Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#636235
Chris έγραψε:
GTS έγραψε:Νεα Υορκη κανουν πολλα τεστς και λογικα θα το περιορισουν συντομα. Ο Τραμπ ηδη μιλαει για ανοιγμα των μαγαζιων σε μερικες μερες.

Θα προτιμουσα να ημουν σε ένα μερος που κανει μαζικα τεστς παρα σε ένα άλλο που δεν κανει καθολου εκτος και μπεις στο νοσοκομειο και εισαι σοβαρα.
Τρολολολολολ και για το ποστ γενικοτερα και για τη δηλωση τραμπ ειδικοτερα. Η usa εχει ηδη τρελο αριθμο κρουσματων χωρις κανενα λοκνταουν και ο μονος λογος που δεν εχουν εκατομβες νεκρων ακομα ειναι οτι ολα αυτα τα κρουσματα εχουν εμφανιστει σε ελαχιστες μερες. Ερχεται τρομερη κατραπακια σε 1-2 βδομαδες και ο αλλος ονειρευεται να μην πεσουν οι πωλησεις πασχαλινων αυγων.


< >


Κοιτα εγω ρωτησα ατομο που ζει στην ΝΥ και ειναι εκει τωρα, και δεν προκειται να ερθει η Ελλαδα. Κρουσματα εχει γιατι στην ΝΥ υπαρχει συνωστιμος και αρα κολλανε πολλοι γρηγορα αλλα ο λογος που εχει κρουσματα στα στατιστικα ειναι οτι κανουν πολλα τεστς σε οποιον ηρθε σε κοντινη επαφη με καποιον που βγηκε θετικος και βρισκουν τους φορεις που πολλους απο αυτους δεν εχουν συμπτωματα. Πχ οι ομαδες ΝΒΑ εκαναν μαζικα τεστς. Αλλες χωρες δεν το κανουν, ουτε η Ελβετια το κανει ενω η δικη τους εταιρεια η Ροσε πουλησε 500 χιλ τεστς στον Τραμπ.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#636238 Το προηγούμενο πόστ με τις διάφορες δηλώσεις του Trump θα έπρεπε να σου καθιστά σαφές πού ακριβώς πρεπει να κατατάξεις και αυτή τη δήλωση GTS :lol:

Aν θες να δεις σοβαρές δηλώσεις για να καταλάβεις τί γίνεται αυτή τη στιγμή στην Νέα Υόρκη καλύτερα δες τί λέει ο στρατός και όχι ο Trump.

https://twitter.com/USArmy/status/12411 ... 01923?s=19
Άβαταρ μέλους
By drdino
#636240 Σε χαλάει που ζητάω πήγες για να μην διαβάζουμε ό,τι βγάζει ο καθένας από την κοιλιά του;

Anyway, αυτές τις μετακινήσεις στην όψη της κρίσης ας τις θυμόμαστε όταν έρθει το μεταναστευτικό ξανά στην φόρα.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#636244
drdino έγραψε:Σε χαλάει που ζητάω πήγες για να μην διαβάζουμε ό,τι βγάζει ο καθένας από την κοιλιά του;

Anyway, αυτές τις μετακινήσεις στην όψη της κρίσης ας τις θυμόμαστε όταν έρθει το μεταναστευτικό ξανά στην φόρα.
Τότε δεν θα μας αφορά, θα αφορά τους άλλους
Άβαταρ μέλους
By drdino
#636255
elteo έγραψε:Μην αρπαζεσαι ρε. :s_dunno Πλάκα κάνω προφανώς. Εξού και το εικονίδιο δίπλα. :vava:
Οκ, συγγνώμη! :)
Άβαταρ μέλους
By GTS
#636257
cabala10 έγραψε:"λογικα θα το περιορισουν συντομα"

το οτι η αμερικη σαν οντοτητα εκανε λιγοτερα τεστ απο την ελλαδα σου λεει κατι?


εκανε λιγοτερα τεστς επηδη το λες εσυ?
Άβαταρ μέλους
By GTS
#636259
rx8_drifter έγραψε:Το προηγούμενο πόστ με τις διάφορες δηλώσεις του Trump θα έπρεπε να σου καθιστά σαφές πού ακριβώς πρεπει να κατατάξεις και αυτή τη δήλωση GTS :lol:

Aν θες να δεις σοβαρές δηλώσεις για να καταλάβεις τί γίνεται αυτή τη στιγμή στην Νέα Υόρκη καλύτερα δες τί λέει ο στρατός και όχι ο Trump.

https://twitter.com/USArmy/status/12411 ... 01923?s=19


Αν ειναι ψεμματα αυτα που ειπαν στην συνεντευξη τυπου τοτε θα δειξει. Εμας δεν βλεπω τι μας ενδιαφερει αφου ζουμε Ελλαδα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#636262
GTS έγραψε:
elteo έγραψε:Εγώ πάντως αν ήμουν ΗΠΑ ή ΗΒ θα έφευγα.

Μην ζητήσει ο drdino πηγή. :lol:


Δεν εισαι ομως οποτε τι ενδιαφερεσαι;


Μου κάνει εντύπωση πως προηγμένα κράτη φέρονται με τόσο ερασιτεχνισμό.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#636267
GTS έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Το προηγούμενο πόστ με τις διάφορες δηλώσεις του Trump θα έπρεπε να σου καθιστά σαφές πού ακριβώς πρεπει να κατατάξεις και αυτή τη δήλωση GTS :lol:

Aν θες να δεις σοβαρές δηλώσεις για να καταλάβεις τί γίνεται αυτή τη στιγμή στην Νέα Υόρκη καλύτερα δες τί λέει ο στρατός και όχι ο Trump.

https://twitter.com/USArmy/status/12411 ... 01923?s=19


Αν ειναι ψεμματα αυτα που ειπαν στην συνεντευξη τυπου τοτε θα δειξει. Εμας δεν βλεπω τι μας ενδιαφερει αφου ζουμε Ελλαδα.


Mε την ίδια έννοια που δε σε ενδιέφερε τί γίνονταν στην Κίνα πριν 2 μήνες.
Δεν είναι θέμα αν λέει ψέματα ή οχι, απλά δεν μπορείς να πάρεις στα σοβαρα ο,τιδήποτε κι αν λεει. Ε
Άβαταρ μέλους
By GTS
#636270
elteo έγραψε:
GTS έγραψε:
elteo έγραψε:Εγώ πάντως αν ήμουν ΗΠΑ ή ΗΒ θα έφευγα.

Μην ζητήσει ο drdino πηγή. :lol:


Δεν εισαι ομως οποτε τι ενδιαφερεσαι;


Μου κάνει εντύπωση πως προηγμένα κράτη φέρονται με τόσο ερασιτεχνισμό.


Βασικα δεν ειμαι Αμερικη να δω τι ακριβως κανουν αλλα τι εννοεις ερασιτεχνισμο?

Eδω ο αλλος λεει οτι η Αμερικη κανει λιγοτερα τεστ απο Ελλαδα.

Ειναι στα νεα εδω και δεκα μερeς ο Τραμπ αγορασε 500 χιλ τεστς απο την Ροσε και ηδη αυτη εχει στειλει 400 χιλ τεστς την προηγουμενη εβδομαδα μονο.

https://www.youtube.com/watch?v=ylPWo9nYjEo

Ειναι δυνατον ποτε να ισχυει αυτο που γραφετε στους petrolheads?