Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#516660
xenos έγραψε:quadra, μήπως τα περισσότερα από αυτά είναι μέσα στο μυαλό σου; Έχουν όρεξη οι σκοπιανοί να μας πάρουν εδάφη; :dizzy:


Aκριβώς, είναι στο μυαλό μου και ονειρεύομαι.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#516662
Anonymous Founder έγραψε:Όλοι έχουμε μια πατρίδα. Η περηφάνια και οι βλακώδεις εθνικισμοί, αυτών που θεωρούν πως η δική τους πατρίδα είναι καλύτερη από την γειτονική, δυστυχώς ανήκουν ακόμη και στον 21ο αιώνα...
Αλλά δεν μπορώ εγώ να κάνω κάτι γι' αυτό, σίγουρα πάντως δεν νιώθω περήφανος για κάτι που δεν είχα συμμετοχή: απλώς γεννήθηκα σε μια χώρα, οπότε το να θεωρώ εαυτόν καλύτερο από τους γείτονες, μου φαίνεται κάπως ανόητο.
Εσένα ίσως όχι, καθείς με τις απόψεις του.


Τε ?
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#516663
EDDIE_147 έγραψε:HF εγώ ήμουν ξεκάθαρος στο πρώτο ποστ που έγραψα.

Όσο ο ΣΥΡΙΖΑ θεωρούσε ακατάλληλο για πρόεδρο το Δήμα (+ξένα κέντρα αποφάσεων που ΧΕΖΟΝΤΑΝ για αλλαγή κυβέρνησης το 2014*), άλλο τόσο απαράδεκτο είναι το να δεχτούμε όνομα με τη λέξη 'ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ' μέσα.


Quiz: Το "Μ" στα αρχικά FYROM / ΠΓΔΜ τι σημαίνει; Βοήθημα: δεν σημαίνει 'Μπουγάτσα'.

Τηλεφωνήστε τώρα και κερδίστε μια έξυπνη τοστιέρα με wifi.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#516670 Μια φασολαδα με κλανια θα ηταν πιο δελεαστικο δωρο.

Η τελευταια φορα που ειχαμε πολεμο στην χωρα παντως δεν ηταν απο γειτονες.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#516674 Zorz αν ήταν πρωθυπουργός ο Coolio θα έβαζε κάτω τα άριστα διαπραγματευτικά του skills και η χώρα θα ονομαζόταν ΣΤΡΟΥΜΦΟΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΓΚΟΡΝΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και οι πολίτες της θα ονομάζονταν σκέτο ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ χωρίς συνθετικό μέσα.

Δεν το δέχεσαι; --> αδιάφορο :s_sarcastic

HF αν καίγεσαι για την προσωπική μου γνώμη να την ξαναπώ.
Το θέμα του ονόματος είναι χαμένο εδώ και κάτι δεκαετίες και επίσης δεν πρέπει να γίνουν πρόωρες εκλογές.
Ο Tsiprinho πρέπει να ολοκληρώσει όλη τη δουλίτσα για την οποία έχει δεσμευτεί.

Όπως δεν έπρεπε να είχαν γίνει πρόωρες εκλογές το '15 και ο Σαμαράς να είχε ολοκληρώσει το όποιο πλάνο με mail Harduveli κλπ.

Απλά στα πλαίσια της ελεύθερης αγοράς δέχομαι ότι ο Coolio έχει ίδια δικαιώματα με τον Tsiprinho.
Όπως έγραψα από τη στιγμή που το project paretithite απέτυχε παταγωδώς, είναι δεδομένο και αυτονόητο ότι θα κοιτάξει να εξαντλήσει το μακεδονομαχικό μέχρι τελευταίας σταγόνας.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#516678 Με μια πρώτη σφυγμομέτρηση των αδιάφορων (ΑΚΑ non-βορειοελ και ακροδεξιούληδων), οσμίζομαι ότι υπάρχει αποδοχή της συμφωνίας.

