgetz έγραψε:Ναι ρε,εννοείται , 21ο αιώνα έχουμε, τι αναχρονιστικες παπαριές περί καταγωγής, εθνικότητας και πατρίδας είναι αυτές

:tomato:
Όλοι έχουμε μια πατρίδα. Η περηφάνια και οι βλακώδεις εθνικισμοί, αυτών που θεωρούν πως η δική τους πατρίδα είναι καλύτερη από την γειτονική, δυστυχώς ανήκουν ακόμη και στον 21ο αιώνα...
Αλλά δεν μπορώ εγώ να κάνω κάτι γι' αυτό, σίγουρα πάντως δεν νιώθω περήφανος για κάτι που δεν είχα συμμετοχή: απλώς γεννήθηκα σε μια χώρα, οπότε το να θεωρώ εαυτόν καλύτερο από τους γείτονες, μου φαίνεται κάπως ανόητο.
Εσένα ίσως όχι, καθείς με τις απόψεις του.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#516655 Μητσοτάκης: Υπό τις παρούσες συνθήκες, η Κ.Ο. της ΝΔ σύμφωνα με τα άρθρα 84 του Συντάγματος και 142 του κανονισμού της Βουλής, καταθέτει μετά τη ψηφοφορία πρόταση δυσπιστίας κατά της κυβέρνησης
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#516656 Σίγουρα όλα αυτά δεν παίζουν ρόλο όταν έχεις καλούς γείτονες που δεν επιβουλεύονται το ζωτικό σου χώρο και δεν θέλουν να σου αλλάξουν τα σύνορα, όμως όταν έχεις κακούς και επιθετικούς γείτονες μετράνε όλα αυτά που εσείς οι προοδευτικοί θεωρείται παπαριές και μακάρι να μείνουν μόνο σε απειλές οι γείτονες μας παρόλο που από ανάγκη μας κοστίζουν ένα τεράστιο μέρος του ΑΕΠ και γονατίζουν την οικονομίας μας γιατί δεν έχουμε και το μυαλό να φτιάξουμε κάτιδικό μας και το αγοράζουμε από εδώ και από εκεί για τις μίζες από αυτούς που μας δημιουργούν τις εντάσεις για να πουλάνε τα όπλα τους.
τέλος πάντων άλλη κουβέντα αυτή.
Κατά τα άλλα εσείς γνωρίζετε καλύτερα την ιστορία και ας ψοφήσουν οι νοικοκυραίοι, με αυτά τα μυαλά σας λέω ότι σε χρόνια που θα ζήσουν τα παιδιά σας η Ελλάδα θα ξανακατέβει μέχρι τη Λάρισα, αλλά εσείς εκεί, τα εθνίκια ας ψοφήσουν, κρίμα που γνωρίζεται και ιστορία και ειδικά στις μέρες μας που τα πάντα είναι φάτσα φόρα και τίποτα δεν είναι κρυφό δεν βλέπεται τη γίνεται στο βόρειο τόξο από επάνω μας και από την πλευρά της Τουρκίας, 9.000 είναι στοιβαγμένοι στη Μόρια.
edit mod.Λίγη προσοχή όταν εκφράζεσαι για άλλους ανθρώπους.[mod]
Άβαταρ μέλους
By xenos
#516659 quadra, μήπως τα περισσότερα από αυτά είναι μέσα στο μυαλό σου; Έχουν όρεξη οι σκοπιανοί να μας πάρουν εδάφη; :dizzy: