Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#509857 Φαντάζομαι είσαι ΟΚ με την αστυνομία στην Αθήνα να σαπίζει στο ξύλο οδηγούς ασθενοφόρου που προσπαθούν να περιθάλψουν τραυματίες σε ταραχές.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#509863
dimik έγραψε:Υπάρχει κυρηγμενος πόλεμος; Οι αντίπαλοι φορούσαν στρατιωτικές στολές ή ήταν κάποια επίσημη οργάνωση του παλαιστινιακου κράτους;

Γιατί αν είναι έτσι να βγουν και οι κουκουλοφοροι στην Αθήνα με μολότοφ και τον ερυθρό σταυρό στον ώμο να μην τους πιάνει τίποτα.
Level 60 κι έτς...


< >

:lol:
Σου εχω σεναριο. Παραγγελνουμε 1.877.777 στολες ερυθρου σταυρου και κανουμε ντου στην πολη

Σοβαρεψου, λεει ξεκαθαρα τι εκανε. Περιεθαλπτε τραυματιες
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#509881 Πολύ σωστά, μόνον σχετικοί πρέπει να περιθάλπτουν, αν δεν είναι σχετικοί, καλά κάνουν και τους πυροβολούν, να κοιτάνε την δουλειά τους και να μην μπλέκουν σε υποθέσεις που δεν τους αφορούν!
:rtfm:
Επιτέλους, μίλησε η φωνή της λογικής εδώ μέσα!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#509886 Ναι ναι θα τους κάνουν την μούρη κρέας πάλι.... με ή χωρίς εγκλήματα πολέμου και μετά θα πέσουμε από τα σύννεφα.

Είμαι ο τελευταίος που θα υπερασπιστεί τις ενέργειες του Ισραήλ αλλά στην συγκεκριμένη οι Παλαιστίνιοι δεν είναι άμοιροι ευθυνών και αυτοί που δήλωσε το Ισραήλ περί άμυνας ενάντια σε εισβολή έχει μια κάποια βάση.


< >
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#509889
markvag έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Παντελώς άσχετη με το θέμα η καταγωγή του ιατρού. Αν φορούσε διακριτικά νοσοκόμου μάχης και βλήθηκε, πρόκειται για έγκλημα πολέμου (υπό προϋποθέσεις).


:s_thumbsup Και δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.


Τι διαφορετικο ειπα εγω; :hmmm:

Y.V έγραψε:Αυτο που εγραψα ήταν ότι απλως χρειαζοταν να αναφερθει ότι ηταν γιατρος. Τι νοιαζει απο ποια χωρα ήταν εκτος απο το να αποδειξει οτι ηταν ουδετερος και για τον λογο αυτο ειχε παρει ολα τα απαιτουμενα μετρα ωστε να φαινεται οτι ανηκει σε ιατρικο προσωπικο;
Λεω λοιπον οτι το να προτασσεται ο Καναδας, ειναι εκ του πονηρου, οπως θα ήταν αν καποιος Χρηστοφορος Χρηστοφορου συμμετειχε σε φασαριες (αν γινονταν) στην Κύπρο και το ρεπορταζ εγραφε πχ χτυπηθηκε Αγγλος γιατρος, επειδη ο Χρηστοφορου ειχε Αγγλικο διαβατηριο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#509926
dimik έγραψε:Και όποιος πυροβολεί κάποιον άσχετο που περιθάλπτει τραυματίες είναι εγκλήματίας πολέμου; :lol: :lol: :lol:


Στην καλύτερη θα τον χαρακτήριζα σκατομαλάκα, αλλά συνήθως η διάθεσή μου δεν είναι ιδιαίτερα καλή όταν βλέπω να πυροβολούνται άνθρωποι που σκύβουν να βοηθήσουν έναν τραυματία.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#509929 Λίγη ακόμα αγαπησιάρικη συμπεριφορά στρατιωτών σε γιατρούς/νοσοκόμους:

https://www.facebook.com/pourunepalestinelibre/videos/1853681161309372/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#509931 Δεν τους πυροβόλησαν, δεν έκαναν καλά την δουλειά τους, τώρα οι τραυματισμένοι παίζει να γίνουν καλά και αύριο να πετάνε πάλι πέτρες σ'αυτούς τους καλούς στρατιώτες.
Δεν πάμε έτσι μπροστά.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#509935
markvag έγραψε:
dimik έγραψε:Και όποιος πυροβολεί κάποιον άσχετο που περιθάλπτει τραυματίες είναι εγκλήματίας πολέμου; :lol: :lol: :lol:


Στην καλύτερη θα τον χαρακτήριζα σκατομαλάκα, αλλά συνήθως η διάθεσή μου δεν είναι ιδιαίτερα καλή όταν βλέπω να πυροβολούνται άνθρωποι που σκύβουν να βοηθήσουν έναν τραυματία.

Και γιατι λες " συνηθως" ;
Σου εχει τυχει πολλες φορες αυτο το γεγονος ή γραφεις ατακες;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#509940
markvag έγραψε:
dimik έγραψε:Και όποιος πυροβολεί κάποιον άσχετο που περιθάλπτει τραυματίες είναι εγκλήματίας πολέμου;


Στην καλύτερη θα τον χαρακτήριζα σκατομαλάκα, αλλά συνήθως η διάθεσή μου δεν είναι ιδιαίτερα καλή όταν βλέπω να πυροβολούνται άνθρωποι που σκύβουν να βοηθήσουν έναν τραυματία.
Σε αυτό μαζί σου και σκατομαλακας και δολοφόνος και φουστανατος και ψευτομαγκας πολλά άλλα.
Εγκληματίας ΠΟΛΕΜΟΥ όμως δεν είναι γιατί μιλάμε για μια πολύ ιδιαίτερη κατάσταση οπου μπλέκονται κράτη, τρομοκρατικες οργανώσεις, αθώοι και από τις 2 μεριές κλπ κλπ.

< >