Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#619244
cabala10 έγραψε:
markvag έγραψε:Τι εννοείς δεν θα ψηφίσει η κάτω βουλή (η βουλή των αντιπροσώπων);;;; :hmmm:

Donald Trump is impeached and faces trial in the US Senate

το us senate ειναι σχεδον εξολοκληρο ρεμπουπλικανικο το να νομιζει κανεις οτι θα ψηφισουν κατα του τραμπ ειναι αστειο


Το ξέρω αυτό, εγώ κατάλαβα μιλούσες για την Βουλή των Αντιπροσώπων.

Προφανώς και δεν τρέχει κάστανο για τον Τραμπ, εκτός και αν μαθευτεί ότι την έχει πέσει στις κόρες όλων των ρεπουμπλικανών γερουσιαστών (και πάλι δεν είμαι σίγουρος δηλαδή...) :lol:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#619247
markvag έγραψε:
cabala10 έγραψε:
markvag έγραψε:Τι εννοείς δεν θα ψηφίσει η κάτω βουλή (η βουλή των αντιπροσώπων);;;; :hmmm:

Donald Trump is impeached and faces trial in the US Senate

το us senate ειναι σχεδον εξολοκληρο ρεμπουπλικανικο το να νομιζει κανεις οτι θα ψηφισουν κατα του τραμπ ειναι αστειο


Το ξέρω αυτό, εγώ κατάλαβα μιλούσες για την Βουλή των Αντιπροσώπων.

Προφανώς και δεν τρέχει κάστανο για τον Τραμπ, εκτός και αν μαθευτεί ότι την έχει πέσει στις κόρες όλων των ρεπουμπλικανών γερουσιαστών (και πάλι δεν είμαι σίγουρος δηλαδή...) :lol:

το απιστευτο ειναι οταν βλεπεις στο reddit τι γραφουν οι αμερικανοι μιλαμε για απιστευτα επιπεδα προσφυσης :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#619250
markvag έγραψε:
cabala10 έγραψε:
markvag έγραψε:Τι εννοείς δεν θα ψηφίσει η κάτω βουλή (η βουλή των αντιπροσώπων);;;; :hmmm:

Donald Trump is impeached and faces trial in the US Senate

το us senate ειναι σχεδον εξολοκληρο ρεμπουπλικανικο το να νομιζει κανεις οτι θα ψηφισουν κατα του τραμπ ειναι αστειο


Το ξέρω αυτό, εγώ κατάλαβα μιλούσες για την Βουλή των Αντιπροσώπων.

Προφανώς και δεν τρέχει κάστανο για τον Τραμπ, εκτός και αν μαθευτεί ότι την έχει πέσει στις κόρες όλων των ρεπουμπλικανών γερουσιαστών (και πάλι δεν είμαι σίγουρος δηλαδή...)
Έχει δηλώσει άλλωστε ότι μπορεί να πυροβολήσει κάποιον στην Times Square και οι οπαδοί του πάλι θα του δώσουν δίκιο. Προφανώς και θα τον αθωώσει η Γερουσία. Το ερώτημα είναι αν όλο αυτό το σκηνικό θα ευνοήσει τον Τραμπ ή τους Δημοκρατικούς του χρόνου στις προεδρικές εκλογές

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#619252
cabala10 έγραψε:το απιστευτο ειναι οταν βλεπεις στο reddit τι γραφουν οι αμερικανοι μιλαμε για απιστευτα επιπεδα προσφυσης :lol:


:lol: :lol:


belgarion έγραψε:Έχει δηλώσει άλλωστε ότι μπορεί να πυροβολήσει κάποιον στην Times Square και οι οπαδοί του πάλι θα του δώσουν δίκιο. Προφανώς και θα τον αθωώσει η Γερουσία.


Εννοείται... Και θα τον ξαναβγάλουν κιόλας.

