Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#621993
cabala10 έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Παγκόσμιο ρεζιλι; Μήπως το χοντραινουμε λίγο; Η εξωτερική μας πολιτική νομίζω είναι ψιλοσταθερη τα τελευταία αρκετά χρόνια.

ποτε ειδες ελληνα πολιτικο να λεει τετοια παπαρια και να γκρεμιζει οτι εχτισαν ολοι σχεδον οι προηγουμενοι στην μεση ανατολη?και δεν μιλαω καν για τον συριζα που αμα βαλεις τον κοτζια διπλα απο τον δενδια ειναι σαν να λες οτι λεξαριθμιτης της ανιτας ειναι ανωτερος του Καραθεοδωρή

μιλαμε για τραγικα πραγματα


Νομίζω πολλές φορές προβάλλουμε τις εσωτερικές μας συμπάθειες και αντιπάθειες και θεωρούμε ότι.... ρεζιλευομαστε από τον έναν ή τον άλλον.

Κι εγώ νομίζω παντως πως ήταν αχρείαστη η επιδοκιμασία της δολοφονίας-θα μπορούσε απλά να έλεγε μια γενικόλογη πίπα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#621997 Οχι αχρειαστη,μεγαλη |λογοκρισία| ηταν.
Οταν καμια χωρα στην ευρωπη ,ουτε ο τουρκος ειπαν τιποτα για την δολοφονια.
Ουτε καν το κογκρεσο των ΗΠΑ ηταν υπερ τετοιας κινησης.
Τι δουλεια εχει αυτος ο βλακας να βαζει σε κινδυνο την χωρα και να χαλαει τις καλες σχεσεις που εχουμε με τις εκει χωρες.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#621998
Hellenic tifosi έγραψε:
cabala10 έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Παγκόσμιο ρεζιλι; Μήπως το χοντραινουμε λίγο; Η εξωτερική μας πολιτική νομίζω είναι ψιλοσταθερη τα τελευταία αρκετά χρόνια.

ποτε ειδες ελληνα πολιτικο να λεει τετοια παπαρια και να γκρεμιζει οτι εχτισαν ολοι σχεδον οι προηγουμενοι στην μεση ανατολη?και δεν μιλαω καν για τον συριζα που αμα βαλεις τον κοτζια διπλα απο τον δενδια ειναι σαν να λες οτι λεξαριθμιτης της ανιτας ειναι ανωτερος του Καραθεοδωρή

μιλαμε για τραγικα πραγματα


Νομίζω πολλές φορές προβάλλουμε τις εσωτερικές μας συμπάθειες και αντιπάθειες και θεωρούμε ότι.... ρεζιλευομαστε από τον έναν ή τον άλλον.

Κι εγώ νομίζω παντως πως ήταν αχρείαστη η επιδοκιμασία της δολοφονίας-θα μπορούσε απλά να έλεγε μια γενικόλογη πίπα.

να πεις οτι δεν ηξερε οκ

αλλα μια χαρα ηξερε τι ειπε
Άβαταρ μέλους
By elteo
#621999
italakias έγραψε:
elteo έγραψε:Eνώ ο Πολάκης εεεε? Ζωγράφισε με τις μπιπ.....

Ο Πολακης τα βαλε με το κατεστημενο στο συστημα υγειας και τα μμε τον πολεμησαν.
Με τον γουρλοματι που με οποιον μιλαει κανει σαν σπαστικο ,οπως κατι ρομποτακια που κινουνται συνεχως μεχρι να τελειωσουν οι μπαταριες,δεν ξερω τι θα κανουμε.
Βγηκε απο τον λευκο οικο και αμεσως πηγε να παρει την ομπρελα απτα χερια του αλλου.
Δεν μπορουν λιγο να ησυχασουν,πρεπει να κινουνται συνεχως τα βληματα.
Οχι τσιγαρο,μπαφο θελει αυτος. :svivhaha:
Νεοδημοκρατη μου Ελτεο.


