Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#510071
dimik έγραψε:Υπάρχει κυρηγμενος πόλεμος; Οι αντίπαλοι φορούσαν στρατιωτικές στολές ή ήταν κάποια επίσημη οργάνωση του παλαιστινιακου κράτους;

Γιατί αν είναι έτσι να βγουν και οι κουκουλοφοροι στην Αθήνα με μολότοφ και τον ερυθρό σταυρό στον ώμο να μην τους πιάνει τίποτα.
Level 60 κι έτς...


< >


Α το θες έτσι; Πυρά κατά αμάχων, ακόμα πιο βαρύ έγκλημα!!! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#510077 Για πες μου μια και το πηγαινεις τυπικα, τι θεωρουνται οι αμαχοι που οπλοφορουν κρυφα με σκοπο την συλληψη τον τραυματισμο η τον φονο πολιτων ή στρατιωτων;
Αυτοι που τους προτρεπουν για κατι τετοιο;
Τελευταία επεξεργασία από Y.V και 19 Μάιος 2018, 17:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#510080
Y.V έγραψε:Εικόνα

Εγω λεω απλως οτι δεν βγαζεις άκρη! Ειδικα οταν και απ τις δυο πλευρες κυριαρχουν οι φανατικοι.



Σ αυτο εδω!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#510081
REALZEUS έγραψε:
dimik έγραψε:Υπάρχει κυρηγμενος πόλεμος; Οι αντίπαλοι φορούσαν στρατιωτικές στολές ή ήταν κάποια επίσημη οργάνωση του παλαιστινιακου κράτους;

Γιατί αν είναι έτσι να βγουν και οι κουκουλοφοροι στην Αθήνα με μολότοφ και τον ερυθρό σταυρό στον ώμο να μην τους πιάνει τίποτα.
Level 60 κι έτς...


< >


Α το θες έτσι; Πυρά κατά αμάχων, ακόμα πιο βαρύ έγκλημα!!! :rtfm:


Ο άλλος όμως θα σου πει πυρά κατα εισβολέων με μολότοφ κλπ και παράπλευρες απώλειες, το δίκαιο του δυνατού θα κερδίσει και όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι.

REALZEUS έγραψε:Στις σφενδόνες αναφέρεσαι Γιάννη ή στις πέτρες; :roll:


Στους φλεγόμενους χαρταετούς που είχαν σκοπό να βάλουν φωτιά στις σοδειές των εβραικών οικισμών πχ.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#510086
dimik έγραψε:Ο άλλος όμως θα σου πει πυρά κατα εισβολέων με μολότοφ κλπ και παράπλευρες απώλειες, το δίκαιο του δυνατού θα κερδίσει και όλοι θα είμαστε ευχαριστημένοι.


Για ποια εισβολή μιλάμε; Στα σύνορα ήταν. Επίσης δεν υπήρχε θέμα σωματικής ακεραιότητας των ισραηλινών στρατιωτών. Η χρήση πραγματικών πυρών ήταν πέρα από κάθε Δίκαιο του Πολέμου και κάθε λογικής. :rtfm:


dimik έγραψε:Στους φλεγόμενους χαρταετούς που είχαν σκοπό να βάλουν φωτιά στις σοδειές των εβραικών οικισμών πχ.


Και που ακριβώς λέει το Διεθνές Δίκαιο ότι η ποινή για εμπρησμό είναι ο θάνατος, ή ο τραυματισμός δια πυροβολισμού. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#510093 Και να συμπληρώσω, εμπρησμό σε γη που αρπάχθηκε από τους νόμιμους ιδιοκτήτες της, χωρίς αποζημίωση ή δικαίωμα άρνησης.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#510097
dimik έγραψε:Είσαι απο αυτούς που υποστηρίζουν ότι η Κων/πολη κλπ είναι ελληνικά ε;
Ωραία τρολιά. Chapeau

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#510101
dimik έγραψε:Είσαι απο αυτούς που υποστηρίζουν ότι η Κων/πολη κλπ είναι ελληνικά ε; :lol:


Ναι και η Ελλάδα στους Πελασγούς! :s_yes
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#510125
markvag έγραψε:Και να συμπληρώσω, εμπρησμό σε γη που αρπάχθηκε από τους νόμιμους ιδιοκτήτες της, χωρίς αποζημίωση ή δικαίωμα άρνησης.


...αλλα κατα τα αλλα το Αιγαιο ανηκει στα ψαρια του και οσοι δεν γουσταρουν 2η Μακεδονια ειναι εθνικιστες :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#510126 Ο Μάρκος φυσικά μπορεί να απαντήσει μόνος του. Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι δεν πυροβολείς με πολεμικά όπλα ανθρώπους που απλά πετάνε πέτρες. :rant:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#510131 @drifter

Περίμενε να γράψω μερικές λέξεις που δεν καταλαβαίνω την σημασία τους.

Πραγματιστής
Ρεαλιστής
Κυνικός


Σε κάθε περίπτωση τα θέλω μου διαφέρουν από την πραγματικότητα η οποία είναι ότι το Ισραήλ κάνει και θα κάνει ότι γουστάρει.

Για να κάνω όμως και τον δικηγόρο του διαβόλου θα πω ότι εχυσε αρκετό αίμα για να πάρει και να διατηρήσει αυτά τα εδάφη, τα οποία θεωρεί πατρογονικα, οπότε έχει κάποια ελαφρυντικά στο να μην κάνει χάρες σε όσους προσπαθούν να δημιουργήσουν καταστάσεις με πλάγια μέσα.


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#510157
dimik έγραψε:Περίμενε να γράψω μερικές λέξεις που δεν καταλαβαίνω την σημασία τους.

Πραγματιστής
Ρεαλιστής
Κυνικός

Πράγματι, υπάρχει πρόβλημα κατανόησης.
Είναι σαφές πως δεν είναι αυτές οι λέξεις που περιγράφουν κάποιον με αυτές τις απόψεις.