Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#621820
kostis20 έγραψε:Πάντως μου κάνει εντύπωση η συμπάθεια που δείχνουν πολλοί στην Ελλάδα για το Ιράν ,μετά το θάνατο του Σουλεϊμάνι...Κάποιοι μιλάνε και για διεθνές δίκαιο κτλ.
Δεν είδα κανέναν από αυτούς τόσα χρόνια να αναρωτιούνται τι γίνετε σε αυτή τη χώρα .Πώς ζει ο λαός της,υπάρχει δημοκρατία?Γίνονται σεβαστά τα ανθρώπινα δικαιώματα?
Οι γυναίκες πώς περνάνε?Οι ομοφυλόφιλοι πχ.
Ξέρει κανείς να μας πει ?Γιατί εγώ έχω πολύ άσχημη εικόνα.Κανω λαθος?Ειλικρινά ρωταω.

< A3003 >


Αν μιλησεις σε Ιρανους/ιρανες (και στην Αθηνα εχει κυριως ερχονται απο Γερμανια) θα σου πουν για πολυ καταπιεση. Επισης η ισλαμικη θρησκεια εχει επιβληθει (με απειλες για την ζωη τους) σε μεγαλο μερος του πληθυσμου που παραμενουν με τις παραδοσεις της προηγουμενης θρηκειας τους. Ομως δεν υπαρχει καποια οργανωμενη αντιδραση στο ισλαμικο καθεστως ουτε και στον Καναδα οπου εχουν παει πολλοι Ιρανοι. Λογω των κυρωσεων υπαρχει πολυ αναταραχη που πιθανον να οδηγησει στην καταρευση του καθεστωτος, επισης και ο Λιβανος (εν μερη συμμαχος του Ιραν) περναει φαση οικονομικων προβληματων και αναταραχης.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#621840 Πάντως φαίνεται πως υπάρχει ενόχληση από το Ιράν για τις δηλώσεις του Μητσοτάκη σχετικά με την δολοφονία του στρατηγού.
https://www.efsyn.gr/politiki/exoteriki ... aki-gia-ti
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#621850
Anonymous Founder έγραψε:Πάντως φαίνεται πως υπάρχει ενόχληση από το Ιράν για τις δηλώσεις του Μητσοτάκη σχετικά με την δολοφονία του στρατηγού.
https://www.efsyn.gr/politiki/exoteriki ... aki-gia-ti


τετοια |λογοκρισία| ουτε ο Τσιπρας δεν ειχε κανει. :lol:
Αριστος!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#621935 Μεταξύ καλών σχέσεων με το Ιράν και υποστήριξης των ΗΠΑ σε φλεγοντα θέματα στην Μεσόγειο τι πιο λογικό να φροντίσει κάποιος τις σχέσεις του με το Ιραν

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#621946
dimik έγραψε:Μεταξύ καλών σχέσεων με το Ιράν και υποστήριξης των ΗΠΑ σε φλεγοντα θέματα στην Μεσόγειο τι πιο λογικό να φροντίσει κάποιος τις σχέσεις του με το Ιραν

< >


παγκοσμιο διπλωματικο ρεζιλι,χωρις να κερδισει τιποτα ειναι Ντιμικ.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#621948 Λανθασμένοι χειρισμοί σίγουρα.Αλλα όχι και παγκόσμιο ρεζιλικι...
Εδώ έχουν χαθεί 200 άνθρωποι σε δύο μέρες...Η Ελλάδα τους φταίει?
< A3003 >
Τελευταία επεξεργασία από kostis20 και 12 Ιαν 2020, 14:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimik
#621953
mirage έγραψε:Και να κάνει μια τρύπα στο νερό και στα 2 επίπεδα. Lovely



Ας πρόσεχε, το συμφέρον όμως είναι ξεκάθαρο προς τα ποια κατεύθυνση είναι.

dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Μεταξύ καλών σχέσεων με το Ιράν και υποστήριξης των ΗΠΑ σε φλεγοντα θέματα στην Μεσόγειο τι πιο λογικό να φροντίσει κάποιος τις σχέσεις του με το Ιραν

< >


παγκοσμιο διπλωματικο ρεζιλι,χωρις να κερδισει τιποτα ειναι Ντιμικ.


Ρεζίλι παγκοσμίως είμαστε ήδη, no big deal για την άποψη της Ελλαδίτσας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#621961
dimik έγραψε:
Ρεζίλι παγκοσμίως είμαστε ήδη, no big deal για την άποψη της Ελλαδίτσας.


η κριτικη που κανεις στο Κουλη,ειναι λιγο πιο σκληρη απο αυτη του σκαι.
Πιστευω οτι τον αδικεις. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#621975 Παγκόσμιο ρεζιλι; Μήπως το χοντραινουμε λίγο; Η εξωτερική μας πολιτική νομίζω είναι ψιλοσταθερη τα τελευταία αρκετά χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#621979 ΓΑΠ και Μητσοτακης.
Τι μπορει να περιμενοι καποιος απο μιζερους ανθρωπους που δεν καπνιζουν και δεν πινουν.
Μια ζωη κοτουλες στα γονατα .
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#621983
Hellenic tifosi έγραψε:Παγκόσμιο ρεζιλι; Μήπως το χοντραινουμε λίγο; Η εξωτερική μας πολιτική νομίζω είναι ψιλοσταθερη τα τελευταία αρκετά χρόνια.

ποτε ειδες ελληνα πολιτικο να λεει τετοια παπαρια και να γκρεμιζει οτι εχτισαν ολοι σχεδον οι προηγουμενοι στην μεση ανατολη?και δεν μιλαω καν για τον συριζα που αμα βαλεις τον κοτζια διπλα απο τον δενδια ειναι σαν να λες οτι λεξαριθμιτης της ανιτας ειναι ανωτερος του Καραθεοδωρή

μιλαμε για τραγικα πραγματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#621986
elteo έγραψε:Eνώ ο Πολάκης εεεε? Ζωγράφισε με τις μπιπ.....


τωρα συγκρινεις σωστα.Ακριβως μια απο τα ιδια.Απλα ο ενας φοραει γραβατα και ειναι πιο σοβαροφανης,και εκει τελειωνουν οι διαφορες.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#621991
elteo έγραψε:Eνώ ο Πολάκης εεεε? Ζωγράφισε με τις μπιπ.....

Ο Πολακης τα βαλε με το κατεστημενο στο συστημα υγειας και τα μμε τον πολεμησαν.
Με τον γουρλοματι που με οποιον μιλαει κανει σαν σπαστικο ,οπως κατι ρομποτακια που κινουνται συνεχως μεχρι να τελειωσουν οι μπαταριες,δεν ξερω τι θα κανουμε.
Βγηκε απο τον λευκο οικο και αμεσως πηγε να παρει την ομπρελα απτα χερια του αλλου.
Δεν μπορουν λιγο να ησυχασουν,πρεπει να κινουνται συνεχως τα βληματα.
Οχι τσιγαρο,μπαφο θελει αυτος. :svivhaha:
Νεοδημοκρατη μου Ελτεο.