Αν εγώ είμαι ΝΔ εσύ είσαι χαρμανης συριζαιος. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#622004 Οι διεθνείς σχέσεις της χώρας δεν προσφέρονται ούτε για χαζογελάκια, ούτε για μικροπολιτική.
Όσοι έχουν ταξιδέψει ή δουλέψει στην Μέση Ανατολή ξέρουν πολύ καλά πως τους Έλληνες μας έβλεπαν όλοι με πολύ καλό μάτι, ακόμη και οι ισραηλινοί, παρόλη την ουδέτερη στάση που είχαμε για χρόνια (για να μην πω και φιλιπαλαιστινιακή).
Γενικώς, εγώ πάντα συστηνόμουν σαν Έλληνας και πάντα υπήρχε αποδοχή για να μην πω και φιλική στάση εξ αρχής.
Και ναι, έχω πάει και στο Ιράν και είχα ακριβώς αυτή την αντιμετώπιση.
Σήμερα, θα μπορούσε άραγε κάποιος Έλληνας να πάει έτσι άνετα στο Ιράν;
Οπότε, καλές οι ίσες αποστάσεις, αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Νομίζω είναι προφανές πως η δήλωση ήταν στο όριο της |λογοκρισία|, γιατί μόνον χάσαμε και δεν κερδίσαμε τίποτε απολύτως.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#622007 Σωστα, σήμερα ειδικά μετά από μια δήλωση του πρωθυπουργού (Που αν δεν το έχουμε ηδη εμπεδώσει είναι εντελώς βλάκας, στα όρια του μονοψήφιου iq) έχουν διαλυθεί τα πάντα.

Έχουν ειπωθεί ΠΟΛΥ πιο χοντρά πράγματα και δεν κουνήθηκε φύλλο.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#622028
Anonymous Founder έγραψε:Οι διεθνείς σχέσεις της χώρας δεν προσφέρονται ούτε για χαζογελάκια, ούτε για μικροπολιτική.
Όσοι έχουν ταξιδέψει ή δουλέψει στην Μέση Ανατολή ξέρουν πολύ καλά πως τους Έλληνες μας έβλεπαν όλοι με πολύ καλό μάτι, ακόμη και οι ισραηλινοί, παρόλη την ουδέτερη στάση που είχαμε για χρόνια (για να μην πω και φιλιπαλαιστινιακή).
Γενικώς, εγώ πάντα συστηνόμουν σαν Έλληνας και πάντα υπήρχε αποδοχή για να μην πω και φιλική στάση εξ αρχής.
Και ναι, έχω πάει και στο Ιράν και είχα ακριβώς αυτή την αντιμετώπιση.
Σήμερα, θα μπορούσε άραγε κάποιος Έλληνας να πάει έτσι άνετα στο Ιράν;
Οπότε, καλές οι ίσες αποστάσεις, αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Νομίζω είναι προφανές πως η δήλωση ήταν στο όριο της |λογοκρισία|, γιατί μόνον χάσαμε και δεν κερδίσαμε τίποτε απολύτως.

απο σημερα? προφανως και οχι..κριμα γιατι στο ταμπριζ εχει ωραιες γυναικες :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#622039
Hellenic tifosi έγραψε:Σωστα, σήμερα ειδικά μετά από μια δήλωση του πρωθυπουργού (Που αν δεν το έχουμε ηδη εμπεδώσει είναι εντελώς βλάκας, στα όρια του μονοψήφιου iq) έχουν διαλυθεί τα πάντα.

Έχουν ειπωθεί ΠΟΛΥ πιο χοντρά πράγματα και δεν κουνήθηκε φύλλο.


Δεν αμφιβαλλω οτι εχουν ειπωθει πολυ πιο χοντρα πραγματα, αμφιβαλλω ομως κατα πολυ για την ακινησια των φυλλων της Ιτιας της Κλαιουσας :shifty:

Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη μελετη και mirroring της κινησιολογιας του Κυριακου Μητσοτακη , ειναι πρασινου ηλιου φαεινοτερο οτι αυτο το ασκερι πλεον εχει ως βοσκο/ιχνηλατη μια μαριονετα, εναν Τενεκεδενιο Αντρα. Εκει ειναι και η επιτυχια σε τετοιες καταστασεις, ειναι τοση ωμη η πραγματικοτητα που σερβιρεται α λα Πουτανεσκα :shifty: που λες ,

Μα δεν μπορει, δεν ειναι δυνατον να ειναι ΤΟΣΟ.
:s_shout :s_shout :s_shout

Και ομως. Απλο UI. What you see is what you get. :s_roses

Και που σαι ακομα. :shifty:
Στην διεθνη πολιτικη σκακιερα δεν συμπεριφερεσαι σαν τον Ασιμω στο ταβλι (δεν θα το εβρισκα Ασιμω νομιζες :s_bye ;). Υπαρχουν κανονες, υπαρχει διπλωματια, οχι "ζμπουτσαμας μωρε, γιατι οι αλλοι τι παθανε; Ποιος θα μας κουνησει, Δημοσιο ειμαστε" :s_coffee































Εκτος βεβαια αν σε λενε Ντοναλντ.