Γενικά όμως τέτοιου είδους πόλωση έχει γενικευθεί και δεν είναι καθόλου καλό...

belgarion έγραψε:Το ερώτημα είναι αν όλο αυτό το σκηνικό θα ευνοήσει τον Τραμπ ή τους Δημοκρατικούς του χρόνου στις προεδρικές εκλογές

< Note >


Μεγάλο ερώτημα και υπάρχει μόνο ένας τρόπος να απαντηθεί...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#619258
belgarion έγραψε:
markvag έγραψε:
cabala10 έγραψε:
markvag έγραψε:Τι εννοείς δεν θα ψηφίσει η κάτω βουλή (η βουλή των αντιπροσώπων);;;; :hmmm:

Donald Trump is impeached and faces trial in the US Senate

το us senate ειναι σχεδον εξολοκληρο ρεμπουπλικανικο το να νομιζει κανεις οτι θα ψηφισουν κατα του τραμπ ειναι αστειο


Το ξέρω αυτό, εγώ κατάλαβα μιλούσες για την Βουλή των Αντιπροσώπων.

Προφανώς και δεν τρέχει κάστανο για τον Τραμπ, εκτός και αν μαθευτεί ότι την έχει πέσει στις κόρες όλων των ρεπουμπλικανών γερουσιαστών (και πάλι δεν είμαι σίγουρος δηλαδή...)
Έχει δηλώσει άλλωστε ότι μπορεί να πυροβολήσει κάποιον στην Times Square και οι οπαδοί του πάλι θα του δώσουν δίκιο. Προφανώς και θα τον αθωώσει η Γερουσία. Το ερώτημα είναι αν όλο αυτό το σκηνικό θα ευνοήσει τον Τραμπ ή τους Δημοκρατικούς του χρόνου στις προεδρικές εκλογές

< Note >

μα και να πεσει ο τραμπ το οτι οι δημοκρατικοι παλι ψηφισαν υπερ της χιλαρι που δεν εχει αλλαξει ουτε γραμμα απο αυτα που υποσχεται απο το 2016 δειχνει οτι και παλι θα χασουν η γυναικα ειναι απλα κατωτερη των περιστασεων
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#619267
mirage έγραψε:Ε;



τα ιδια σκατα του 2016 :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#619585 Πολύ σωστή κίνηση εκ μέρους μας η υποστήριξη προς τον Στρατάρχη Χαφτάρ, τον οποίον άλλωστε στηρίζουν στρατιωτικά οι Ρώσοι, άρα θα επικρατήσει στην Λιβύη.

Αλλά αυτός ο Δένδιας, με το σταυροπόδι της γκόμενας μπροστά στην Στρατάρχη... :tomato: Και μετά κράζανε τον Τσίπρα οι της ΝΔ... :svivhaha:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#619590 Ο Βαθμός-Τίτλος του Στρατάρχη είναι τιμητικός, δεν έχει να κάνει με οργανόγραμμα, βάσει ΝΑΤΟ, ή άλλων οργανωμένων Ε.Δ. Από την στιγμή που άρχει Στράτευμα, χωρίς να αναφέρεται σε κάποιον ανώτερό του, είναι Στρατάρχης. Ή αλλιώς Αρχιστράτηγος, αν και οι Αρχιστράτηγοι αναφέρονται συνήθως στον Αρχηγό του Κράτους, το οποίο υπηρετούν. Υπάρχει και ένας ανώτερος Τίτλος, αυτός του Generalissimo, o οποίος φέρεται συνήθως εν καιρώ πολέμου από τον Μονάρχη ή τον Αρχηγό του Κράτους, π.χ. στον Β' ΠΠ στην ΕΣΣΔ από τον Στάλιν.

Σε κάθε περίπτωση οι δυνάμεις του LNA είναι σημαντικές και κατά πάσα πιθανότητα θα καταλάβουν την Τρίπολη σύντομα: https://en.wikipedia.org/wiki/Libyan_National_Army