Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#608782

και Συριοι αντιπολιτευόμενοι μαζι με τον Τουρκικό στρατό , εναντια στους Κούρδους
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#608820
markvag έγραψε:
mousatos έγραψε:Ι.Μάζης, Σ.Καλεντερίδης.................


Εκεί σταμάτησα ν΄ασχολούμαι... :lol:


Κακώς. Ξέρει τι λέει ο Σχης ε.α.

ΥΓ: Είχα Δκτη τον μεγάλο αδελφό του στην ΣΑΤΘ...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#608830
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:
mousatos έγραψε:Ι.Μάζης, Σ.Καλεντερίδης.................


Εκεί σταμάτησα ν΄ασχολούμαι... :lol:


Κακώς. Ξέρει τι λέει ο Σχης ε.α.

ΥΓ: Είχα Δκτη τον μεγάλο αδελφό του στην ΣΑΤΘ...



@@ ξέρει... Μιλάμε για τον άνθρωπο που δημιούργησε διπλωματικό επεισόδιο εις βάρος της χώρας του (και κατάφερε να τον κράζουν όλες οι μεριές) και ότι γραπτό του οποίου έχω διαβάσει κινείται μεταξύ συνομωσιολογίας και ανίατης περίπτωσης εθνικισμού... Δεν ξέρω / κρίνω τον αδερφό του, τον ίδιο κρίνω από αυτά που γράφει / λέει ο ίδιος.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#608839 Εμένα πάντως ο κουνιάδος του μου είχε φάει προκαταβολή για αγορά Corrado. :thumbsdown:

Ποιός Καλεντεριδης τώρα. Αυτός πού έκανε τον Πάγκαλο να δείχνει Μέττερνιχ; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#608895
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:
mousatos έγραψε:Ι.Μάζης, Σ.Καλεντερίδης.................


Εκεί σταμάτησα ν΄ασχολούμαι... :lol:


Κακώς. Ξέρει τι λέει ο Σχης ε.α.

ΥΓ: Είχα Δκτη τον μεγάλο αδελφό του στην ΣΑΤΘ...



@@ ξέρει... Μιλάμε για τον άνθρωπο που δημιούργησε διπλωματικό επεισόδιο εις βάρος της χώρας του (και κατάφερε να τον κράζουν όλες οι μεριές) και ότι γραπτό του οποίου έχω διαβάσει κινείται μεταξύ συνομωσιολογίας και ανίατης περίπτωσης εθνικισμού... Δεν ξέρω / κρίνω τον αδερφό του, τον ίδιο κρίνω από αυτά που γράφει / λέει ο ίδιος.


Την περίπτωση του Οτσαλάν μην την πιάνεις. Κάποιος τον πούλησε εκ των έσω. Δεν φταίει σε καμία περίπτωση ο Καλλεντερίδης. Εκτός αν προτιμούσες να βγάλουν κουμπούρια και να σκοτωθούν...

Για το δεύτερο που λες δεν συμφωνώ, αλλά απόψεις είναι αυτές.


Σε φρέσκα κουλούρια, οι Τούρκοι βομβάρδισαν αμερικανική βάση: https://www.washingtonexaminer.com/news ... ack-report
Άβαταρ μέλους
By corsair
#608914
REALZEUS έγραψε: Εκτός αν προτιμούσες να βγάλουν κουμπούρια και να σκοτωθούν...



Ηταν ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ πως αυτο θα επρεπε να ειχε γινει... Μιλαμε για δυναμεις ασφαλείας αλλωστε.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#608916
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
markvag έγραψε:
mousatos έγραψε:Ι.Μάζης, Σ.Καλεντερίδης.................


Εκεί σταμάτησα ν΄ασχολούμαι... :lol:


Κακώς. Ξέρει τι λέει ο Σχης ε.α.

ΥΓ: Είχα Δκτη τον μεγάλο αδελφό του στην ΣΑΤΘ...



@@ ξέρει... Μιλάμε για τον άνθρωπο που δημιούργησε διπλωματικό επεισόδιο εις βάρος της χώρας του (και κατάφερε να τον κράζουν όλες οι μεριές) και ότι γραπτό του οποίου έχω διαβάσει κινείται μεταξύ συνομωσιολογίας και ανίατης περίπτωσης εθνικισμού... Δεν ξέρω / κρίνω τον αδερφό του, τον ίδιο κρίνω από αυτά που γράφει / λέει ο ίδιος.


Την περίπτωση του Οτσαλάν μην την πιάνεις. Κάποιος τον πούλησε εκ των έσω. Δεν φταίει σε καμία περίπτωση ο Καλλεντερίδης. Εκτός αν προτιμούσες να βγάλουν κουμπούρια και να σκοτωθούν...

Για το δεύτερο που λες δεν συμφωνώ, αλλά απόψεις είναι αυτές.