:s_rofl

Σημαιες, πατριδα, Δημοκρατια κλπ κλπ κλπ :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By g8777
#622044 Ο συγκεριμενος; Αυτος ουτε Tseos στην κρεβατοκαμαρα του δεν ειναι :shifty: , οχι στην Μουρικα κιολας. Καλα, για την ισχυ του "Προεδρου " ας μην επεκταθουμε περαιτερω, ο συμφορουμιτης :shifty: τα ειπε πριν 60 χρονακια.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#622047
Hellenic tifosi έγραψε:Σωστα, σήμερα ειδικά μετά από μια δήλωση του πρωθυπουργού (Που αν δεν το έχουμε ηδη εμπεδώσει είναι εντελώς βλάκας, στα όρια του μονοψήφιου iq) έχουν διαλυθεί τα πάντα.

Έχουν ειπωθεί ΠΟΛΥ πιο χοντρά πράγματα και δεν κουνήθηκε φύλλο.

Ε, εντάξει τότε, δεν τρέχει κάστανο λοιπόν!
:s_biggrin :s_thumbsup
Ήταν μια καταπληκτική επίσκεψη και χάρη στην πίεση που ασκήθηκε από τον πρωθυπουργό μας, θα αγοράσουμε και σε τιμή προσφοράς (3 δις ευρώ) και τα F35.
Τι να μας πει τώρα και το Ιράν, κλάιν. :s_shout
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#622049 Αυτή είναι από μία από τις λίγες φορές που συμπαθώ τον Ντόναλντ για αυτό που λέει, τον νταβατζή τον πληρώνεις (με τον ένα ή τον άλλο τρόπο)...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#622053
dimik έγραψε:Μεταξύ καλών σχέσεων με το Ιράν και υποστήριξης των ΗΠΑ σε φλεγοντα θέματα στην Μεσόγειο τι πιο λογικό να φροντίσει κάποιος τις σχέσεις του με το Ιραν

< >


Έχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγο να αδικείς τόσο κατάφορα τον εαυτό σου :s_no ?

Η αλήθεια είναι ότι αν ήταν σοβαρός απλά θα έμενε στις γενικόλογες πίπες που οι ίδιοι ΝΔμοκρατες μετέφρασαν, αποκρύπτοντας την χοντράδα για την δολοφονία.
Από κει και πέρα, μέχρις ώρας είμαστε οι μόνοι που τάχθηκαν καθαρά υπέρ της δολοφονίας και αυτό σε έναν σώφρων άνθρωπο και μη φανατικό του κουλη θα πρέπει να λέει κάτι.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#622055 Ο Τσιπρας δεν ειχε πει ότι ότι κανει ο Donald το κανει για καλο; Τι ειπε παραπανω ο Κουλης; Συριζα ΝΔ το ιδιο υποστηριξη δινουν στους Αμερικανους, δεν βλεπω καμμια διαφορα. Ο ενας αγοραζει πακετα αναβαθμισης για F16 o άλλος F35.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#622064
g8777 έγραψε:Και που σαι ακομα. :shifty:


3rd degree connection

:ninja:

Goldman Sachs
Investment Banking Analyst

Goldman Sachs
Investment Banking Summer Analyst


viewtopic.php?f=9&t=288&start=705#p620571

Zarti had goals beyond the greater glory of Libya. He also wanted to help his younger brother, Haitem, learn the banking trade, preferably through an internship at Goldman. Kabbaj wouldn’t disappoint his best client. (...)
Immediately after returning from Dubai, Haitem sent Kabbaj his résumé, which didn’t fit the bank’s typical hiring profile. Haitem listed an MBA from the Vienna campus of Webster University, an institution based in St. Louis with branches mostly near U.S. military bases, and his most recent work experience was at a “Video Club” in 2003, where he was “in charge of customer and reservation services.”
Ben-Brahim, discussing the possibility of an internship by e-mail with two other partners, said he was “not sure what the best course of action is. We are running the risk of ‘upsetting’ [Mustafa] Zarti.” Yet by April, Goldman was prepared to offer a 6- to 12-week gig to Haitem. The next day, Kabbaj told colleagues he’d spoken with Mustafa about further deals, and that the elder Zarti wanted “to give us something. If we can have him focus, we should be in a good position.”
The same month, Kabbaj again spent a weekend with Haitem in Marrakech and flew him to Dubai a second time. Haitem dawdled in committing to the internship. Kabbaj messaged him a few days later, on April 23: “Can you start May 1? June 1? Mustafa wants you to start asap.” Haitem indicated June. “OK. How long? Mustafa is killing us,” Kabbaj replied. The same day, the elder Zarti gave the go-ahead for Goldman to execute several trades of astonishing size, totaling more than €2.4 billion in notional value.
(...) Goldman says Haitem’s internship had no impact on the trades.


Έτσι χτίζονται τα άριστα βιογραφικά. :s_empathy