Ακόμα περισσότερο, υπάρχει αποστροφή και γραφικοποίηση στους ματσεντονομάχους που σημαίνει ότι η αποτυχία του paretithite θα επαναληφθεί. Θετικό δείγμα ΙΜΗΟ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#516682 http://www.tanea.gr/opinions/all-opinions/article/5575847/h-eythynh-kai-to-xreos-toy-k-mhtsotakh/
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης είναι ένας φιλελεύθερος πολιτικός, υπήρξε και παραμένει υπέρμαχος της μεταρρύθμισης και του εκσυγχρονισμού της χώρας, είναι κήρυκας του ορθολογισμού και ουδέποτε συμβιβάστηκε με την εθνικιστική ρητορεία τμημάτων της παράταξής του.
Η σημερινή αρνητική στάση του στο όλο θέμα απέχει πολύ από τις αντιλήψεις, τις πεποιθήσεις και τις οικογενειακές παραδόσεις του.
Αν θέλει να διακριθεί και να διαπρέψει αύριο ως κυβερνήτης της χώρας, οφείλει να υπερβεί το στενό κομματικό συμφέρον, να αναλογιστεί την ευκαιρία της λύσης και να συμβάλει προς αυτή την κατεύθυνση στο μέτρο που του αναλογεί.


Κοβει το ματι του Βαγγελα οπως βλεπεις Κυριακο. :s_roses :s_roses

Εσυ τους λυπασαι ακομα βεβαια, μην τυχον και πεσει κανας σοβας απο το ερειπιο που κατοικουν στα κεφαλια τους. :shifty:

Σιγα τα ωα, παρε εκει ενα τηλ στους Σαλλαιους να βγαλουν ενα δανειο ακομα στο κομμα. :s_roses

"Γράφτα" πες στο Μιχαλιο, θα καταλαβει αυτος. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#516686
EDDIE_147 έγραψε:Zorz αν ήταν πρωθυπουργός ο Coolio θα έβαζε κάτω τα άριστα διαπραγματευτικά του skills και η χώρα θα ονομαζόταν ΣΤΡΟΥΜΦΟΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΓΚΟΡΝΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ και οι πολίτες της θα ονομάζονταν σκέτο ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ χωρίς συνθετικό μέσα.

Δεν το δέχεσαι; --> αδιάφορο :s_sarcastic


Αχ, λυπάμαι αγαπητέ μου Eddie_147 αλλά είναι λάθος απάντηση. :(
Σε ευχαριστούμε που κάλεσες την εκπομπή μας όμως, και ως δώρο συμμετοχής κέρδισες μια τουλούμπα. Θα την φας εδώ ή να στην τυλίξω;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#516689 Zorz κοίτα δω τι ωραία που στο κάνει ταληράκια ο bibendum

bibendum έγραψε:Μια φασολαδα με κλανια


:s_bye
Άβαταρ μέλους
By 224v
#516743 Το ξυλο θα εχει στοχο τον Σαμαρα και δικαιως… από κει και περα Ο Κυριακος ας φροντισει να βγει αλώβητος πραγμα δυσκολο βεβαια χωρις να δυαλισει το κομμα...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#516750 Ο Αρκάς δεν είναι ούτε καν αστείος πλέον... :s_bored

Από κει και πέρα αρματωθείτε αδέρφια, μας παίρνουν το όνομα και πως θα πληρώσουμε τον ΕΝΦΙΑ τώρα, χωρίς όνομα... :s_sarcastic
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 14 Ιουν 2018, 22:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By xenos
#516754 Ο αρκας, το επομενο βημα ειναι να πουλαει σημαιες στις συγκεντρωσεις της νδ. Εχει χασει οχι μονο μερος του χιουμορ του, αλλα και της αξιοπρεπειας του. Κριμα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#516763 https://www.youtube.com/watch?v=JxOK6yjL98E

Μια πρώτη αποτίμηση της συμφωνίας για το Σκοπιανό από τον καθηγητή γεωπολιτικής Ιωάννη Μάζη