Σε φρέσκα κουλούρια, οι Τούρκοι βομβάρδισαν αμερικανική βάση: https://www.washingtonexaminer.com/news ... ack-report

αμα ο επικεφαλης της μυστικης υπηρεσιας ΔΕΝ εχει ολη την εικονα για το τι θα γινει τοτε σαφως ΚΑΙ φταιει αν ειναι δυνατον
περαν απο αυτο σαφως και θα επρεπε να να εχει τουλαχιστον μια ομαδα οπλισμενη μεχρι το κοκκαλο για ακριβως αυτη την περιπτωση εφοσον δεν δοθηκε διαταγη σε αυτον να κανει τιποτα σαφως και θα επρεπε να τραβηξει οπλο αυτονοητο ειναι
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#608929
corsair έγραψε:Ηταν ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ πως αυτο θα επρεπε να ειχε γινει... Μιλαμε για δυναμεις ασφαλείας αλλωστε.


Κορσέ μου, υπάρχουν οι λεγόμενοι "κανόνες εμπλοκής". Γενικά σε έχω κόψει πολύ trigger happy. Έχεις βρεθεί σε τέτοια κατάσταση ποτέ; :whistlink:


cabala10 έγραψε:αμα ο επικεφαλης της μυστικης υπηρεσιας ΔΕΝ εχει ολη την εικονα για το τι θα γινει τοτε σαφως ΚΑΙ φταιει αν ειναι δυνατον


Ο handler ήταν, όχι ο επικεφαλής.


cabala10 έγραψε:περαν απο αυτο σαφως και θα επρεπε να να εχει τουλαχιστον μια ομαδα οπλισμενη μεχρι το κοκκαλο για ακριβως αυτη την περιπτωση εφοσον δεν δοθηκε διαταγη σε αυτον να κανει τιποτα σαφως και θα επρεπε να τραβηξει οπλο αυτονοητο ειναι


Τίποτα δεν είναι αυτονόητο. Είναι θέμα Τμηματικών Διαταγών. Δεν χρειάζεται να τα εξηγώ σε στέλεχος των Ε.Δ. αυτά...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#609027
REALZEUS έγραψε:
corsair έγραψε:Ηταν ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ πως αυτο θα επρεπε να ειχε γινει... Μιλαμε για δυναμεις ασφαλείας αλλωστε.


Κορσέ μου, υπάρχουν οι λεγόμενοι "κανόνες εμπλοκής". Γενικά σε έχω κόψει πολύ trigger happy. Έχεις βρεθεί σε τέτοια κατάσταση ποτέ; :whistlink:


cabala10 έγραψε:αμα ο επικεφαλης της μυστικης υπηρεσιας ΔΕΝ εχει ολη την εικονα για το τι θα γινει τοτε σαφως ΚΑΙ φταιει αν ειναι δυνατον


Ο handler ήταν, όχι ο επικεφαλής.


cabala10 έγραψε:περαν απο αυτο σαφως και θα επρεπε να να εχει τουλαχιστον μια ομαδα οπλισμενη μεχρι το κοκκαλο για ακριβως αυτη την περιπτωση εφοσον δεν δοθηκε διαταγη σε αυτον να κανει τιποτα σαφως και θα επρεπε να τραβηξει οπλο αυτονοητο ειναι


Τίποτα δεν είναι αυτονόητο. Είναι θέμα Τμηματικών Διαταγών. Δεν χρειάζεται να τα εξηγώ σε στέλεχος των Ε.Δ. αυτά...

ο καλντεριδης επι εποχης οτσαλαν ητν ο επικεφαλης της ευπ εκτως και αμα λεει ψεμματα ακομη και για αυτο

δεν ειναι θεμα τμηματικων διαταγων εδω μιλαμε για εναν ανθρωπο που ΟΛΟΙ ΗΞΕΡΑΝ οτι οι τουρκοι τον ηθελαν νεκρο η ζωντανο σαφως και επρεπε να εχει ενα στοιχειο τουλαχιστον επανω του δεν μιλαμε για κανα ραντομ ανθρωπο εδω
Άβαταρ μέλους
By Serf
#609031 Τι σημαίνει επικεφαλής της ΕΥΠ κατά δήλωση του; Οι επικεφαλείς είναι γνωστοί: http://www.nis.gr/portal/page/portal/NIS/Commanders

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#609052
Serf έγραψε:Τι σημαίνει επικεφαλής της ΕΥΠ κατά δήλωση του; Οι επικεφαλείς είναι γνωστοί: http://www.nis.gr/portal/page/portal/NIS/Commanders


Έλα ντε;! Ένας Τχης ήταν, αποσπασμένος στην ΕΥΠ. Ο Δκτης της Υπηρεσίας τότε ήταν ο Αντιπτέραρχος Σταυρακάκης, τον οποίον αποστράτευσαν κακήν-κακώς...
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 13 Οκτ 2019, 18:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#609064 Τραγικές εικόνες από την Συρία. Εκτελούν αιχμαλώτους εν ψυχρώ. :s_mad :s_mad :s_mad

ΥΓ: Δείξανε τουρκικά Leo 2 με πύργο από Α6, αλλά με πυροβόλο Rheinmetall 120mm 44 διαμετρημάτων, αντί για 55, των δικών μας. Πρώτη φορά που βλέπουμε τέτοια τουρκικά άρματα, καθώς μέχρι σήμερα γνωρίζαμε για Leo 2 A4. :hmmm:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 13 Οκτ 2019, 20:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά